Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért gond nálunk a vasárnapi...

Miért gond nálunk a vasárnapi nyitvatartás és Ausztriában, Németországban nem az?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 14. 12:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen üzletek , éltem németeknél Kaufland és Aldi Rewe markt , Netto nem nyitott ki vasárnap . Ausztriában haver él ott se mind nyit ki .
2015. ápr. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%
Svédországban a City Gross, ICA nyitva vannak vasárnap is. Olaszországban is vannak boltok amelyek nyitva vannak, pedig ők aztán szűz Mária színeváltozását is megünneplik: domenica aperto - hirdeti az üzlet óriási betűkkel. Tehát van külföldön példa erre is, arra is.
2015. ápr. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Talán azért, mert a egységsugarú állampolgár nálunk talán nem áll meg napi 8 óra munkánál, van aki szombaton is dolgozik. Gyereket nevel, hoz-visz orvoshoz, oviba, iskolába, különórára.


Esetleg vasárnap jobban jutna idő bevásárolni. Főleg aki nem vallásos annak aztán végképp.

2015. ápr. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Fordítva ülsz a lovon. Miért érv az, hogy Ausztriában, Németországban is (történelmi okokból) így van?


Azért gond egyébként, mert a magyar lakosság többsége nem ért egyet vele. Erről immár reprezentatív felmérés is van, amit sajnálatos módon a kormány helyett egy magánszemélynek kellett elvégeztetnie. Itt tudod megismerni az eredményt: [link]

2015. ápr. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
39%
Én inkább megfordítanám a kérdést. Miért gond a vasárnapi zárva tartás míg Ausztriában és Németországban nem az? És nálunk sem volt az régebben. Sőt a szombaton is csak 1-ig voltak nyitva a boltok és hét közben sem voltak nyitva 10-ig meg éjfélig. Internetes boltoknak meg még a híre sem volt. Mellesleg megjegyzem a felméréshez, hogy persze hogy az emberek nem szeretik a zárva tartást mert jó és kényelmes vasárnap elugrani ha épp nincs dolguk, de ez azokról szól akik szeretnének a vízparton lenni de dolgozniuk kell akik nyilván kevesebben vannak.
2015. jún. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5: De miért akarod mindenáron megfordítani a kérdést? Teljesen fals így. Magyarországon az emberek nem támogatják a vasárnapi zárvatartást, pont. Demokráciában élünk, nem?
2015. jún. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mert Ausztriában és Németországban a pénztárost meg az árufeltöltőt a hétköznap elvégzett munkájáért normálisan megfizetik, és nem szorul rá arra, hogy túlórákat és hétvégi műszakokat is vállaljon. Magyarországon meg egy csomó embernek gondot jelent a megélhetés így a vasárnapi munka hiányában, és sokakat ki is rúgtak, hiszen ha nincs nyitva a bolt, nincs szükség személyzetre se. Személyesen is ismerek nem egy ilyen embert.
2015. júl. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Értem amit mondasz de szerintem az fals hogy az emberek nem támogatják. Persze hogy mindenkinek jó hogy elmehet akár vasárnap is vásárolni. Nekem is az a jó, mert megvan a lehetőség, ha vásárolok ha nem. Ezért fordítottam meg a kérdést mert akik nem támogatják azok nagy része más ....val veri a csalánt. Ha a kereskedelemben dolgozók akik vasárnap szoktak dolgozni azok többsége nem támogatja akkor jobban elfogadnám.
2015. júl. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, menj te vasárnap dolgozni. Ha meg dolgozol ne sajnáld mástól!
2016. ápr. 9. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!