Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ebben mégis mi a meglepő,...

Ebben mégis mi a meglepő, hogy a gyerekek így reagálnak? Ahogy telik az idő, úgy avulnak el a tárgyak. Vagy ez is ez a mai fiatalok dolog lenne?

Figyelt kérdés
[link]
2015. márc. 19. 20:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az a meglepő, hogy bő 10 éve még a VHS volt a sztár, ezek a gyerekek meg semmit se tudnak róla. Szerintem a videó megrendezett. Eleve az, hogy lassan átvette a helyét a DVD, nem jelenti azt, hogy mindenki, főleg az átlagemberek kidobták a videót meg az összes kazit. Amerikába se gazdag mindenki, hogy csak úgy pikk-pakkra 2004 körül kivágja a vidit, megvegye a DVD lejátszót és az összes filmjét lemezen.
2015. márc. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

ma 20:30


Hát... egy bő 10 éve nem a VHS volt a divat, hanem a már a CD, inkább az ilyen 90-es években volt inkább divat. Még 10 éve volt a városban TK(? márha jól emlékszem a nevére) ahol dvd-n adták ki a filmeket, de megszűntek. Ami meg a DVD-t illeti, már az is kezd lassan kimenni a divatból. Én infós létemre, már vagy 4-5 éve nem írtam ki cd-dvd-t. Használni mióta a laptopom megvan (lassan 3 éve) kb ha 1X használtam. Lassan ki is akarom dobni belőle és helyére egy ssd-t rakni.

A VHS ha belegondolunk teljesen érthető hogy a 8-12 éveseknek nem érdekes és fel se ismerik sokan. A videóban is volt pár gyerek aki tudta mi de a többség nem. Amikor én voltam 8 éves kb akkor a VHS már ment ki a divatból. És akkor ezek a gyerekek még nem is éltek. Maximum 10 évesen használtunk utoljára. Azóta bedobozolva a padláson fekszenek.

2015. márc. 19. 20:40
 3/6 anonim ***** válasza:
Én 90-ben születtem, 15 éves voltam amikor először vettünk DVD lejátszót, de most is meg van a VHS meg a kazik is.
2015. márc. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Videótékába nem jártunk, a TV-ből vettük fel filmeket.
2015. márc. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Én 93-ban de VHS-t már nagyon rég le lettek nálunk selejtezve. Másokkal is beszéltem erről, de már ők is elpakolták. Ilyen 2000-es évek elején használtam utoljára.


Amúgy ez kb olyan dolog mintha nekem mutatnának egy commodore gépet. Bátyám 10 évvel öregebb mint én, akkoriban divat volt, de én sose használtam. Mert kb a születésemkor már kezdett lejárt dolog lenni. Sőt inkább ilyen 95-ig már tartotta magát, de utána vége.

Kb felismerem de ennyi. Az igazat megvalva már a DVD is kezd kimenni a divatból. Egy 10 év és annak is vége lesz. A 90-es években még a floppy volt nagy szám, azután a 2000-esben a CD 2007-2008 után a DVD, de mostmár lassan elkezd kimenni a divatból. A flash meghajtók eléggé átveszik a helyüket.

2015. márc. 19. 20:51
 6/6 anonim ***** válasza:
Volt egy videó talán épp ezekkel a kölykökkel, ahol Sony walkmant mutattak nekik és nem tudták megmondani, mi lehet az. Persze lehet azt mondani, hogy régen volt, de! Rá van írva a cuccra, hogy cassette player, ott vannak rajta azok a gombok (talán angol felirat is van mellettük) és a gombokon azok a piktogramok, amik 40 éve ugyanazt jelentik (play, pause, stop stb.), ott a hangerőszabályzó és a jack aljzat, ami 20 éve ugyanolyan, mellette a fejhallgató piktogrammal. De csak forgatták, mint apáca a vibrátort és ötletük sem volt. Erre nem magyarázat, hogy még nem láttak ilyet, egyszerűen nem képesek alaposabban megfigyelni egy tárgyat és következtetéseket levonni.
2015. márc. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!