Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerbiában, Romániában és...

Szerbiában, Romániában és Bulgáriában nagyobb a demokrácia vagy Magyarországon?

Figyelt kérdés
Tegnap Tamás Gáspár Miklós Bolgár György kérdésére azt mondta Klubrádióban, hogy Magyarország a demokrácia helyzetét tekintve a posztszovjet térség, illetve Közép-Ázsia országai közé sorolható, és Szerbia, Bulgária és Románia is messze megelőzi. Nem vagyok az Orbán-rendszer nagy híve, de azért ez a kijelentés meglepett. TGM hivatkozott arra, hogy gyakran jár a balkáni országokban, és össze tudja hasonlítani, hogy azok igenis sokkal demokratikusabbak, egészségesebb a közéletük. Erre abból is következtetett, hogy a műveit Magyarországon már nem adják ki, de a balkáni országokban igen.

2013. aug. 10. 07:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%

Magyarországon már nem adják ki, de a balkáni országokban igen.

Mert nincs rá igény a hülyeségére. A kiadónak meg akkor éri meg,ha meg is veszik. A Balkánon még benyalják a süketelését. Ez nem a demokrácia mércéje!

2013. aug. 10. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
27%
Abban igaza van, hogy Magyarországon már NINCS demokrácia.
2013. aug. 10. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
20%
Természetesen nagyobb, hisz Magyarországon a demokrácia jelenléte nulla.
2013. aug. 10. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
45%

pedig bizony, sok tekintetben ez így van.

általánosítani nehéz, de ha mégis összesítenem kéne, akkor én is erre a végkövetkeztetésre jutnék.


Sajnos itt már rég nem lehet demokráciáról beszélni, míg ezek az országok, ugyan hiányosan, de messze jobban állnak.

2013. aug. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyforma szinten áll a Demokrácia. Sokat hallok tőletek a magyarországi demokráciától meg az Orbán rendszerről, de szerintem éppen ez a helyzet a romániai demokráciával és a Basescu-rendszerrel.
2013. aug. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
91%
Abban igazuk van, h nincs demokrácia. Mégpedig azért nincs, mert az ő magyarellenes fajtájuk kirekeszti a hazafias nézeteket vallókat.
2013. aug. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
32%

Usa, Franciaország vagy Angliánál biztosan demokratikusabb a mi rendszerünk!

Kelet-eu-ban demokratikusabb kispártoknak sokkal nagyobb teret adnak. Még a franciáknál, angoloknál egyéni mandátummal mindent visznek ...

2013. aug. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Szerintem Romániával egy szinten vagyunk.

Szerbia, Bulgária demokratikus, viszont még mindig sokkal nagyobb a korrupció és a szélsőségesek is sokkal erősebbek ott.

2013. aug. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Komplikato ***** válasza:
8-as Én is ezt akartam írni, annyi kitétellel, hogy ha a bolgároknak sikerül a korrupt és működésképtelen kormányukat megbuktatni, akkor civil szerveződés és önérdek érvényesítésben még is csak előttünk járnak, mert ezek a demokrácia alapfeltételei ... amik errefelé nyomokban sincsenek meg.
2013. aug. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
53%

Aki itt azt papolja, hogy itt nincs demokrácia, annak ajánlóm szíves figyelmébe:


[link]

2013. aug. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!