Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Vajon miért van jó ideje...

Vajon miért van jó ideje felfüggesztve az ingyenenergiáról szóló K-fórum?

Figyelt kérdés

Erről van szó:

[link]

Legutóbb a gyakorlatban is működő mágnesmotorokról volt szó. Lehet hogy valakiknek ez nem tetszett hogy ilyen információk terjedjenek?


2014. ápr. 24. 18:33
 1451/1938 idegen.1 ***** válasza:
100%

+12v>izzó>izzó>tekercs>mosfet>-12V.

> gyors dióda>


A tekercs mosfet találkozási pontján van a dióda anód,a két izzó közt a katód.

A tekercs ferritmagon 10-15 menet,az izzók 12V/20W.

Frekvencia:50-200khz

Gate meghajtó:bármilyen PWM meghajtó/TL494,vagy SG3525.../

Rövid impulzusszélességnél jól beállitható a látvány.

De nem többlet,és van rá értelmes magyarázat,hogy miért ég az egyik és miért nem ég a másik.


Egyébként ez a Naudin féle kapcsolás is nagyon beteg...ha mosfeteket szeretnél kapcsolgatni:Azt így NE TEDD!

2015. dec. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 1452/1938 anonim ***** válasza:
100%

Így áttekinthetőbb:

[link]

A világító izzón hosszabb ideig folyik áram. Rajta a FET kikapcsolása után is folyik áram az önindukció miatt, míg a sötét izzón ekkor megszakad az áram.

2015. dec. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 1453/1938 anonim ***** válasza:
100%

Itt látható a két izzón átfolyó áram diagramja:

[link]

Látható hogy a t2 nagyobb mint t1.

2015. dec. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 1454/1938 idegen.1 ***** válasza:
100%

Így van!

Nem is vagy te annyira félnótás.

Végre valamit egyből megértettél.

Van többlet vagy nincs?

2015. dec. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 1455/1938 anonim ***** válasza:
100%

"Van többlet vagy nincs?"

A "négyzetes összegzés", vagyis az I+ΔI nem látható.

Én is végeztem ilyen kísérletet, az induktivitás ez volt:

[link]

A jobb oldali izzó meg így volt kötve:

[link]

Egy bizonyos frekvenciatartományban ferrorezonanciás sípolást értem el, és a jobb oldali izzó csak ekkor világított.

Arra viszont nem emlékszem pontosan hogy az ábra bal oldalán látható módon meghatározott, megfelelő értékű előtét ellenállással is világít-e az ábra jobb oldali áramkörében a jobb oldali izzó. Mert ha igen, és az ellenálláson átfolyó áram sem növekszik, akkor azt magyarázza meg valaki. Az előtét ellenállás értékét úgy kell megválasztani hogy a bal oldali kapcsolási rajzon az izzó ne világítson.

2015. dec. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 1456/1938 anonim ***** válasza:
100%
Ja és elfelejtettem hogy az izzók 6V / 2W-osak voltak.
2015. dec. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 1457/1938 idegen.1 ***** válasza:
100%

Józsi!

Amit leírtam neked és te hibátlanul lerajzoltál,abban az áramkörben összeadódnak az áramok.A tiedben amit próbáltál abban nem.

Az első izzó/ami csak soros a táppal/elhagyható.

Így kell vizsgálni a be/ki teljesítmény arányt.

A mosfet gate lábát kösd fel a+12V-ra./így kinyitod,de vedd le a pwm meghajtót!:/

leméred a bemeneti áramot/ami ugyanannyi lesz mint az izzón/,a bemeneti feszültség 12V.

Az izzón a feszültség kb 11V lesz.A feszültségesés oka a mosfet D-S ellenállása+a tekercs ohmos ellenállása.

Mivel az áram azonos,így /a könnyebb számolgatás érdekében/vehetjük 1A-nek.(kb annyi is).

12x1=12W...11x1=11w.Ez így mindenféle rezgés és pwm nélkül 1W veszteség.

Amikor elkezded kapcsolgatni a tekercset,akkor már nem csak az ohmos ellenállás fogja az áramot korlátozni,hanem az induktív reaktancia is.


Emeljük a tétet!

Ugyanez az áramkör 100V-os tápról,100mA áramfelvétellel.(1Kohm/10W-os ellenállás vagy izzó mint "terhelés")

10W lesz a bemenő teljesítmény és 9,9W a kimenő/a mosfet még mindig nyitva,ez az egyenáramú mérés/

A veszteség már csak 0,1W!

Igen ám,de a nagyobb feszültséghez illene növelni a menetszámot is!Ekkor viszont az induktív reaktancia növekszik!

Ördögi kör ez,a 22-es csapdája:)

2015. dec. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 1458/1938 anonim ***** válasza:
100%

"Amit leírtam neked és te hibátlanul lerajzoltál,abban az áramkörben összeadódnak az áramok.A tiedben amit próbáltál abban nem."

Én meg pont fordítva látom. Persze nem azért mondom mint ha az enyém jobb lenne, hanem tök mindegy hogy melyik áramkör kié.

A te áramkörödnél a tekercsen átfolyik egy I áram, majd utána átfolyik rajt a dióda ΔI árama, ami az önindukció miatt keletkezik. De nem egy időben! Így nem adódhatnak össze.

Az én áramkörömnél ahogy említettem, periodikusan telítődik a vasmag. Csak ekkor világít az izzó. A vasmag hirtelen telítődésekor leesik a tekercs induktivitása, emiatt meg indukálódik egy ΔI áram, ami azonos irányú az eredeti I árammal és egy időben indukálódik azzal. Létrejön ugyan az I+ΔI, de ez az áram valószínű terhelésként megjelenik az akkumulátoron is.

2015. dec. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 1459/1938 idegen.1 ***** válasza:
100%

Fordítva látod a jelenséget,ez nem baj...az eredmény ugyanaz.Egy időben nyilván nem folyhat az az áram amit megszakítasz,de továbbfolyik a diódán...

A nagy kérdés az,hogy merre folyik tovább?

Ha ebből nem tudtad levenni a"hasznos"információt,akkor tényleg dinnye vagy.Aki érti levette.

Sajnálom hogy rajtad nem lehet segíteni.

2015. dec. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 1460/1938 anonim ***** válasza:
100%
Így van, én javíthatatlan vagyok és ragaszkodom a fejlődéshez.
2015. dec. 19. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!