Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Elveszett anyakönyvi kivonatot...

Elveszett anyakönyvi kivonatot hol kell újra kérni?

Figyelt kérdés

Jelenleg nincs különös oka, csak zavar, hogy elveszett, hónapok óta kutatjuk, de sehol, valószínüleg költözésnél tűnt el.

Ha újat szeretnék igényelni, hova kell bemenni? Azt tudom, hogy a születési helyen, de okmányiroda vagy PH vagy hol?

És hogyan kell? Csak bemegyek és közlöm, hogy elveszett, szeretnék újat és azonnal kiállítják?


-------------


Azt hallottam, hogy például ha házassághoz kell, akkor nem kell illetéket fizetni és ingyen megkapom. Huszonéves vagyok, még nincs tervben házasság, de mondhatom azt, hogy ahhoz kéne (csakhogy ingyen megcsinálják), vagy ilyenkor kell valami papír ennek az igazolására?



2015. júl. 6. 04:32
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez attól függ, hogy benne vagy-e az elektronikus nyilvántartásban vagy sem, ha igen, bármelyik önkormányzat okmányirodáján 2000 Ft-os illetékbélyeg ellenében kiállítják. Ha nem vagy még beregisztrálva az elektronikus anyakönyvi nyilvántartásba, akkor kizárólag a születési helyed szerint illetékes önkormányzat okmányirodáján kérheted az új anyakönyvi kivonatot. Ha távol élsz a nyilvántartó településtől, levélben is kérheted, hogy állítsák ki és küldjék meg az iratot. A levélben add meg az adataidat és azt, milyen anyakönyvi kivonatra van szükséged, írd alá, és ragaszd fel az okmánybélyeget a levélre az aláírásod mellé, és jelezd a levélben, hogy felragasztottad a bélyeget.
2015. júl. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
És mi van akkor, ha külföldtől kérné valaki; és nem tud okmánybélyeget venni, hogy ráragassza?
2015. júl. 15. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!