Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Meddig tűr a Magyar Birka?...

Meddig tűr a Magyar Birka? (természetesen ebbe én is beletartozom. )

Figyelt kérdés
Megint üzemanyag ár emelés lesz!Tényleg megvárjuk míg eléri a 400Ft/L árat??Hát nem lehet tenni semmit?
2010. jan. 4. 13:41
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
87%

Én annyiszor felháborordok a magyar birka mentalitáson, de ez sajna magyar jellemző, én amolyan fele-fele vagyok, de sokszor a falnak megyek. Sztem még egy ilyen nép nincs.

Lehet az 600 Ft akkor is max kicsit elszmordunk, tudomásul vesszük, aztán otthon ropizunk mert csak arra van pénz. Na hasonló húzásokat próbáljanak megtenni a görögöknél, franciáknál és sorolhatnám ....

2010. jan. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
68%
Eljön majd egyszer az az idő, amikor az üzemanyag még ennél is sokkal drágább lesz, mert elfogy az olaj.
2010. jan. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
69%
A harmadik 14:07-es jól beszél.
2010. jan. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
91%

Az SZJA csökkentés kontra jövedéki adó emelés összefüggéssel elviekben egyet tudok érteni. A fogyasztási jellegű adókat én igazságosabbnak tartom, mint a célzottan bérjövedelmet megsarcoló intézkedéseket.

Annyira nem kell azonban örülni, mivel cafetéria megkurtításával és egyéb intézkedésekkel árnyaltabb lesz a kép. Ha ma kiragadunk két részletet a csomagból és azokat hasonlítgatjuk, akkor hamis képet kapunk. Nem olyan jó gyerek a kormány, hogy egy csomó pénzt ott hagyjon az embereknél. Számoljunk utána néhány hónap múlva, hogy mit okozott az összes változtatás együttesen.

2010. jan. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
49%

Nem vagyok birka, ok?!

Szted mégis mit kellene csinálni? Fölvonulni, tüntetni....ezzel eddig sem sikerült elérnie senkinek semmit sem sajnos.

2010. jan. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
83%

Off :

használjuk a tömegközlekedést?!

a kocsival 25 perces út busszal 1 óra 25 perc .

Ezt a mai napon sikerült 2 óra alatt megtennem (BKV)

mindez 15 km-es távolság!!!!

ja és marha hideg szél fújt.

2010. jan. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
52%

Kerékpár, meg tömegközlekedés. Mindkettő nagyszerű alternatíva.


A kerékpár mozgékony, helyettesíti a testmozgást is, jobban bírja az akadályokat, kevesebbe kerül, nincs rá 1000 meg 1 idióta adó címén levonás, nem fogyaszt üzemanyagot, és a járdán is mehetsz vele, meg gyakorlatilag bárhol, ha olyan a kerékpár. Hátránya hogy rövidtávú eszköz, és zimankós időben nem a legmegfelelőbb.


A tömegközlekedés kényelmetlen lehet ugyan, főleg ha nem jut ülőhely, de SOKKAL olcsóbban kijössz még éves bérlettel is, mint üzemanyaggal meg az 1001 különféle adóval, nem neked kell vezetned, és legtöbbször gyorsabb is, mint centinként araszolgatni a közlekedési dugóban. Hátránya a zsúfoltság, és a tény, hogy nem oda visz ahova akarod.


Jó ötlet még a repülőtáska is, de ha jól tudom, 240 ezer dollárba kerül egy olyan.

2010. jan. 5. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:

A tömegközlekedés, meg a biciklizés elég jó ötlet,csak nem mindenkinél valósítható meg. pl én tanyán lakom... :D

(nem tudom ki pontoz le mindenkit,nem kéne,mindenki a kérdésre válaszol,az nem, baj,h eltérőek a vélemények)

2010. jan. 5. 08:32
 19/32 anonim ***** válasza:
77%
Bizony ,nem ártana összetartani és valamit tenni.
2010. jan. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
48%
A tanyán tökéletesen jó a bringa. Kiválóan lehet vele közlekedni, és még egészséges is. ;)
2010. jan. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!