Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Sokan miért nézik le azt, aki...

Sokan miért nézik le azt, aki állami cégnél dolgozik?

Figyelt kérdés

Én dolgoztam a versenyszférában egy nemzetközi multinál, hát sokszor nagyon kemény volt, stresszes is, sok álmatlan éjszaka, napi 5 kávé, máskor meg altatók kellettek, mert este nem tudtam aludni.

A Fizetésem náluk nettó 320 körül mozgott


Aztán, jó kapcsolataimnak köszönhetően lehetőségem volt átmenni az egyik állami vasúttársasághoz.


A légkör sokkal normálisabb, sokkal kiegyensúlyozottabb vagyok, nincs annyi stressz, nem kell annyira pörögni.

Az egész sokkal normálisabb.


A fizum csak egy kicsivel több, mint a volt munkahelyemen, viszont ide be kell járnom, nem helyben van.


Sokan Magyarországon orrolnak az állami cégnél dolgozókra, a volt munkahelyemen is észrevettem, a miértjét sosem értettem.



2014. dec. 12. 17:44
 1/5 anonim ***** válasza:
11%
Én csak azokat a droidokat nézem le akik vállalkozóknál vagy multiknál dolgoznak.
2014. dec. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
46%

Nekem állami cégekről az alábbi dolgok jutnak eszembe:

- Korrupt mint a fene.

- Nem működik.

- Nyeli a pénzt.

- Csak kapcsolatokon át juthatsz be. (Lásd a te eseted is)

- Alapvetően kevesebb munkáért kapsz több fizetést míg a másik megdöglik a melóban.

2014. dec. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
20%
Hát ez inkább a vállalkozókra igaz. Ott ha nem vagy családtag vezetői poziciót biztos nem kapsz és szart meg húgyot fog fizetni.
2014. dec. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
31%

"Hát ez inkább a vállalkozókra igaz. Ott ha nem vagy családtag vezetői poziciót biztos nem kapsz és szart meg húgyot fog fizetni."


Ez már így ebben a formában igaz. Vállalkozónál még az egyetem sem számít. Mindig az öcsi fogja az igazgatói állást kapni, hiába csak négy elemije van.

2014. dec. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nézd ebből a szemszögből:

320 nettó volt a fizetésed, de valójában a cégnek nagyjából 620 ezer forintjába kerülhettél, a fennmaradó 300 ezer különböző adók/járulékok formájában az államkasszát gazdagítja. Az így beszedett pénzből fizetik az állami alkalmazottakat, akik ráadásul gyakran csak ismertség útján kerülnek be a helyükre, a valós teljesítményüknek nem sok köze van a bérezésükhöz, nem dolgoznak túl hatékonyan, ráadásul az őket foglalkoztató cégek/intézmények szolgáltatásaival is elégedetlen az emberek többsége, nemcsak, hogy viszik a pénzt, de amit adnak érte az sem túl jó általában.


"Mindig az öcsi fogja az igazgatói állást kapni, hiába csak négy elemije van."

Egy-két cégnél ez valószínűleg így van, de hosszú távon nem maradnak ezek fenn, a következő okokból: ha a vállalkozó egy idiótát rak döntéshozói pozícióba és az említett idióta elszúrja a dolgokat, akkor tönkremegy a vállalkozás és a vállalkozó. Állami intézményeknél, vállalatoknál azonban azért is tehetnek ismertségi alapon képzetlen embereket fontos pozíciókra, mert csőd veszélye esetén simán bele tudnak nyomni egy csomó pénzt a veszteséges cégbe (pl. MÁV, BKV), legfeljebb megemelik hozzá az ÁFÁt vagy a járulékokat, hogy legyen miből kifizetni a dolgot.

2014. dec. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!