Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért nem lehetséges a bűnöző...

Miért nem lehetséges a bűnöző alkatú, de még bűncselekményt el nem követett (pusztán POTENCIÁLIS bűnelkövető) egyének kiszűrése a társadalomból egzakt módon?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a jövőben elkövethető bűncselekmények megelőzésére, nyilvánvalóan csak oly módon lenne ez elfogadható, ha az illető nem börtönbe, hanem először még rehabilitációra kerülne, azután kontrollálnák az állapotát (ha javult), hogy szükséges-e követni, stb.

2015. nov. 27. 11:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A törvény a bűncselekmény előkészületét is bünteti.


A jogállamiságnak viszont alapértéke, hogy pofára nem büntetünk!

2015. nov. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy sejtem én hogy miről beszélsz, de annak valami teljesen más dolog a megoldása....
2015. nov. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%
Egy komolyabb nyilvántartást kellene vezetni a kisebb ügyekről pl. aki általános iskolában balhés, abból könnyen lesz felnőttként is az, aki már tizenhat évesen rendszeresen bliccel a buszon, abból könnyen lesz potenciális adócsaló stb. Nagyon komoly nyilvántartást kellene vezetni, csak sajnos ez rendkívül komoly visszaélésekre adna lehetőséget, az meg a másik, hogy előre nem ítélünk el senkit.
2015. nov. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert valaki rosszul viselkedik nem biztos, hogy késöbb is rossz lesz.


Egy tipikus példa. 34 éves vagyok. Volt egy barátnöm aki tini korunkban megállás nálkül ivott, cigizett, koncertekre járt, lehányta magát stb... Szóval az a kegyetlen tini volt. Kirugták több iskolából, nem találta a helyét, kisebb üzletekben lopott is. Mi tudtuk, hogy egy nagyon jo ember, de ránk sem hallgatott. Aztán nagy nehezen leéretségizett, és 19 évesen megtalálta a nagy öt. Elkezdett dolgozni, férjehez ment 25 évesen, most egy szuper családanya akire én is felnézek annyira jól neveli a gyerekeit, hihetetlen tisztességes, és egy saját üzlete van amit nagyon jól csinál, és boldog házaságban él a 19 évesen megismert szerelmével.


Ö pont az a tipikus példa, aki egy rossz tini korból egy szuper felnött korba ért. Mi tudjuk az okát is miért volt ilyen, de pont ezért kell mindenkinek megadni a jogot a jobb élethez.

2015. nov. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Rasszista gyanús a kérdés...
2015. nov. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Mit értesz "bünözö alkatú egyén" alatt?
2015. nov. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Oké, értem én, de nem erre gondoltam. Az előkészület, ha egyértelmű, akkor egy elkövetendő bűncselekmény bevezető szakaszaként értelmezhető, így nyilván büntetendő is. Nem annyira csak jogi, hanem lélektani szempontokra is gondolok: A személy még csak előkészületeket sem tett, viszont a lélektani elemzés egyértelműen kimutathatná (ha elég egzakt lenne), hogy ha egyszerűen hagyjuk őt szabadon lófrálni a becsületes emberek között, a személyiségalkata alapján szándékos bűnelkövetésre hajlamos, és egy elkövetésre kerülő jövőbeni bűncselekménynek az esetében nagyobb a valószínűsége, mint hogy tisztességesen éli az életét. Nyilvánvalóan ehhez pontos, megbízható felmérő módszerek szükségesek.
2015. nov. 27. 12:18
 8/13 anonim ***** válasza:
Kérdező, szerinted egy ilyen intézkedésnél hogy tudnák kikerülni azt, hogy fasiszta/rasszista nézetek alapján döntsék el, ki lehet bűnelkövető?...
2015. nov. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Andizsuzsi ***** válasza:
92%

"ha egyszerűen hagyjuk őt szabadon lófrálni a becsületes emberek között"


Amíg valaki nem követ el valamit, addig ő maga is becsületes.

Szerinted van arra kapacitás, hogy minden embert élete folyamán többször teszteljenek.

2015. nov. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

"Azért mert valaki rosszul viselkedik nem biztos, hogy késöbb is rossz lesz.",


illetve:


"Ö pont az a tipikus példa, aki egy rossz tini korból egy szuper felnött korba ért. Mi tudjuk az okát is miért volt ilyen, de pont ezért kell mindenkinek megadni a jogot a jobb élethez."


Riszpekt, pontosan !!


"Rasszista gyanús a kérdés..."


A rasszizmust (ebben az esetben) nem kell belekeverni az ügybe. Nem állítom sehol (még csak burkoltan sem), hogy az illető szűrendő egyén bármelyik rasszhoz is tartozna, avagy sem. Mellesleg ha rasszisták lennénk, nem agyalnánk itt ilyeneken, hanem egy igazságtalan szentenciát megfogalmazva lehetetlenné tennénk legszívesebben az ártatlanság vélelmét is, stb. Láthatunk, olvashatunk példát ilyenekre. Én viszont nem erről beszélek. Aki ezek után még mindig állítaná a kérdésemről, hogy rasszista, az saját maga rasszista, és tagadja azt, vagy fel sem ismeri.


"Mit értesz "bünözö alkatú egyén" alatt?"


Lelki beállítottságot, viselkedésmódot, ami a gondolkodásmódon alapul. Bűnözői gondolkodásmódot, nem testi sajátosságokat (az lehetne rasszizmus).

2015. nov. 27. 12:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!