Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek nem ízléstelen az...

Szerintetek nem ízléstelen az index alábbi cikke?

Figyelt kérdés

[link]


Adott egy nem túlságosan komoly showműsor, melynél a hivatalos szervezők úgy döntöttek, hogy 2 külön díjat osztanak ki eltérő szabályrendszer alapján. Mindkét díj hivatalos. Erre kitalálták, hogy a mi díjunk nem is igazi ( [link] Valaki ezt vitatni merte, jogosan (mivel közben a szervezők is megerősítették, hogy mindkét díj hivatalos). Erre megjelenik egy gyűlölködő cikk, amely többek közt a mohácsi csatából és a trianoni békediktátumból is viccet csinál. Szerintem ez ízléstelen. Meg felsorol pár fájó sporttörténeti emléket (amelyek egy részének jogossága szintén vitatható, természetesen ez nem kerül szóba), ami még elmenne, bár a gúny, ahogyan ír róluk, szintén megérne egy misét. Gondolom, ugyanezen cikk írója mélységesen fel lenne háborodva, ha valami számára érzékeny témából merne valaki hasonló módon gúnyt űzni. És mindez egy showműsor vitatott eredménye kapcsán kerül elő. Értem én, hogy szólásszabadság van, de vannak témák, amelyekből szerintem nem illendő viccet csinálni. Szerintetek én vagyok régimódi, vagy tényleg ízléstelen a cikk?



2015. jan. 28. 00:06
1 2 3 4
 31/38 A kérdező kommentje:

„Nézd, erre azt mondom, hogy ez megintcsak az MTVA sajtóosztályától jött”

Azért linkeltem be a mai indexes cikket, ahol a műsort készítő cég nyilatkozik arról, hogy mi történt pontosan, és miért lett 2 díj. De úgy tűnik, hogy ebből hagyomány is lesz, ha lehet még hinni a szervezőknek. És szerintem ez csak a produkció előnyére fog válni. Bár ha rajtam múlna, nem vennénk benne részt, mert az egész műsor egy vicc. :P


„Csodálkozol ezután, hogy sem az Index sem a médiablogja nem jópofizott velük, hanem valami stiklit gyanítottak?” Gyanítani lehet, de mielőtt azt mondjuk, hogy hazudtak, utána kellett volna járni. Nem tették, mert az túl nehéz lett volna. Azóta ezt bepótolták szerencsére, de közben olyan vita alakult ki az írásuk kapcsán, amelyre muszáj volt nekik még magasabb lóról előrángatni a szerintem ízléstelen cikket. Ahelyett, hogy elismerték volna, hogy talán túl erősen fogalmaztak, a pontos tények ismerete nélkül.


„Maradjunk annyiban, hogy többezer amerikai állítja azt, hogy a WTC soha nem is létezett, nemhogy lerombolták volna... Azért ott még nem tartunk Trianonnal kapcsolatban.” Ebben igazad van. De már nincs messze. Vannak, akik azt vallják, hogy „Nagy Magyarország” sosem létezett. De ilyen emberek mindenhol akadnak. Valószínűleg tévednek, ha hinni lehet a történelemkönyveknek. De amíg nem kezdenek el gúnyolódni rajta, addig felőlem gondoljanak, amit akarnak.


„Viszont ez baromság megint, hogy őszerinte a magyarok csak vesztesek lehetnek, ez az, amit megint csak belelátsz. Szó nincs ilyenről.” Azért írtam, hogy sugallja. Nem mondja ki, de én valóban ezt látom bele.


„Mutass már még egy magyargyűlölő cikket tőle”

„attól még nem fogom magyargyűlölőnek nevezni azt a bizonyos valakit”

„meg hazaárulás nem ugyanolyan erős?”

Én először pusztán gyűlölködőt írtam. A magyarellenest az első hozzászóló írta, és ezzel nagyrészt egyetértettem. A „magyargyűlölő” szót nem szeretem, mert kissé erős. A „hazaáruló” szóról ugyanez a véleményem. Egyiket sem szoktam használni. A szerző egyik legkirívóbb cikke ez, úgy állítja be, mintha mi mindig mindent fordítva látnánk, mint ami. És a magyarellenes jelző szerintem abszolút ráillik. Emellett azt írtam, hogy gyűlölködő cikkei vannak (nem pont a magyarok ellen, általánosságban). Talán túl erős szót használtam, elnézést érte. Hadd javítsam ki rosszindulatúra.

Néhány példa:

[link]

[link]

Ez utóbbi olyan irónia, amely abszolút belefér. Persze megint sikerült kiragadnia egy gondolatot, amelyet a népesség kb. 0,1 ezreléke vall: [link]

Apropó. Hogy ugrál egy kretén? [link]


„Senki nem a magyar csapatról (értve itt a résztvevő játékosokat, egyéb stábtagokat) mondta, hogy csaltak volna.” Ez megnyugtató. :)


„A szabályok szarok voltak.” Így van.


„Ez így nem volt jó semmiféleképp. Ne mondd, hogy igen :-)” Nem mondom. :P De ha csak a falmászás dönt, az még komolytalanabbá tette volna az egész műsort, így szerintem a kisebbik rosszat választották.

2015. jan. 28. 19:25
 32/38 A kérdező kommentje:
A 3. linket megint rosszul másoltam be, ez akart lenni. [link]
2015. jan. 28. 19:29
 33/38 anonim ***** válasza:
100%

# 31/31 Időpont ma 19:25


Annyit fűznék hozzá, hogy Sixxnek (Comment.blog.hu blogger, "hivatásos" indexes) egy néző jelezte ezt. Ő megpróbált mindenfelé érdeklődni erről, az MTVA-tól pedig elhajtották, a saját médiabloggerükön keresztül küldték el a fenébe, hogy mit képzel magáról, hogy kétségbe von bármit. Csak miután széles körű nyilvánosságot kapott az ügy, azután volt hajlandó az MTVA nyilatkozni. Engem speciel ez háborított fel a legjobban. Évi 80 milliárdért a köztévének igenis körbe kell ugrálnia, nem fennhangon azt mondani, hogy semmi közöm hozzá.

2015. jan. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 A kérdező kommentje:
33: Ez teljesen jogos. Az MTVA sem szent. De az index is megkérdezhette volna a franciákat, ha már annyira az igazságot akarták kideríteni. Miután kiderítették, utána is megírhatták volna a cikket.
2015. jan. 28. 19:36
 35/38 anonim ***** válasza:
63%

Hiába próbálják egyes hozzászólók itt a feketét fehérben feltüntetni, az index egy magyarellenes zsidó portál és kész.

Lehet itt erre mindenfélét reagálni de a tény az akkor is tény marad.

2015. febr. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 tetro ***** válasza:
9%

10.37

az tény, hogy te a tény szó jelentését nem ismered.

2015. febr. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
63%
De ismerem , köszi!
2015. febr. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 tetro ***** válasza:

11.59

és szerinted tény, hogy az index zsidó?

2015. febr. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!