Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Igaz az, hogy a külföldre...

Igaz az, hogy a külföldre készülő fiatalokkal, magyar munkásemberekkel szemben szándékos büntetőeljárásokat csikarnak ki, hogy itthon marasztalhassák őket?

Figyelt kérdés

+ igaz az, hogy a magyar kormány akadályoztatni próbálja azokat akik potenciálisan ki akarnak menni külföldre? Például mindenféle mondvacsinált ügy, feljelentés miatt elindítanak egy rendőrségi nyomozást, hogy aztán gyanúsított lehessen az ember akár egy bliccelés miatt is (hallottam ilyet) ezért körözni lehessen, később nemzetközileg is?


Nekem is van pár ügyem, de amikor nemrég hallottam, hogy egy az orvosin tanuló ismerősömet feljelentették csalás miatt és eljárás indult (amikor őt csapták be) akkor már elgondolkoztam, hogy mi folyik itt. Nem egy ilyet hallok mostanában.


Ez ellen hogyan lehet fellépni?



2014. júl. 8. 11:15
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Én például blicceltem, és mivel nem tudták rámvarrni, hogy hamis a bérletem, rámvarrták, hogy erőszakoskodtam az ellenőrökkel.


Ami ugye közfeladatotellátószemélyellenierőszak ami 2 év letöltendő börtönbüntetéssel is sújtható! Hajaj.

Egy vicc volt az egész anyag, azzal együtt amit az ellenőrök összehadováltak, láttam. mégis az elsőfokú királyi szent bíróság vizsgálja már ezt a komoly ügyet.

2014. júl. 8. 11:16
 2/15 A kérdező kommentje:

Mást nem tudok elképzelni csak azt, hogy szándékosan kreálnak ügyeket, politikai okokból, mert ez egy vicc, meg az is, hogy úgy hívnak fel telefonon emiatt mint egy gyilkost (ha nem jön be, kiadjuk a körözést, ne hagyja el az országot lehetőleg) (mivan???).


szóval gondolom politikai okai lehetnek, vagy az, hogy az igazi bűnöző szemétládák bűnei ne derüljenek ki, vagy az, hogy a külföldre nevetve távozókat erőszakkal itthon marasztalják.

2014. júl. 8. 11:18
 3/15 #Gábor# ***** válasza:
100%

Nyilván, az a rengeteg magyar meg, aki külföldön van, mind szökésben van...


És természetesen az állam gondolatnyilvántartást vezet arról, hogy ki szándékozik a közeljövőben külföldre menni.


Már megbocsáss, de ez ugye nem volt komoly?

2014. júl. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Ugyanilyen keményen bánnak el azokkal is, akik az ilyen apró ügyekben tanúként szerepelnek. hallottam ismerősről akit vezetőszíjon vittek be egy olyan tárgyalásra, csak mert nem vette át az idézéseket, egy olyan ügyre, ahol azokat büntették, akik betörtek a lakásába. Majdnem ő kapott büntetést, mert nem ment be, a családja meg nagyot nézett, amikor reggel jött a rendőrség.
2014. júl. 8. 11:21
 5/15 A kérdező kommentje:

Kedves gábor, és az szerinted komoly, hogy a bkv-bliccelős ügyből indult leírtam milyen eljárással kapcsolatban azt közölte a túlbuzgó csinovnyik, amikor közöltem vele, hogy én Londonban leszek, mert dolgozom, hogy

"akkor kiadjuk a nemzetközi körözést?"


hajrá, azonnal be lehet jelenteni, bűnöző kommentel. (blicceltem)

2014. júl. 8. 11:22
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, teljesen komoly, ha beidéznek, itt kell lenned, és el kell menned a tárgyalásra. És nem, ez nem a kivándorlás ellen van, ne legyen üldözési mániád.
2014. júl. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Jó, de komolytalan ügyekből miért csinálnak tárgyalást? Félmillió forintot kidob az állam arra, mert egy fiatal bliccelt és összeveszett az ellenőrökkel? Mert kb ennyibe kerül egy ügy. Ráadásul igazából ott az én személyiségi jogaim sérültek.


Szóval amellett, hogy járkálnom kell az idézésekre nem is tartom igazságosnak és normálisnak az eljárást. Eleve én hívtam ki a rendőröket, mert gyakorlatilag támadás ért és fogva tartottak azzal a gyanúval, hogy hamis a bérletem.

2014. júl. 8. 11:36
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez a normál menete a dolgoknak, ez van, ezt kell szeretni, de hidd el, hogy semmi mögöttes dolog nincs ebben, nem a kivándorlás megakadályozására megy ki a játék.
2014. júl. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Na persze. Ez a normál menete a dolgoknak mi? Külföldön botrány lenne ebből, itt meg beszívják a magyar jog berkeibe az áldozatot és mivel kriminalizálva van, nincs szava.


Szerintem ez nem véletlen és egyáltalán nem normális.

2014. júl. 8. 11:40
 10/15 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem egy piti bűnöző vagy az ismerőseiddel együtt. Játszod itt az eszed, hogy megszánjon valami libsi jogvédő.
2014. júl. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!