Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Csak én látok hasonlóságot a...

Csak én látok hasonlóságot a 2. VH ás a Star Wars között?

Figyelt kérdés

Én azt vettem észre, hogy ez is egyfajta amerikai propaganda, hogy amit amerika csinál az minden szent és jó. Az 1. galaktikus birodalom pedig a harmadik birodalom filmbéli változata és hogy le kell győzni/ el kell pusztitani. A lázadók pedig a szövetségesek.

Ezt csak én látom igy ?



2015. okt. 31. 21:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
25%
és lassan 80 évvel a nácik után még mindig el kell magyarázni, miért csúnya dolog gyűlölködni...
2015. okt. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
58%
Ezen a vonalon indulva mindenbe bele lehet ezt látni, tudod a filmek nagy részében két ellentétes dolog körül alakul a konfliktus...
2015. okt. 31. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
85%

Feltalaltad a meleg vizet.


Amiota megjelent a Star Wars 77ben, foglalkoznak a filmben levo szimbolikakkal. Igen, a Galaktikus Birodalom reszben a nacikkal mutat hasonlosagot. Nincs ebben semmi meglepo, a nyugati kulturkorben ezeket a szimbolumokat tudjak az emberek ertelmezni.


Hogyan hogyan fuzted ide az USAt, azt nem tudom.

2015. okt. 31. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
89%

Nem csak te vetted észre.


A Galaktikus Birodalom pedig inkább a Szovjetuniót jelképezi.Mivel a Star Wars fénykora a hidegháborús időszakokban volt.

De, akár lehetne a Harmadik Birodalom is.

Mindkét országban jellemzőek voltak a különleges egyenruhák, katonás rend meg az ilyesmik.

2015. okt. 31. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
58%

Van benne valami. Pl, Darth Vader sisakja, olyan mint egy stilizált német stahlhelm. A tisztjei sokszor az SS katonákat idézik. Mikor - én a klasszikus részekre utalok, az újakat kevéssé ismerem - a sötét oldal szereplői, az űrjárművek jelennek meg, szokott lenni egy sejtelmes, indulószerű zene. Zeneértő haverom szerint nagyon Wagnerre hasonlít, aki tudjuk kinek volt a kedvenc szerzője...


És a jók, a jedi - k. A közel - keleten viselt, a régi korok öltözetére hasonlító leplekben, lebernyegekben, bocskorokban jönnek - mennek.

2015. okt. 31. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
65%
Obama-t is látod benne?
2015. okt. 31. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
76%
Obama a Lando Calrissian. XD
2015. okt. 31. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
53%

Jó reggelt.

Ez már akkor köztudott volt, amikor kijött a film.


Amúgy meg, ha jobban megnézed, a Birodalom hadseregében nem szolgálnak sem feketék, sem pedig idegen lények. Mondta Lucas, hogy az sem véletlen.


Erre a Disney beletette Tumbaktu Boatenget vagy kit. :D

2015. okt. 31. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
87%

" a Birodalom hadseregében nem szolgálnak sem feketék, sem pedig idegen lények"


Mint ahogy mar az eredeti trilogiaban is boncolgatjak hogy a csaszar nem szereti az idegeneket, a kulonfele folytatasokban, amik Lucas jovahagyasaval kerultek piacra, ki is fejtik hogy a Birodalom kifejezetten idegengyulolo.

2015. okt. 31. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
64%

"Erre a Disney beletette Tumbaktu Boatenget vagy kit. :D"


Van neve is! John Boyega a színész, a karaktert pedig Finn-nek hívják. És ő már nem a Birodalmat szolgálta, hanem az Első Rendet, ahol már feketéket is bevettek rohamosztagosnak. (és lehet hogy törpéket is :DDD )

2015. okt. 31. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!