Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerbiában, Romániában és...

Szerbiában, Romániában és Bulgáriában nagyobb a demokrácia vagy Magyarországon?

Figyelt kérdés
Tegnap Tamás Gáspár Miklós Bolgár György kérdésére azt mondta Klubrádióban, hogy Magyarország a demokrácia helyzetét tekintve a posztszovjet térség, illetve Közép-Ázsia országai közé sorolható, és Szerbia, Bulgária és Románia is messze megelőzi. Nem vagyok az Orbán-rendszer nagy híve, de azért ez a kijelentés meglepett. TGM hivatkozott arra, hogy gyakran jár a balkáni országokban, és össze tudja hasonlítani, hogy azok igenis sokkal demokratikusabbak, egészségesebb a közéletük. Erre abból is következtetett, hogy a műveit Magyarországon már nem adják ki, de a balkáni országokban igen.

2013. aug. 10. 07:36
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Mondott vki olyat, h bezzeg Etiópiában demokrácia van? :)
2013. aug. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
igen, elég sokan .... Sajnos a butaSÁG HATÁRTALAN
2013. aug. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 lindmayer ***** válasza:

a butaság tényleg határtalan:

hisz mi is a demokrácia valójában? egy olyan rendszer, ahol a jog, és a törvény előtt mindenki egyenlő, vagyis mindenkire ugyanazok a törvények vonatkoznak(az összes többi kritérium ebből fakad: sajtószabadság, vallásszabadság, fékek és ellensúlyok a rendszerben, választások tisztasága stb.)

és hogy mi is az ideális demokratikus rendszer? a rendszert kitaláló görögöknek nem is volt céljuk a mindenki egyenlő résszel, hisz voltak rabszolgák is(nem is kevesen)

de a mai világban is az Egyesült Államok a szabadság és demokrácia terjesztésének érdekében vivott háborúi során leigáz népeket

vagy vegyük a korrupciót, hisz mindenhol van

például itthon a választási rendszert meg kellett változtatni, hisz mondjuk Budapestről sokan kiköltöztek, és így kevesebb lakos választott meg egy képviselőt, mint, mondjuk az agglomerációs övezetben

lehet birálni, hogy a fidesz magának kedvez evvel a választási rendszerrel, de azt ne felejtsük el, hogy 2010-ben sem a választok két-harmada választotta meg őket, hanem csak a fele(50-55%)


de azt kijelenthetem, hogy itthon bizony demokrácia van, de azért van egy kis korrupció(mszp-szdsz-es kormányzás alatt is volt), de a többi országról nincs tisztem véleményt formálni

2013. aug. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Ha demokrácia van, miért tiltották be a senkinek sem ártó Magyar Gárdát? Miért akarják ellehetetleníteni a kuruc.infót? Miért rekesztenek ki mindenkit a médiából, aki nem ért egyet az agybeteg szélsőliberális eszmékkel? Miért részesülnek pozitív diszkriminációban a cigányok? Miért számít elítélendőnek, ha vki szereti a hazáját?
2013. aug. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a színes, sokrétű válaszokat. Nem a végső ítéletet akartam megtudni, hanem véleményeket, és ez sikerült, azt hiszem, eléggé körbejártuk ezt a kérdést. Nekem a maga módján mindenki válasza tetszett.
2013. aug. 10. 23:30
 16/20 anonim ***** válasza:

14-es!

te ezt komolyan gondolod? vagy honnan ez a sok zagyvaság?

csak mert én pont mintha az ellenkezőjét látnám már jó ideje. ha már liberális gondolatokról van szó, hát ne viccelj már, lassan már mindenkit lecseréltek vagy ellehetetlenítettek, akit csak lehet és akiben a leghalványabb liberalizmus is felfedezhető volt ... miről beszélsz? NEM ÉRTELEK ...

2013. aug. 11. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
#16 Ha így van, miért van minden évben buzıfelvonulás? Miért engedélyeznek drogos rendezvényeket? Plusz továbbra is állnak a 14-esben említett miértek.
2013. aug. 11. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

bu..felvonulás? jaj ne viccelj már, most ilyen hülyeségen akadsz fenn?ez nem liberalizmus kérdése, hanem egyszerűen így európai környezetben nem tehetik meg h betiltsák, mert annak lenne szép visszhangja, na és ugye annyira nyomjuk a rozsát h mi demokratikus és toleráns állam vagyunk. (ennek ellenére pont voltak idén is törekvések a betiltására).


de most ezt hogy kötöd össze a liberalizmussal? ne viccelj már, mit szeretnél? Iránt? na meg ott is hibás a gondolatmenet sztem h vannak ám őskonzervatív melegek is, csak ezt a témát is szeretjük úgy beállítani mintha valami új liberális divathullám lenne, és "a fiataljaink nehogy eltanulják" :D ne haragudj, ezen már nevetni kell, de komolyan :)


egyébként tudod mit nem értek én ezzel kapcsolatban, és tudod csakis kiknek a csőrét cseszteti? na pont azokét, akiknek "valami nincs rendben" ezen a téren, és a legvisszataszítóbb magatartásnak tartom. konkrétan tudok olyan extra konzervatív közéleti személyiségről (neveket hagyjuk), aki persze kiáll prédikálni h "mert azok a mocskos bu...ik", na aztán este megy haza a fiújához. erről ennyit.

egy TÉNYLEGESEN heteró fiút ugyan nem zavar a téma, ahogy engem se, ugyanis le..arom. én tudom h nekem ki és mi kell, ha engem csak bu..ik vesznek körbe, akkor is a jó csajszikat fogom hajtani, csak sokakban igen durván torzult tévképzetek élnek.

mondanám azt h jót mosolygok rajta, na csak elég szomorú az egész ...

De tényleg! neked pl miért kapásból ez jutott eszedbe a liberalizmus kapcsán? érdekes egy párosítás !!! és szted mit kellene tenni? el se tudom képzelni, milyen indok alapján betiltani, aztán várni h emiatt is röhögjön rajtunk az egész világ? édes istenem ... néha tényleg nem kapok levegőt.

2013. aug. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

bocs! a 14-esben leírtak pont egyáltalán nem állnak!

az viszont eléggé alapkövetelmény lenne egy állítólagos jogállamban h ezeket az extrém és agresszív szélsőségeket még jó h nem hagyjuk érvényesülni.

Én tudok nekik jobb elfoglaltságot: kéne tanulni kicsit, hátha szélesedne a világképük és hátha még gondolkodni is tudnának (valamennyire). De esélyt azt nem látok rá sajnos.

2013. aug. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

"bu..felvonulás? jaj ne viccelj már, most ilyen hülyeségen akadsz fenn?ez nem liberalizmus kérdése, hanem egyszerűen így európai környezetben nem tehetik meg h betiltsák, mert annak lenne szép visszhangja, na és ugye annyira nyomjuk a rozsát h mi demokratikus és toleráns állam vagyunk. (ennek ellenére pont voltak idén is törekvések a betiltására)."

Európa majd minden országában, ahogy Magyarországon is, szélsőliberális diktatúra van. Lenne szép visszhangja, az biztos, de ki nem szarja le? Nekünk ilyen elmebeteg libsik ne dirigáljanak!


"de most ezt hogy kötöd össze a liberalizmussal? ne viccelj már, mit szeretnél? Iránt?"

Köztudott, h a libsik támogatják a buzeranciát. Van egy arany középút, de ami Iránban van, az se lenne rosszabb.


"csak ezt a témát is szeretjük úgy beállítani mintha valami új liberális divathullám lenne, és "a fiataljaink nehogy eltanulják" :D"

Mert új liberális divathullám, és a fiatalok tényleg eltanulják, sokan közülük csak divatból buzulnak. Arról nem is beszélve, h a gyerekkori neveltetés során dől el, ki lesz buzı és ki lesz normális.


"egy TÉNYLEGESEN heteró fiút ugyan nem zavar a téma, ahogy engem se, ugyanis le..arom. én tudom h nekem ki és mi kell, ha engem csak bu..ik vesznek körbe, akkor is a jó csajszikat fogom hajtani, csak sokakban igen durván torzult tévképzetek élnek."

Ahhoz képest, h leszarod, elég hosszan foglalkozol a témával, nem is vagyok biztos benne, h ténylegesen hetero vagy :) Abban egyetértek, h sokakban igen durván torzult tévképzetek élnek, ők gondolják azt, h a buzıparádéval semmi gond nincs.


"De tényleg! neked pl miért kapásból ez jutott eszedbe a liberalizmus kapcsán? érdekes egy párosítás !!!"

Nemcsak ez, hanem a cigányimádat, zsidóimádat, bevándorlóimádat, magyargyűlölet is.


"és szted mit kellene tenni? el se tudom képzelni, milyen indok alapján betiltani, aztán várni h emiatt is röhögjön rajtunk az egész világ?"

Egyrészt azért kell betiltani, mert az embernek felfordul a gyomra tőle, másrészt azért, h a gyerekeink ne ezt a példát lássák. Nem röhögne rajtunk az egész világ, legfeljebb a szélsőliberalizmus által megfertőzött része, de egy normális értékrendű ember annál jobban röhögne rajtuk.


"az viszont eléggé alapkövetelmény lenne egy állítólagos jogállamban h ezeket az extrém és agresszív szélsőségeket még jó h nem hagyjuk érvényesülni."

Pont ezért nincs jogállam, mert hagyjuk érvényesülni a szélsőliberalizmust. Annál extrémebb és agresszívebb szélsőség nincs.


"Én tudok nekik jobb elfoglaltságot: kéne tanulni kicsit, hátha szélesedne a világképük és hátha még gondolkodni is tudnának (valamennyire). De esélyt azt nem látok rá sajnos."

A libsik esetében ezzel maximálisan egyetértek.

2013. aug. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!