Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Legális dolog itthon lehallgat...

Legális dolog itthon lehallgatókészüléket gyártani és exportálni?

Figyelt kérdés

Végzős villamosmérnök hallgató vagyok és őszintén, többet várok az élettől, mint hogy egy kis kockában üljek havi x ezer forintért. Mindig is vállalkozó szellemű voltam.


Ma nézegettem, hogy az e-bayen milyen dolgok vannak és belebotlottam ebbe: [link]


Azóta röhögök, amióta megláttam. Sima, alacsony teljesítményű, 3 tranzisztoros FM adó, nyílt terepen max 100-200 méteren belül egy FM rádióval lehet venni az adását. Ezt adják 60.000 Ft-ért. :D Röhej.

5000 forintból megépítem itthon max egy nap alatt a prototípust. A legyártott készülék (PCB+elem+SMD technológia) sem kerül sokkal több költségbe.


Legális ilyen alacsony teljesítményű miniatűr adót építeni, majd feltenni ilyen e-bayos oldalakra és eladni?

Természetesen, nem lehallhatástechnikai vagy haditechnikai eszköz, hanem csak baba-figyelő, ezt mindannyian tudjuk és a kedves vásárlóknak is ki lesz írva szép nagy betűkkel. :)



2014. dec. 31. 11:22
 1/3 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem csináld, ha tudod.
2014. dec. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem legális, ha nincs engedélyed !


Szerintem inkább a Zepteres polarizáló lámpára áll já, azt már sokan ismerik, be van járatva, előállítod 4-5 ezerért max és elpasszolod 30-ért ! Van ahol 60 ezeért árúlják !! Kevesebb kérvényt és engedély kell hozzá.

2014. dec. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

2 dolog:

Az Ebay nem mérvadó ilyen szempontból, te itt vagy, ők meg itt. Szállítás, vám, és áfa terhelné a termékedet. Meg idő mire odaér.


A másik 20 ezer ft lehet kapni, amiben már van gps.

[link]

:D

2014. dec. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!