Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A kurucinfo olyasmi, mint...

A kurucinfo olyasmi, mint régen a Szabad Európa Rádió?

Figyelt kérdés

Tegnapelőtt egy egyetemi csoporttársamnak kezembe akadt a telefonja, vasúti menetrendet akartam rajta megnézni.Lusta voltam bepötyögni a keresőjébe, ezért rámentem az előzményekre.


Mit látok?

Kurucinfót háromszor látogatta már aznap.


Pedig pont ő az, aki mindig mondja, hogy "ő aztán nem nézi meg a Kurucinfót soha, az egy szennyoldal, fujj"


Mikor rákérdeztem, akkor persze, egyből letagadta,aztán mondtam, hogy az előzmények között láttam,kiakadt, mert szerinte az előzményei között "nyomoztam".


Majd, azt magyarázta, hogy a kuruc olyan, mint régen a Szabad Európa Rádió.Olyan információkat tartalmaz melyek az adott rendszerben nem létezhetnének,politikailag inkorrekt,illetve büntetnének érte.


Meg, hogy rengetegen olvassák, el sem tudom képzelni, hogy mennyien, csak mindenki letagadja, mert ciki meg baja lenne belőle munkahelyen.



2014. dec. 13. 11:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%

Baromság. A kutykurutty inkább egy "Eurázsiától függő európát!" jellegű rádió.


Egyrészt mondjuk jogos, hogy kiakad, hogy az előzményeiben turkálsz, de ez másik témakör.


Politikailag meg inkorrekt, mivel a "politikailag korrekt" kifejezés azt jelentené, hogy nem "néger" hanem "afro-amerikai" meg nem "b*zi", hanem "homoszexuális", vagy nem "süket" hanem "hallássérült"... A PC egy nagy baromsága a nyugatnak, de ezt még elnézem.


Több ezren vállalják nyíltan, hogy ezt olvassák, még sincsenek büntetve, ez a része nem stimmel.


Gyakorlatilag egy Jobbik-Oroszország melletti propagandaoldal, bármennyire tűnik másképp.


(Ugyanez igaz a alfahír, meg egyéb ilyen szarokra...)

2014. dec. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%

A régi "szabadeurópások" nevében kikérem magamnak ezt az összehasonlítást.

A Szabad Európa Rádió a nyugati (és általában a rendszerellenesnek titulált) hírek egyetlen forrása volt egy olyan korban, amit nagyon erős cenzúra jellemzett. (Persze, nyilván a nyugati hatalmak bomlasztásra és politikai feszültség keltésére is felhasználták a rádiót, ezt is el kell ismerni.)


A mai médiaszabadság korában ez az összehasonlítás egyszerűen felháborító. A Szabad Európa Rádió a szabadság fénysugara volt annakidején, a kurucinfo pedig köztörvényes bűnözők szócsöve.

2014. dec. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
6%

Aha, olyasmi.

Míg a többi sajtót a kormány uralja és cenzúrázza, addig a kurucinfó a teljes tényleges tényeket közli le, bármennyire is fáj ez bárkinek.

És mivel ez sokaknak nem tetszik természetesen a kurucot mocskolják.

2014. dec. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%

2. válaszolónak teljesen igaza van, attól a szellemiségtől teljesen távol állt a rasszizmus, ellentétben a kuruc.info-val.

A barátodnak egy dologban igaza volt:

"Olyan információkat tartalmaz melyek az adott rendszerben nem létezhetnének,politikailag inkorrekt,illetve büntetnének érte."

Mindkét fórum valóban ilyen információkat tartalmaz, bár a kuruc.info sztorijai leginkább arról szólnak, hogy gyűlöletet keltsenek, ráadásul hamis infók, vagy teljesen el vannak ferdítve.

Ugyanakkor én sem értem, hogy miért turkálsz más okostelefonján az előzményekben, ez szerintem is gáz.

2014. dec. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
26%

Annyiban hasonló, hogy míg a Szabad Európa Rádió nyugati propagandát nyomatott ezerrel, addig a kuruc újabban keletit.


Egyébként én is szoktam olvasni az Index és Origó mellett és nem is tagadom. Bajom még nem lett belőle, maximum annyi, hogy még rosszabb a kedvem az ország állapota miatt.


Egyébként cigányok által elkövetett bűncselekményekről szinte csak ott lehet olvasni, máshol nem.

2014. dec. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
23%
4: Hamis infóval én még nem találkoztam, csak olyannal, ami kicsit demagógra sikerült, vagy egyszerűen elhallgatták jó ideig.
2014. dec. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
65%
Ha meg tudsz nevezni egyetlen esetet, amikor a SZER a politikai ellenfelei nevét, címét, telefonszámát nyilvánosságra hozta, akkor lesz miről beszélnünk.
2014. dec. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
70%

Kérdező, te miért kutakodsz a csoporttársaid telefonjában?

Milyen dolog ez?

Jóindulatúan odaadja, erre te lecsekkolod az előzményeit, tán még az sms-eit is elolvasod, és még számon kéred rajta, hogy mit "merészel" nézni a telefonján az (engedélyed nélkül)?

Elég nagy suttyóság.

Kihasználod a jóságát és még neked áll feljebb.


Szépen vagyunk...

2014. dec. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
27%

Nyugodtan pontozz csak le.

Fáj az igazság, ugye? :P

2014. dec. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Először a pedagógiai része: Alapvetően mi a fasszz közöd van hozzá, hogy ki mit olvas. Ha pl. melegfórumokat látogat, ahhoz sincs semmi közöd, nem hogy itt hőbörögsz.

Nade.

Annyi hasonlóság van a két említett között, hogy a komonizmusban rendelet szólt az uszító nyugati rádióhallgatás tiltásáról és a kurucot is évek óta próbálja pártunk és kormányunk elhallgattatni.

2014. dec. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!