Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Vajon miért van jó ideje...

Vajon miért van jó ideje felfüggesztve az ingyenenergiáról szóló K-fórum?

Figyelt kérdés

Erről van szó:

[link]

Legutóbb a gyakorlatban is működő mágnesmotorokról volt szó. Lehet hogy valakiknek ez nem tetszett hogy ilyen információk terjedjenek?


2014. ápr. 24. 18:33
 1491/1938 anonim ***** válasza:
77%

Peti!

Nem kell mindenen felhúznod magad.Ám hatásosabb hosszútávon a "Magad Uram, ha nincs szolgád "

Vagyis jobb ha magad jársz utána néhány dolognak.Így az elképzelésedet ha minimálisan is,de jobb ha magad elvégzed.

Ez is hasznos lehet számodra:

[link]

Kisérlet 0 - 6 m-es vízoszlopban a vízbontáskor keletkező gázok mennyiségének vizsgálatára


A felhajtóerő kihasználása vízbontásnál:

(egyébként gondoljunk bele a mély kutak tisztításába amikor a sűrített levegővel öklömnyi kavicsok is feljöhetnek)


"A durván 30 liter gáznak a felhajtóereje megfelel 30 kg-nak. A munkavégzés erő szorozva a megtett úttal. Ebből következik, hogy 30 liter gáz felhajtóereje vízben - közelítéssel élve - 300 N erő. Felteszem - a példa kedvéért - hogy a vízoszlop magassága 10 m. 10 méteren át a gázok kifejtik a 300 N erőt. Ez nem más, mint 3000 W munka!


Elektromos generátort meghajtva még elképesztően rossz hatásfokokkal számolva (rendszer teljes hatásfoka 10 %) is nyerhető többlet energia."

2016. febr. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 1493/1938 idegen.1 ***** válasza:
72%

Sokpeti!

Leírom a lehető legegyszerűbben.

Lenyomsz a strandon egy labdát a víz alá,az több energiát ad vissza mint amivel lenyomtad?

Kicsit bonyolultabban:Mondjuk két labdád van.

Kétkarú mérleggel összekötve.

Egyik labda a víz alatt.Másik a víz tetején.

A felfelé jövő labda lenyomja a víz alá a felszínen lévőt?

Érted-é?

Ebben nincs többlet.A vízbontásban sincs.

A két eleve veszteséges rendszer egyesítésekor a veszteségek is összeadódnak.

Nem kell megsértődni,csak nem kell mindent elhinni.

2016. febr. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 1494/1938 anonim ***** válasza:
70%

1491 Névtelen Válasz írónak.

Itt szó nincs megsértődésről egyszerűen meguntam a vitát.Én nem fogom abbahagyni egyedül is végig csinálom az tuti.Csak az a baj ha egyedül csinálod nincs kontroll, jönnek az ötletek sorba, és nem tudod melyik a hatékonyabb , nem beszélve a pénzről mivel ezeket az anyagokat meg kell csináltatni.sorolhatnám a problémákat. A második,harmadik,videód igazolja az elvet,a számításokban nem vagyok biztos,(ebben van egy kis reklám is) ezt jó látni igazi gyakorlatban is.Azért írom "igazit" mert én már ezt összeraktam elég primitívül, csináltattam egy tengelyt szemre szeleppel engedtem be a levegőt és egy haverom felül nyitogatta ki a strandlabda szelepét "természetesen nem tudott minden levegőt kiszorítani és akadozott a tákolmány,de működött a tengelyem. ezeket a videókat én nem találtam meg nagyon jók.Kicsit elszomorít igaz,hogy nem én csináltam meg először,és valószínű levédték a szerkezetet de ez nem változtat a tényen, hogy működik az elméletem itt csak az a kérdés tud e akkora energiát előállítani ami egy családi háznak elég (természetesen pluszban).Mivel a méret sem elhanyagolható.Jelen pillanatban ezt nincs értelme vízbontással megcsinálni ebben nem is gondolkodok.A videókat nézegetve jelenpillanatban ez egy "Trabant"autókra kivetítve, ebben rengeteg potenciál van még.

2016. febr. 17. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 1495/1938 anonim ***** válasza:
70%

Kedves idegen.1.

Azzal kezdeném, én vízbontásról nem beszéltem soha, és a videóban sincs amit én küldtem, nem értem ezt honnan veszed (nem is tudom hogyan kell csinálni) ebben én is olyan szkeptikus vagyok mint te.TÖBB ENERGIÁT EMÉSZT FEL MINT AMIT BELERAKSZ.Az egykarú mérleget meg nem értem miért hoztad fel, mert ennek a szerkezetnek nincsen köze hozzá. ABBAN TÖKÉLETESEN IGAZAD VAN.Megmondom őszintén nincs kedvem téged győzködni ennek az elméletén,de megpróbálom leírni egyszerűen.Egy kört fel osztasz, 16 cikkelyre, a közepére tengely helyezel, a cikkelyek végére strandlabdát szerkesztesz, ezt belerakod egy vízzel teli tartályba a víz alatt felfújod az első labdát az közlekedik fel "még nincs többlet" jön a következő labda azt is felfújod már 2 labda megy felfelé "még nincs többlet"ez így megy 7 labdáig.Mikor a csúcs pontra felért a 8.labda azt leengeded.Tehát alul fújod folyamatosan a labdákat, felül pedig leengeded.Tehát mi történik, eljutsz arra a pontra mikor a nyolc labdából 6 folyamatosan dolgozik 1 labda felfújásával.Nézzük ezt "N"-ban, 1 liter levegő 1 liter vizet szorít ki ez 10 N erővel közlekedik felfelé.6 labda 60 N erővel közlekedik felfelé és mi csak 1 labdát töltünk 1 liter levegővel,tehát annak a kompresszornak ami sűríti a levegőt 60 N erő alatt kell 1 liter levegőt előállítani akkor vagyunk egyensúlyban.De kiszámolták nekem "mert én nem tudtam" egy 12 V pumpa 1 liter levegő előállításához kb 40 N erőt használ fel.Tehát már ennél az egyszerű kör alaknál is többlet jelentkezik MATEMATIKAILAG.Mielőtt belekötnél,meg kell jegyezzem a kört azért írtam könnyű legyen elmagyarázni, ha ezt egy ovális alakra teszed rá akkor x strandlabdát tudsz dolgoztatni egy strandlabda felfújásával.Természetesen a számolása ennek nem ilyen egyszerű mert minél magasabb a szerkezet annál nagyobb a víz alatti nyomás amit minden egyes esetben meg kell emelni,és még sok tényezőt figyelembe kell venni.De a többlet szerintem magáért beszél.Engem meglehet győzni az ellenkezőéről is, lehet, hogy kihagyok valamit amire nem gondolok, de nem azzal hogy a mérleg effektust hozod fel és, hogy "csak"nem működik és a következő "biztos"nem működik stb, stb.Azzal sem, hogy a fogalmazásomba köt bele az ember aki nem tud helyesen írni.

2016. febr. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 1496/1938 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit erről az egészről, ha valaki ezt ésszerűen meg magyarázná nekem,ez miért nem működik, elfogadom,és nem tolok bele sok pénzt.
2016. febr. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 1497/1938 idegen.1 ***** válasza:
72%

Húú...

A mérleg effektust csak az egyszerűsítés miatt mondtam.Hogy talán úgy megérted,de tévedtem.

Nem kell sok labda a megértéshez.

Oké legyen meg a Te akaratod:Sok peti-sok labda.

Legyen az óriáskeréken 16 labda.8 megy mindíg felfelé,8 lefelé.

A lefelé menőkből NE engedd ki a levegőt!

Szerinted a felfelé törekvők le tudják nyomni a lefelé menőket?

NEM.

Tökéletes egyensúlyban lesznek.

A víz alatt felfújni ugyanakkora erővel tudod,mint ami keletkezik.

Kompresszorral bonyolítani felesleges.

Amit erre költenél azt inkább add oda az éhezőknek.

2016. febr. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 1498/1938 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm hozzászólásod,sokat segített!Meg érte veled beszélgetni!
2016. febr. 20. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 1499/1938 kiitos ***** válasza:
100%

peti!

építs egy működő gépet, és mutasd be nekünk is.

2016. febr. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 1500/1938 anonim ***** válasza:
2016. febr. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!