Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Vajon miért van jó ideje...

Vajon miért van jó ideje felfüggesztve az ingyenenergiáról szóló K-fórum?

Figyelt kérdés

Erről van szó:

[link]

Legutóbb a gyakorlatban is működő mágnesmotorokról volt szó. Lehet hogy valakiknek ez nem tetszett hogy ilyen információk terjedjenek?


2014. ápr. 24. 18:33
 1591/1938 béláim2000 ***** válasza:
100%

Mágneses pendulum,perendev,meg,hho,qeg,meg sok kakiság.


A qeg (kedves valaki) nem működő (legalábbis befektetett kivett energetikailag) dolog.Csak néhány ember fantazmagóriája.


Mit tesz a természet reakciók nélkül?Semmit.

Ingyen azért nem tudja,mert nem ismeri azt a kifejezést mi az,hogy "ingyen vagy ellenérték fejében".

Ez a kifejezés csak az embernél működik.

A természetnél van valami,amiből "ekkor meg ekkor,ebből meg avval lesz valami".A természet csak ezt ismeri,okok-következmények sorozata.Tehát a semmiből nem lehet valamit

csinálni.A valamihez valami kell,a semmihez meg semmi.


Tele van a youtyúk "ingyenenergiás" baromságokkal,vagyis semmivel.

2016. dec. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 1592/1938 idegen.1 ***** válasza:
100%

"Amint látom, a világon elég jól terjed"a hülyeség.

Józsi Te ugyanolyan lüke vagy mint voltál!

Azt hittem már benőtt a fejed lágya.

Quantum energia generátor???? egy nagy marhaság!

Évek óta terjesztik az idíóta barmok meg elhiszik.

Súlyos!

Előttem szóló világosan leírta:A többletcsinálás csak az emberek közt működik!Ez azért van mert egyik hülyébb mint a másik.

2016. dec. 3. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 1593/1938 anonim ***** válasza:
70%

Idegen idegeinek húzására egy kis infó:

Sikerrel reprodukáltam Naudinnak az ehhez hasonló kísérletét:

[link]

A jobb oldali parametrikus rezgőkör sem elektromos sem elektromágneses úton nem kap energiát a bal oldalról. A bal oldali áramkör kizárólag a reed relé kapcsolgatását végzi. A rezgőkörbe kötött 6 V / 2 W-os izzó először egy felvillanás után kiégett amikor a rezonanciát eltaláltam. Majd a rezgőkörbe egy ferritmagos tekercset is kötöttem, ahogy Papalekszi javasolta. Ennek feladata az hogy amikor a rezgési áram túlszalad akkor telítődik és elhangolja a rezgőkör rezonanciafrekvenciáját, vagyis automatikusan megakadályozza a megfutást. Jó néhány próbálkozás után sikerült olyan fojtót bekötnöm hogy az izzó teljes fénnyel világít. Némi vibrálással, mert a fojtó periodikusan telítődik. Na persze lehet azt mondani hogy energiát vittem be hisz a reed relét kapcsolgatni kell. De ez a bevitt energia jelentéktelen.

2016. dec. 3. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 1594/1938 anonim ***** válasza:
70%

A rezgőköri kondinak minimum 2,2 uF-osnak kell lenni, mert csak ilyen alacsony frekivel lehet a reed relét kapcsolgatni. Izzó nélkül a trafó kivezetésénél átívelés keletkezik amikor megszalad az amplitúdó.

Akula generátora meg nem egészen úgy működik ahogy először gondoltam. Eláruljam hogyan? Minek, hisz a közvélemény szerint mindez marhaság.

2016. dec. 3. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 1595/1938 béláim2000 ***** válasza:
100%

Nem fogok lehülyézni senkit,ez szintén egy emberi primitívség.A vélemény viszont lehet különböző.Valamikor én is foglalkoztam (terminál fórum ha ez mond valamit) hasonló elgondolásokkal,de érdekes mód senkinek nemvolt többlet energiája.Lehet nem voltunk kitartóak?


Valaki (név nélküli te vagy a Józsi?) a közölt rajzod és a közölt elméleti kötésed nem egyezik!!


Azt sugallod,hogy neked bizony néhány jelentéktelen watt bevitelével több wattot tudtál kivenni.Vagyis többletet.De nem árulod el mert úgyis marhaság mások szerint.


Két dolog lehet,vagy tényleg így van de nem akarod elárulni valami okból.Ez megint egy emberi butaság.

Vagy pedig egészen egyszerűen nem mondasz igazat.Ez pedig több mint emberi butaság.


Melyik a kettő közül?

2016. dec. 3. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 1596/1938 béláim2000 ***** válasza:
100%
Egyébként ez az egyszerű áramkör honnan mitől kapja a kezdeti feszültséget? Csak nem az oszcilloszkópból?
2016. dec. 3. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 1597/1938 anonim ***** válasza:
70%

"De nem árulod el mert úgyis marhaság mások szerint."

Leírtam a részleteket. A "nem árulom el" megjegyzést egy másik generátor működési elvére mondtam, csupán azért hogy célozzak rá hogy úgyis hülyeségnek tartják a szabadenergiát. És nem azért mert nem árulom el, hisz eddig is mindent elárultam. Amint látható nem titkos, meg lehet nézni, meg lehet vizsgálni hogy nincs-e csalás. Aki a parametrikus gerjesztést és a feltárt energetikáját ismeri az csalás helyett azt az elméletet fogja látni. Ha nem így történne akkor vállalom hogy ledarálva megeszem az egészet. Ahogy azon sincs értelme vitatkozni hogy például 2×2 az 4-e. Ugyanúgy a többletenergia is szigorú fizikai és matematikai természeti törvényeket követ, nem ezotéria:

[link]

Ha találok a YouTube-on mechanikus analógiáját, a parametrikusan lengetett ingát (mivel legalább 3 ilyet láttam), akkor belinkelem. Olyan megoldás volt hogy az ingának nem adtak semekkora vízszintes kitérést, csak függőlegesen lengették géppel. De ahogy várható volt, a néhány tized milliméteres vízszintes lengések is felerősödtek parametrikusan. Az áramköröm sem az oszcilloszkóptól kapta a kezdő lengést mivel rá sem volt kötve. De ha mágnest húztam el a vasmag előtt akkor mindig hamarabb létrejött a parametrikus rezgés mint kezdő energia nélkül, ahogy az várható volt, hisz ez felelt meg az inga vízszintesen is adott kezdő energiájának.

A sikertelenség oka eddig nálam is és másoknál is az volt, ahogy a mondás is szól: A sikertelenség oka nem az ha valamit nem tudunk, hanem ha valamit rosszul tudunk. A Free Energy témáról meg legtöbbször szándékos félrevezetéseket szoktak közzé tenni. De ez a téma semmivel sem különlegesebb mint mondjuk a mágneses indukció vagy például az inga normál gerjesztése. Csak elhallgatott és szándékosan ködösített.

Itt egy kép a sokadszorra bemutatott parametrikusan gerjesztett ingáról, mint az elektromos parametrikus rezgés analógiájáról:

[link]

Látható hogy amikor a lengési r sugár megrövidül, a Θ tehetetlenségi nyomaték lecsökken és az ω szögsebesség megugrik egy Δω-val, mivel az N = Θ·ω állandó. De az energia nagyobb lesz: W = ½Θ(ω+Δω)² > ½Θω² + ½Θ(Δω)² mert zárójel van (Vajda János elmélete).

Ugyanez van villamos rezgésnél is, a szögsebességnek az I áram felel meg, a perdületmegmaradásnak a Φ = L·I fluxusmegmaradás, stb. És az ingánál is látható ami a bemutatott reed relés áramkörnél is, hogy a gerjesztő oldalra nem hat vissza a rendszer. Vagyis a reed relét nem lesz nehezebb kapcsolgatni ahogy a rezgés amplitudója emelkedik.

De ismétlem, addig egyetlen kísérletnek sem szabad nekiállni és ez személyes tapasztalat, amíg fejben nem működik a fizika és a matek törvényeinek megfelelően makulátlanul. Vagyis amíg fejben csak a Tértechnológia meg más agyzsibbasztó sorok vannak. A valós elméletet kell mélyen ismerni, amit itt és az előző sok hozzászólásban bemutattam. És akkor a vizsgált rendszer, bármit választunk is, első indításkor működni fog. Úgy ahogy annak lenni kell.

A továbbiakban semmiféle mechanikus alkatrészt tartalmazóval nem foglalkozok, még reed relét mint mechanikus kapcsolót sem tartalmazhat. Mert azt tapasztaltam hogy a csábító mechanikus szerkezeteket legalább kétszeres nehézségű beüzemelni mint a tiszta elektromosakat. Mert a mechanikus részre és a villamosra is figyelni kell egyszerre. Fura ellentmondás de a tisztán villmos készülékkel lehet könnyebben sikert elérni mint egy mechanikussal.

2016. dec. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 1598/1938 anonim ***** válasza:
70%
Kétségeim csak a társadalmi oldalt tekintve vannak. Vagyis tegyük fel hogy elterjednek a házi szabadenergia erőművek és megszűnik minden eddigi fizetős rendszer. De a gonoszságra hajlamos emberi faj az után minek az árát fogja az egekbe emelni azért hogy embertársait államilag engedélyezetten zsarolhassa? Az ivóvízét? Vagy az élelemét? Ebben egyet értek Idegen nevű hozzászólóval hogy például a pénz az oka mindennek, pontosabban a pénzért zsarolásra is képes emberi faj. Vagyis mi szabadenergia kutatók lehet hogy értelmetlenül fáradoztunk. Mert ettől hogy energiaparadicsom jön létre, az emberi gonoszság még nem tűnik el. Csupán ezért nem látom értelmét a szabadenergia részleteinek közzétételének és a vele való foglalkozásnak. De szerintem ugyanígy látja más is, Idegen is ezt szokta emlegetni.
2016. dec. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 1599/1938 anonim ***** válasza:
70%

A bemutatott fizikai elv nem új, például régóta ismert a haditechnikában az úgynevezett Magnetic Flux Compression Generator vagy az E-bomb. Annál az áramjárta tekercs induktivitását szintén lecsökkentik hirtelen (robbantással). De fluxusállandóság miatt ekkor hirtelen megnő az I áram hogy a Φ = L·I fluxus állandó maradhasson egy ideig. Viszont a W = ½L(I+ΔI)² energia megugrik.

Vagy ez egy hétköznapibb kísérlet:

Vasmag leemelése-leszakítása áramjárta tekercsről

[link]

A vasmag lerántásakor lecsökkent az L induktivitás és egy ΔI értékkel megugrott a tekercs I árama hogy a Φ = L·I fluxus ne változhasson hirtelen. A teljes energia szintén: W = ½L(I+ΔI)².

De az induktivitást nem csak robbantással vagy ilyen látványos vasmag lerántással lehet lecsökkenteni, hanem például a kísérletben bemutatott reed relével is. Vagy telítődő vasmaggal is.

2016. dec. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 1600/1938 anonim ***** válasza:
70%

"Egyébként ez az egyszerű áramkör honnan mitől kapja a kezdeti feszültséget?"

A vasmagban mindig van valamekkora remanens fluxus. Annak a kevés fluxusnak a megváltoztatása is képes egy kis feszültséget indukálni, ami aztán parametrikusan "feltornázódik".

Ezen a videón 2.26-nál bemutatnak ilyen kísérletet, a vasdarab oda-vissza helyezésével változtatja az induktivitást:

resonance of steel creates electricity1 wmv

https://www.youtube.com/watch?v=mLK1VG8h2Wc

De a lényeg hogy nem elég induktivitást változtatni, hanem a keletkező áramnak mindig hozzá kell adódnia egy másik áramhoz, például rezgőköri áramhoz.

W = ½L(I+ΔI)².

2016. dec. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!