Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Vajon miért van jó ideje...

Vajon miért van jó ideje felfüggesztve az ingyenenergiáról szóló K-fórum?

Figyelt kérdés

Erről van szó:

[link]

Legutóbb a gyakorlatban is működő mágnesmotorokról volt szó. Lehet hogy valakiknek ez nem tetszett hogy ilyen információk terjedjenek?


2014. ápr. 24. 18:33
 1581/1938 anonim ***** válasza:
82%

Jó napot embörök, József vagyok és nem mentem el nyaralni, megint megéreztem hogy vissza kell néznem ide.

Akula generátorával foglalkozom:

[link]

No nem csak a képen látható adatok vannak meg, és már nem csak elmélet hanem némi gyakorlat is. De ahogy régen is mondtam, a gyakorlat reménytelen volt addig míg fejben nem láttam tisztán a dolgokat. Ahogy Tesla is mindig emlegette.

A Tesla trafó és a tirisztoros gyújtáshoz hasonló áramkörök is egy soros rezgőkörrel gerjesztenek egy párhuzamosat. Íme a gyenge áramú modellje:

[link]

És a fénykép:

[link]

A soros rezgőkört a rezonancia-frekvenciájával kell meghajtani. Majd mágneses csatolással ez meghajt egy szintén rezonáns párhuzamos rezgőkört. Ekkor a tápáram felvétele drasztikusan visszaesik, pedig közben egy LED is energiát csatol ki a párhuzamos rezgőkörből. A részletes fizikai magyarázatot most mellőzöm, Idegen szerint úgysem létezik.

Akula generátoránál látható még az a ferritmagnak alkalmazott "TV Yoke". Ha megfelelő kitöltési tényezővel gerjesztettem akkor ferrorezonanciásan sípolni kezdett. Ekkor a 3 menetes szekunderének induktivitása leesik és a soros rezgőkör I árama egy ΔI-vel megugrik (I+ΔI). Ez az (I+ΔI) öszegződés történik meg az elsőre bemutatott párhuzamos rezgőkörnél is.

Szerintem inkább össze kéne fogni és egy életre elfelejthetünk minden energiaszámlát. De mást ha érdekel ha nem, én folytatom, hurrá!

2016. júl. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 1582/1938 idegen.1 ***** válasza:
64%

Hol a fenébe voltál Józsi?

Azóta ezen "dolgozol"?Ne add fel ha jó a cucc!

...Esetleg le tudod mérni a bemeneti/kimeneti teljesítményt?

2016. júl. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 1583/1938 anonim ***** válasza:
79%

Teljesítményeket nem mértem csak bemenő áram változásokat. Például a gyenge áramú változatnál mértem bemenő áram csökkenést akkor amikor a rezonanciával hajtott soros rezgőkörhöz egy szintén rezonanciás párhuzamos rezgőkör és egy LED-terhelés került:

[link]

Például volt olyan eset hogy 34 mA-ról leesett 16 mA-ra, főleg attól függően hogy mennyire találtam el a rezonanciákat (a tekercshossz változtatásával illetve egy forgókondival). A párhuzamos rezgőkör rezonanciája esetén az amplitudó megnövekszik de ez trafó elven visszahat a vele laza csatolásban lévő soros rezgőkör tekercsére is és a generátornak besegít hajtani azt. Pájer Tibivel az ívkisüléses méréseknél is tapasztaltunk bemenő teljesítmény csökkenést akkor mikor egy kis izzó világított a kimeneten.

Egy érdekes videót tett fel Attila is a soros rezonanciával kapcsolatban:

L-C soros rezonancia

https://www.youtube.com/watch?v=dKUJAKqxSVM

Amikor a motort terhelte, a bemenő teljesítmény felvétele csökkent (ha kondi is volt az áramkörben).

Nem görcsöltem a témán ahogy írtad, hanem úgy szoktam csinálni mint mondjuk a borászatot szokták, minden lépését élvezni kell. :))

2016. júl. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 1584/1938 anonim ***** válasza:
69%

A bemenő áram csökkenésének magyarázata lehet az is, hogy a soros RLC kör rezonanciája esetén az áramerősség maximális értékét az ellenállás értéke határozza meg:

[link]

Vagyis amikor az L induktivitásra mágneses csatolással terhelés kerül, az a soros rezgőkör R ellenállásának megnövekedését és a gerjesztő áram csökkenését jelentheti.

Az áram csökkenésének ez a magyarázata sem változtat a lényegen, a párhuzamos rezgőkör energiája megnövekszik.

2016. júl. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 1585/1938 idegen.1 ***** válasza:
100%

Hát amíg nem méred meg addig élvezheted...az önámítást.

...a csökkenés ilyen esetekben csak annyi,mintha behúzott kézifékkel kocsikáznál,kiengeded és valami csoda folytán már "majdnem"egész jól megy a gép.

2016. júl. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 1586/1938 anonim ***** válasza:
70%

Mivel én úgyis ráérősen dolgozom ezen a témán, de ha valaki gyorsabb nálam annak mondom hogy a gyenge áramú változatnál nem sok értelme van mérni be- és kimenő teljesítményt. Mert eddigi tapasztalatom az hogy minél nagyobbnak kell lennie az I és ΔI értékének a minél nagyobb többletenergia (I+ΔI)² érdekében.

A kapcsolási rajzon a meghajtó tranzisztor collektora és emittere közé kötött (2n2) kondi, (7R) ellenállás és dióda szerepe mi, amit 3 barna nyíllal jelöltem?

[link]

2016. júl. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 1587/1938 idegen.1 ***** válasza:
100%

Jól látod,de nem gyengeáramnál hanem kisfeszültségnél óriásiak a veszteségek.

Mindettől függetlenül nagyfesznél sem nyereséges egy rendszer,egyszerűen csak kisebb a "veszteség.

A barna nyilazott alkatrészek a mosfetek védelmére gyártói ajánlások(amit érdemes betartani)

2016. júl. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 1588/1938 idegen.1 ***** válasza:
100%

Nagyon csendben vagy Józsi!

Semmi link?Remélem nem csapott agyon az ingyenenergia!

2016. nov. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 1589/1938 anonim ***** válasza:
100%
Azt hittem befejeződött ez a fórum, azért hagytam abba az írogatást.
2016. nov. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 1590/1938 anonim ***** válasza:
70%

Amint látom, a világon elég jól terjed a QEG (Quantum Energy Generator). Fórumokon azt is tudják hogy ez egy induktivitás változtatós parametrikus rezgőkör.

[link]

A rezgőköri feszültség megfutása ellen telítődő vasmaggal lehetne védekezni, azt ajánlja sorba kötni Grekov I. - Rezonancia című könyvében Papalekszi.

A forgó induktivitást meg helyettesíteni lehetne egy reluktanciamotorral

[link]

vagy a kísérleti modellnél reluktancia léptetőmotorral.

2016. nov. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!