Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szereted vagy utálod Amerikát...

Szereted vagy utálod Amerikát és a kapitalizmust?

Figyelt kérdés

2016. jan. 29. 02:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
43%
Én szeretem.
2016. jan. 29. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
66%
I love every moment of it !!
2016. jan. 29. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
57%
Szazszor jobb, mint Orban korrupt vilaga. En szeretem.
2016. jan. 29. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
28%
Azt hogy szereted amerikát , nem tudja csak az aki ott él. Csak elképzelheti esetleg. Az ember ember általi kizsákmányoló kapitalizmust az átlag ember nem szereti. Minimál bér. Vagy milliós fizetések , prémiumok. Van különbség.
2016. jan. 29. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
61%

Amerikat mint foldreszt kifejezetten szeretem, nagyon szep tajak vannak arra.

Az USAt mint orszagot is szeretem.


Az USAt mint allamot is vilagpolitikai tenyezot semlegesen szemlelem, de meggyozodesem hogy meg mindig a kisebb rossz az alternativakkal szemben.


A kapitalizmust kifejezetten szeretem, sokkal normalisabb, termeszetesebb, elhetobb rendszer, mint az alternativak.

2016. jan. 29. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
61%
Én se nem szeretem,se nem utálom egyiket sem.Viszont jobban szeretem Amerikát,mint Oroszországot,vagy Kínát és jobban szeretem a kapitalizmust,mint a kommunizmust.
2016. jan. 29. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
15%

A kapitalizmus jó, az egyetlenegy járható út.

Erre még az egykor kommunista Kína is rájött.


Az USA-val magával nincs gond, csak a külpolitikájával.

2016. jan. 29. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
84%
Szeretem Amerikát, sokszor jártam már odaát. Lehet kapitalizmus, de az ÁFA 6% körül mozog és sokkal olcsóbb minden Magyarországhoz képest.
2016. jan. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
98%
Mint mindennek, ezeknek is vannak jó és rossz oldalaik.
2016. jan. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
89%

A kapitalizmussal semmi gond, sőt ez a legjobb dolog, ami az elmúlt 2000 évben történt. Ennek hála szűnt meg a nyomor a világ számos területén, többek közt nálunk is, csak Kínában a kapitalizmusnak hála az elmúlt 30 évben közel 300 millió ember szabadult ki a mélyszegénységből, Indiában ez a szám majdnem 100 millió. A kapitalizmus juttatott el olyan fejlettségi szintre minket, ahol most állunk, mert szabad teret ad az emberi kreativitásnak és jutalmazza is annak a hasznos felhasználását A sok gyopár képtelen megkülönböztetni a kapitalizmust a korporativizmustól és azt hiszi, hogy a kapitalizmus érdeke az, hogy mindent a cégek irányítsanak és az ő akaratuk teljesüljön, sajnos manapság rengeteg ún. értelmiségi is képtelen meghúzni a vonalat a kapitalizmus és a korporativizmus között és egyként beszél a kettőről. Külön röhej az, amikor a baloldali világmegváltók kritizálják a kapitalizmust olyan eszközök segítségével, amit magának a kapitalizmusnak köszönhetnek, az internet soha nem született volna meg egy kommunista vagy fasiszta rendszerben, az Anonymus egyik hülye ága is azon az állásponton van, hogy minden a kapitalizmus hibája, holott az a tér, amin keresztül eljuttatják a szavaikat a világnak az a kapitalizmus legnagyobb vívmánya.

Amerika alatt gondolom az Egyesült Államokat kell érteni. Na ott például egyre nagyobb teret nyer a korporativizmus, bár az utóbbi időben igyekeztek korlátozni a cégek és nagyobb érdekcsoportok hatalmát. Nem akarok segget nyalni, de az USA egy szükséges rossz, muszáj léteznie egy olyan világban, ahol van egy Kína meg egy Oroszország, máskülönben felborulna a hatalmi egyensúly, ilyen logika mentén az előbb említett két ország létezése is fontos, de ha nagyon választani kellene közülük, akkor természetesen az USA-t választanám.

2016. jan. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!