Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ti mi alapján osztjátok be a...

Ti mi alapján osztjátok be a társadalmi rétegeket? Mit gondoltok az én beosztásomról?

Figyelt kérdés

Szerintem általában az alapján lehet besorolni hogy hova tartozik valaki, hogy ő maga hogy sorolja be a társadalmi rétegeket. Értsd:

-Munkásosztály: vagyon alapján sorolja be a rétegeket,

-Középosztály: végzettség alapján

-Felsőosztály: értékek alapján


2015. jan. 4. 19:03
 1/7 A kérdező kommentje:
Persze ez így lehet kicsit eröltetett, de nagyvonalakban...
2015. jan. 4. 19:03
 2/7 anonim ***** válasza:
Pont a felső osztály sorol vagyon alapján. Milyen értékekre gondolsz?
2015. jan. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De neked akkor mit jelent hogy felső-, közép -, meg munkásosztály?
2015. jan. 4. 19:08
 4/7 anonim ***** válasza:

Ezt nem lehet így megállapítani.

Annyi azonban biztos, hogy csak a primitív, tahó emberek ítélnek meg másokat a vagyonuk alapján. A bölcs az emberi értékekre ad.

2015. jan. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Értékek mint nyaraló, autó, óra? Így nézve ez a rész igaz lehet, tekintve hogy azon a szinten nem a pénz számít, hanem hogy mit tudsz megvenni rajta.


De egy felső osztálynál sem mindegy, hogy valaki gazdag családból jött, ahol a szülei kapaszkodtak fel a csúcsra, vagy ő maga alapít céget, és sok tanulással, tudással lesz ott ahol...meg nem mindegy hogy érettségis, semmihez nem értő emberek jutnak nagy vagyonhoz csak mert jó politikusokkal haverkodnak.


A középosztály meg talán az egyik legértelmesebb, mert inkább tanult emberekből áll, és szerintem normális ember nem végzettség hanem tudás alapján nézi a másikat. Mert lehet valaki szakmunkásképzővel is jó szakember akit megfizetnek, meg lehet diplomával is munkanélküli.

2015. jan. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem úgy értékek! Hanem világnézet, életstílus, prioritások, meg ilyenek szempontjából.
2015. jan. 4. 19:35
 7/7 anonim ***** válasza:

-Munkásosztály: 8 általános vagy érettségi

-Középosztály: Érettségi és szakma

-Felsőosztály: Egyetem, főiskola

2015. jan. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!