Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Talán ódivatúnak és barbárnak...

Talán ódivatúnak és barbárnak fog hangzani, de egyes elmebetegségekre nem az a legjobb gyógyír, hogy a "beteget" addig verjük, amíg észhez nem tér?

Figyelt kérdés

Most olvastam egy cikket a japán fiatalok egy részéről. Úgy hívják őket, hogy "hikikomori" és ez azt jelenti, hogy évekre, akár évtizedekre is bezárkóznak a szobájukba és nem beszélnek még a szüleikkel sem, a többi családtag időnként becsúsztat az ajtó alatt valami kaját.


Most elképzelem, hogyha a Kádár-rendszerben ilyet próbált volna meg egy fiatal, akkor az apja akkora pofont adott volna neki 1 óra hikimorizás után, hogy elrepül, ha meg a szülei is benne lennének ebben az ostobaságban, akkor előbb-utóbb eléri a sorkatona kort és a rendőr elviszi a háztól.


Ha a japán szülők megvernék a gyereket, vagy az állam elvinné és gatyába rázná, akkor nem oldódna meg minden?


Miért engedi a liberalizmus az egyre eltorzultabb életstílusok működését?



2015. jún. 30. 19:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
98%
De, verjük agyba-főbe egymást, akkor minden sokkal jobb lesz.
2015. jún. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Elolvastam pár cikket ezekről a hikikomorikról, de érdekes módon egyikben sincs benne, hogy ők mit mondanak erről az egészről, hogy mégis miért csinálják, amit tesznek.

Nem egyszerűbb lenne megkérdezni őket?

2015. jún. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 tetro ***** válasza:
87%

Tudod kérdező, a liberalizmus épp téged véd meg, saját magadtól.

Mert mi van ha én azt mondom, hogy az az elmebeteg aki csak úgy össze akar veretni más embereket? Már pedig te akkor elmebeteg vagy, és akkor a saját analógiád szerint az összeverést veled kellene kezdeni.

De szerencsédre az európai jogállam liberális elvekre épül, így téged nem ver össze senki.

2015. jún. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Kádár rendszer....

Amikor szétvertek, elvitt a rendőr, ha nem azt csináltad, amit mondtak. Hála Istennek nem abban az időben éltem!

2015. jún. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
36%

Igazad van ! Ha a Kádár rendszerben valaki az egyetemi előadásra besétál Csillagok háborúja jelmezben a tanár vagy a portás pofon csapja azt megtanul viselkedni, ma meg rájön a TEK. Utána 45 ezres költségen tűzszerész vizsgálja, hogy a gumipisztollyal lehet-e lőni, majd a diákot fegyelmivel kicsapják és a TEK-es kiszállást 1.5 millió kifizettetik vele -.-


Mehehee

2015. jún. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
82%

Kedves kérdező, te elmebeteg vagy! Épp ezért addig verünk míg észhez térsz -ne félj fogad maradni fog annyi, hogy rágni tudj és csontod se törik.

Na milyen ötlet, és gondolom fenntartásod sincs vele, hisz félholtra verni valakit ok nélkül az csak az eltorzult liberálisoknak jelent holmi ostoba morális problémát.

2015. jún. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
5%
Én leölném ezeket a hikikomorikat, aztán mind megölném a liberálisokat is. Aztán végeznék azzal, aki nem liberális. Sőt, megölném azokat is, akik egyáltalán nem is politizálnak.
2015. jún. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
18%
Ezt most szerintem sem úgy értette a kérdező, hogy verjük azért, mert nem normális. Biztos valami minimális defekt áll emögött a viselkedés hátterében, de én is biztos vagyok benne, hogy ez egy kevésbé jóléti államban nem alakulhatna ki, már csak a szükséghelyzetek miatt sem. Nincs annyi segély, nincs olyan jó kereskedelmi rendszer, hogy ne kelljen a házából kimennie, stb.
2015. jún. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
95%

"Én leölném ezeket a hikikomorikat, aztán mind megölném a liberálisokat is. Aztán végeznék azzal, aki nem liberális. Sőt, megölném azokat is, akik egyáltalán nem is politizálnak."


Ez olyan, mint a báró 34:20-tól. :D


[link]

2015. jún. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
96%

"Ezt most szerintem sem úgy értette a kérdező, hogy verjük azért, mert nem normális."


Kérdésedre a válasz:


"Ha a japán szülők megvernék a gyereket, vagy az állam elvinné és gatyába rázná, akkor nem oldódna meg minden?"


Szerinted mégis, hogy értette?

2015. jún. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!