Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A liberálisokat azért nem...

A liberálisokat azért nem szeretik sokan, mert nem etnonacionalisták, illetve ellenzik azt?

Figyelt kérdés

[link]


Ez az ideológia a nemzetek származási kategóriáját hangsúlyozza.

A nép szó itt közös származási gyökereket jelent.

Meg van egy kis a kulturális felsőbbrendűségre törekvés is.


Ez alapján az elképzelés szerint,létezik egy magyarság, mint kulturálisan, etnikailag homogén népnemzeti közösség, vagy vérközösség.

A "völkisch" etnikai nemzetkoncepció abból indul ki, hogy csak a "népiség" közösségi magatartásmintái, a közös nyelv és a történelmi hagyományok tarthatják össze a "népiséget", ezért a többi kultúrát, így a globalizációt is mint "idegenszerű beszivárgást" elutasítják.



Úgy vettem észre, hogy a liberalista emberek nem szeretik az ilyesmit, mert ők az egyenlőségben hisznek, meg a kulturális sokszínűségben.

Ezért őket az ellenségek közé sorolják.



#liberalizmus #etnonacionalizmus
2014. jan. 4. 10:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
34%

Nem.

Ennek nem nemzeti, hanem inkább rassziális okai vannak.


Ha arról lenne szó, hogy a liberálisok multikultija mondjuk lekorlátozódik a fejlett országokra, amiket általában európai fehérek laknak vagy esetleg még ott vannak a japánok, dél-koreaiak és egyéb fejlett, ázsiai társadalmak, mint például Szingapúr, Hong-Kong, Tajvan, akkor nem lenne vele gond.


De amikor behoznak ide több millió négert, arabot és azok elkezdenek itt hordákban majomkodni, mint nálunk a cigányok és erre azt mondják, hogy "hmm, annyira édesek és cukkancsok, meg kell zabálni a kis drágákat!" akkor az sokaknál kiveri a biztosítékot.

2014. jan. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
34%
a liberálisok lopnak, csalnak, hazudnak, nemzetellenesek! így nehéz szeretni őket! ráadásul a volt kommunista klánok most liberálisok, tehát a liberalizmus folytonos a kommunizmussal!
2014. jan. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
49%
Akik nem képesek tisztelni más kultúráját, az nem érdemli meg hogy az övét tiszteljék. Aki nem képes más emberek felé nyitottak lenni, az megérdemli, hogy zárt burokban élje le az életét. És aki amiatt gyűlöl másokat, mert ezeket képes megtenni, az végtelenül primitív, buta ember. Jöhetsz itt etnonacionalizmussal, meg bármivel amivel feltöltik ezt a szót. A lényeg a nyitottságon, az empátián, és IQ/EQ-n lesz. Akinek ezek nincsenek meg, az nekimehet a hanukagyertyáknak, meg állítgathatja a turuszobrait, hogy valamiféle közösségben érezze magát, és erre a közösségre kisajátíthatja a tévesen a magyar szót, akkor is csak egy beszűkült, buta ember marad, egy rakás negatív töltéssel, ami előrevetíti a boldogtalan, sikertelen életet.
2014. jan. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
21%

utolsó, nem kell nekünk a liberalizmust magyarzásd, tudjuk mit jelent, alapból szép dolog is, de Magyarországon nem erről szól, amit te írtál!

Magyaroszágon a liberalizmus az ország kirablásáról, függőségének növeléséből, jogfosztásokból, banki és multi uralom bevezetéséről, magyar és keresztényellenességről szólt liberális mázba csomagolva, na ez a fasizmus! SZDSZ fasizmus!

2014. jan. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
62%
Jó, neked nem válaszolok, te minden kérdésnél bebizonyítod, hogy idióta vagy. Amíg csak a lepontozásra mész, addig nem érdemelsz figyelmet, bárhogy pattogsz.
2014. jan. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
33%

3-as, olyan nyitottságra gondolsz, mint ami Bándy Katának volt, amikor leállt Péntekkel beszélni?


Vagy esetleg arra a nyitottságra, amikor 2012-ben a két nagyvilági, 17 éves fruska elment szórakázni csütörtök éjszaka azzal a két nigériai drogcsempésszel akik halálra erőszakolták őket?


Hát kösz szépen, de én ebből a nyitottságból nem kérek.

2014. jan. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

6-os, rendkívül kifinomult érzékkel rátapintottál a lényegre! Grat.


Az ember mindig ember marad. Amióta ember létezik, azóta van gyilkosság és nemi erőszak, és bódulat. Kár ráhúzod ilyen olyan izmusokra. Nincs értelme.

2014. jan. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
48%

"6-os, rendkívül kifinomult érzékkel rátapintottál a lényegre! Grat."


Köszönöm. Sajnos te nem tapintottál rá, ahogy én.


"Az ember mindig ember marad. Amióta ember létezik, azóta van gyilkosság és nemi erőszak, és bódulat. Kár ráhúzod ilyen olyan izmusokra. Nincs értelme."


Én semmiféle izmusra nem húztam rá semmit. Csak annyit mondtam, hogy ha Magyarországon egyszer rengeteg cigány, néger, arab és még mit tudom én mi lesz, akkor kb. agyon leszünk verve tömegesen, de a nőket előtte még jól szét fogják erőszakolni. Ez pedig nekem nem hiányzik.


És az engem nem érdekel, hogy "hádde hádde vannak köztük rendesek is!", mert én is tudom, hogy vannak. De attól még, hogy vannak rendesek is, a többi 90% meg fogja tenni.

2014. jan. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Kapaszkodj meg, egyre több néger arab cigány stb van az országban és egyre kevesebb a gyilkosság évről évre. Ezek a tények. Az összes többit csak a félelmeid szülik.
2014. jan. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem kérdező, te nemcsak a nacionalizmust, a liberalizmust is félreértetted.

A kulturális és/vagy etnikai közösség összetartozási érzése közönséges emberi, természetes tulajdonság. Ebben az értelemben nacionalistának lenni nemhogy pozitív dolog, de (normális) emberi szükséglet. És ezt minden normális és józanul gondolkodó ember tudja, érti és elfogadja, akármilyen (liberális/nacionalista/jobboldali/baloldali//stb.) nézeteket vall egyébként.

Van azonban az embereknek egy olyan csoportja, amelyik ezeket nem érti meg. Pontosabban félreérti. Ők bármilyen hamis, de számukra érthető egyszerű nézetre vevők, és boldogok is lesznek, mert számukra is "megvilágítottak" egy bonyolult gondolatsort. Sőt, fanatikusan ragaszkodni fognak hozzá. Hiszen ezzel ahhoz ragaszkodnak, hogy valamit ők is képesek felfogni (szeretnék ezt hinni, csak nem tudják, hogy ez milyen káros rájuk nézve elsősorban).

És van még egy fontos csoportja az embereknek. Azok, akiket semmiféle szempont nem érdekel a saját jólétükön/hatalmukon/lehetőségeiken kívül. Ők hatalmat és kirekesztést akarnak. Ehhez bármit szívesen felhasználnak. Ha kell, a liberalizmus (a lehetőségekhez való hozzájutás szabadsága) elveit is kifacsarják. Úgy, hogy látszólag liberális, valójában a helyzet alapján csak ők hasznosíthatják, a többinek nincs rá lehetősége. Ettől lesz ez a fajta "liberalizmus" annyira taszító. Csak éppen ez nem liberalizmus, hanem a hatalom megszerzésének egy sunyi formája. Van a direktebb hatalomszerzés is, amikor az intézményrendszert úgy alakítják át, hogy az csak egy szűk réteg érdekében működik, a többiek számára inkább visszahúzó, akadályozó. ÉS persze még létezik az abszolút direkt módszer is, amely az akadályokat megsemmisítésükkel hárítja el. Akadálynak az számít, ami nem számukra hajt hasznot.

2014. jan. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!