Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért viszonyul mindenki így...

Miért viszonyul mindenki így az erdélyi magyarokhoz?

Figyelt kérdés

Miért sajnáltok minket?Miért szól minden arról, hogy a ttestvéreink milyen nyomorban, elnyomásban élnek?

Mire alapozzátok azt, hogy a románok gyűlölik a magyarságot és két lábbal taposnak minket? Hogy nem merünk anyanyelvünkön megszólalni, mert megvernek? Hogy segélyekre, védelemre szorulunk, és azt majd ti, a fejlett nyugatiak megadjátok nekünk? Tudom, hogy a legtöbb ember nem rosszindulatból teszi, de nagyon szarul tud esni.

A tévében is folyton azt nyomatják, hogy milyen lemaradottak vagyunk, igazi balkáni ország,stb.(Egyșbkșnt azt elfelejtik mondani,hogy a ket ország között csekély a különbség, viszont Románia a ceausescu rendszerből fejlődött oda ahol most van).

Magyarországon szar élni(javítsatok ki, ha nem így van)

és néha szükség van arra, hogy lássátok, van akinek nálatok is szörnyűbb, aki oltalmatokra szorul.

Bocs, hogy ilyen hosszú lett.



2014. jún. 28. 11:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%
Azért, mert egyesek unják az életüket és ezzel próbálnak önigazoláshoz jutni és egy kis színt vinni bele, hogy harcolnak a nemes ügyért.
2014. jún. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
36%
Én kifejezetten utálom őket, mert bárhol megállok kocsival, egyből ott terem egy és nyomkodja az arcomba a műszálas zoknijait, amikre az van írva, hogy 100% pamut és addig nem enged el, amíg nem veszek tőle vagy 8-at, amiket aztán baxhatok ki a kukába, mert belerohad a lábam.
2014. jún. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
54%
Mert ha ti el vagytok nyomva, akkor egyesek úgy érzik, hogy így jogosan gyűlölhetik a környező népeket. Így tehát ezek az emberek rátok csak mint elnyomottakra hajlandóak gondolni, mert ha ez nem így van, akkor kiderül, hogy a románok ugyan olyan emberek mint a magyarok, csak más nyelven beszélnek. Ez pedig egyesek világnézetét lerombolná. Így tehát maradtok szegény elnyomottak mindaddig, amíg hülyék vannak a világon. Így tehát lehetnétek ti akár a világ leggazdagabb népe is Romániában, akiknek mindenük meg van, akkor is elnyomottak maradtok, bocsi. Sajnos a hülyékre hatni nem lehet, én már próbáltam.
2014. jún. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%

Magyarország nem egy homogén környezet, itt is van mindenféle ember.

Valaki sajnál titeket és segíteni akar, valaki büszke rátok hogy őrzitek a magyarságotokat, valaki meg simán lerománoz titeket... Az első két verzió szerintem még mindig jobb, mint az utolsó...

2014. jún. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
36%

Magyarországon valóban szar élni, de én az erdélyi magyarokat sem szívlelem túlságosan.


Ahol én lakom, nagyon sok van belőletek, még a szomszédom is az és egyszerűen összeférhetetlen az összes. Egy normális erdélyit sem ismerek sajnos. Bár gondolom ez is úgy van, hogy az alja jött onnan ide, szóval nem vonhatok le messzemenő következtetéseket... Bárcsak maradtak volna inkább otthon.

2014. jún. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%
lol kérdező...élhetsz Romániában, attól még tipikus magyar vagy te is :D
2014. jún. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
94%
Leginkább a Ceausescu rendszer miatt sajnálunk titeket, de ma is folyamatosan hallani olyan sztorikat ott élő magyaroktól, hogy megbüntetik őket a rendőrök, ha magyarul írnak ki valamit stb, én nem tudom mennyi igaz ezekből, de mi nem tudjuk elképzelni milyen lehet kisebbségként élni egy országban, ez úgy alapban megalázónak tűnik, ráadásul youtube-on meg egyéb netes helyeken kommentelő románok kivétel nélkül mind utálják a magyarokat, mi ezt 'látjuk'.
2014. jún. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
74%

Az én rokonaim is ott élnek,s ők meg pont olyanokat mondanak,mint amit a tv-ben is lehet hallani.Pl:A kisboltjukat rendszeresen méregetik a román rendőrök és minden kis dologba belekötnek,majd pedig büntetést szabnak ki.

Egyébként az itteni (magyarországi) székelyek is azt mondják amit te,hogy lassan már utol ér minket Románia és,hogy amíg 20 évvel ezelőtt nagyon szar utak voltak,addig ma folyamatosan építik ki az autópályákat,meg fellendült a turizmus is,stb,stb...

2014. jún. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én nem nagyon hiszem azt, hogy te erdélyi magyar lennél.
2014. jún. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Annyira azért nem rózsás Erdélyben a helyzet mint ahogy leírod, Székelyudvarhelyen élek.
2014. jún. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!