Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szolnokon verik a rendőröket?

Szolnokon verik a rendőröket?

Figyelt kérdés
12edikei Blikkben olvastam,garázdák megvertek 3 rendőrt:2 súlyos,1 könnyebb sérült.Miért nem használták a szolgálati fegyverüket?Jogukban ákll magukat megvédeni,nem?
2010. jan. 14. 20:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

nem nem áll jogukban, legalábbis lőfegyvert ha használnak, akkor azonnal előveszik őket.


ha kevés rendőrről van szó és cigányokról akkor általában a felállás: 4-5rendőr és szembe vele 20-30cigány. ott pedig a lőfegyver se lenne elég.

2010. jan. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
ja énis szoktam az ottani sünöket ='/
2010. jan. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
és nemvok cigány (=
2010. jan. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
első válaszoló:dehogynem volna elég!3at lábon lőnének,a többi elfutna
2010. jan. 14. 21:52
 5/17 anonim ***** válasza:
Én a Blikk híreiben nem igazán hiszek.Kitupírozzák a dolgokat.Lehet,hogy meg sem történt az eset,vagy egészen másképp volt.Nekem kissé hihetetlen,főleg,hogy hárman voltak.
2010. jan. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
ugyan utolsó. volt már rosszabb is, olvashattál ilyet az indexen is, igaz azt nem írták meg, hogy cigányok voltak, de lehetett következtetni.
2010. jan. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Azt nem értem, minek adnak a rendőrnek fegyvert ha nem használhatja. Annyi remek ország van, ahol lehet nyugodtan lövöldözni a bűnözőre.
2010. jan. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
lehet, hogy lábon tudnák lőni, de utána lecsuknák őket indokolatlan fegyverhasználatért. hidd el, iszonyú nagy törvények vannak erre. A rendőr nem meri használni a fegyverét. Azt nem tudom pontosan, hogy rendőröknél is az van e, hogy csak egyenlő erőt használhat a támadó ellen, szal ha nincs pisztoly náluk, akkor szerintem ők sem lőhetnek.
2010. jan. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

amúgy ahogy olvasgatom itt a jogszabályokat, ha csapatban támadnak, akkor ott már tömegoszlatás kell, ahol nem lőhetnek ,tehát nem lőhetnek a tömegbe, csak akkor ha egy személy ellen irányul a támadásuk akinél persze definiált, hogy az az életüket veszélyezteti ,fegyvere van, stb...


59. § (4) Tilos a tömegoszlatásra lőfegyvert használni.

(a gumilövedék nem minősül lőfegyvernek ahogy kivettem)


eh, egész érdekesek ezek a jogszabályok:) Miért lettem én programozó egy jogász helyett?:)

2010. jan. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
saját életét miért nem védhetné meg?levegőbe is lőhet például...olyan a világon nincs,hogy megverik a rendőrt,csak itt Magyarországon,simán ellőném a lábukat,simán,ha veszélybe érezném magam...
2010. jan. 14. 22:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!