Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Manapság miért kell mindenhová...

Manapság miért kell mindenhová protekció?

Figyelt kérdés

Annyira idegesít, hogy valaki jó képességű, normális, de nem veszik fel sehová, mert nincsenek kapcsolatai.

Ismerősöm is mesélte, hogy részmunkaidős állást keresett, de sehova nem vették fel. Volt olyan, hogy árufeltöltő, nem vették fel, helyette felvettek egy 17-18 éves bamba, buta gyereket (ismerősöm ismeri), csak azért, mert az egyik rokona ott dolgozik.


Én is mindenhol ezt látom, és ismerőseim is. Hogy valaki lehet akármilyen tehetséges, vagy akár tapasztalattal rendelkező, nem veszik fel, ha nincs, aki beprotezsálja. Ellenben aki buta mint a föld, nem tud semmit se normálisan megcsinálni (ismerek ilyeneket), de van protekciója, azt felveszik.



Mitől alakult ez ki? Miért van ez?

Ha én munkaadó lennék, biztos olyan beosztottaim lennének, akik tehetségesek, vagy jól végzik a dolgukat, én nem vennék fel olyanokat, akik 5-ig nem tudnak számolni, de a rokonuk nálam dolgozik...



2014. okt. 26. 08:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Mostanában? Mindig is kellett. Olvass el pár Mikszáth Kálmán művet.
2014. okt. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
32%

ez a világban mindenhol így működik!

miért írod, hogy manapság?

libsike, ezt is Orbánra fognád? talán a komcsik alatt nem így volt?

2014. okt. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

De miért jobb egy debil butát felvenni?

Bocsánat a hangvételért, csak idegesít. Ismerőseim között is van ilyen. Éttermük van, és az egyik barátjuk lányát vették fel konyhai kisegítőnek a tapasztalt jelentkező helyett, utána meg panaszkodtak, hogy a krumplipucoláson kívül semmit nem lehet rá bízni.

2014. okt. 26. 08:59
 4/20 anonim ***** válasza:
60%
Mindig is volt. De most a Fidesz alatt sokkal nagyobb a jelentősége.
2014. okt. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
97%

Midig is kellett, de nem ekkora mértékben mert protekció nélkül is el lehetett helyezkedni régebben úgy 10-20 éve de az sem volt könnyebb és nem a legjobb helyen de tapasztalat szerzésből jó volt.


Én a jelenlegi munkahelyemen egy takarító céghez is protekcióval kerültem be, pedig szakképesítésem van, 2 évig egyszerű takarító voltam komoly ismeretségi háttérrel persze mert az volt a terv hogy ilyen műszak vezető leszek egy brigádnál és sofőr is mivel szakmám volt erről meg tisztában vagyok a vegyi dolgokkal is, és most fél éve vagyok amolyan vezető ami eddig csak akkor lehettem volna ha saját vállalkozásom lenne és így is ha egy nagyobb céghez kell mennünk dolgozni oda is csak protekcióval kerül be a cég a valakinek a valakije ajánl be minket. De a tesóm is gépészmérnöknek tanult diplomázott minden, és ő sem bír elhelyezkedni még protekcióval sem mert olyan cégeknél ahol van ismeretségünk még rokoni kapcsolattal is nehéz bekerülni még egy egyszerű kezelőnek is olyan családba kell születnie hogy átvegye a szülei helyét ha úgy van. És ez így volt mindig is, csak most a nagy munkanélküliség miatt nehezebb állást találni és csak a protekciós maradt.

2014. okt. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
47%

Ez mindig is így volt.


Valószínűleg pont azért veszik fel, mert tudják hogy amilyen buta, máshol nem kapna állást. És sok munka nem is igényen túl sok tudást. Ellenben, szerintem aki tényleg ért a szakmájához, és kiemelkedő a tudása, akkor az munkát is fog vele találni. Csak piacképesnek kell lennie. Persze még egy jó szakmában is, előbb értesítem az ismerősöm, ha tudom hogy szintén ért a dolgokhoz, mint egy idegent, de ez valahol így természetes.

2014. okt. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
55%
Elég ha párttag vagy. Fideszes! A félreértések elkerülés végett.
2014. okt. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
93%

Mert az ismerős megbízhatóbb, mert egyrészt ismered, tudod hogy kell vele bánni, másrészt képességei hiánya miatt jobban ragaszkodik a poszthoz és ezáltal függ tőled.


Bővebben:

[link]

2014. okt. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező? Konyhai kisegítő munkára protekcióval tapasztalatlant a tapasztalt helyett? Szóval mosogatni.

Te kit vennél fel,amennyiben nem sírdogálnál és lenne éttermed? Én azt akit beajánl egy megbízható alkamazott.

Amennyiben nem ajánl senkit, akkor a csinos Julcsit, az aszott Marinéni helyett. Iyen az élet. Amennyiben pedig informatikai cégem, akkor mindkettőt próbaidőre és maradna a jobbik.

2014. okt. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
67%

Kérdező, a kép azért nem homogén, van, ahol a teljesítmény és minőség alapján vesznek fel. Az viszont igaz, hogy az ilyenek száma rohamosan csökken.

Ennek oka roppant egyszerű. Diktatúrában így működik a rendszer. Mikszáth is jó háttértanulmánynak, de konkrétabb és érthetőbb Móricz Rokonok-ja. Pontosan ez történik, csak száz év fejlődéssel. Ma nem gyilkolnak (csak végső esetben), elég, ha tönkretesznek, az őrületbe kergetnek. A többi munkát elvégzed magad.

2014. okt. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!