Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Normális az hogy EUrópa...

Normális az hogy EUrópa közepén, napi 8 óra munka nálunk nem garancia arra hogy kitörj a szegénységből és tisztességesen megélj?

Figyelt kérdés
Miért ilyen alacsony a bérszívnonal? Abból a nettó 75ből amit egy minimálbéres keres mégis hogyan éljen meg az ember?
2016. ápr. 9. 23:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Még csak nincs is 75 ezer a nettó minimálbér!
2016. ápr. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
64%

alapvetően igen. bocsi.


amíg az emberek többsége időben méri a munkáját, addig ez lesz. az alapvetően ugyanis senkit nem érdekel, hogy te mennyi időt töltesz azzal, hogy dolgozol, vagy mennyire keményen dolgozol. ez csak neked fontos. neked is igazából csak azért, mert szeretnél mást csinálni, meg elfáradsz.

egyébként téged is csak a pénz érdekel. na azok akik (akár áttételesen) fizetnek a munkádért, azokat is csak az érdekli, hogy mennyit ér. nem az, hogy mennyire vagy fáradt, vagy mennyire nincs másra időd.


amikor dolgozni kezdetem (nem ma volt), a főnököm azt mondta, ő csak 8 órányi munkát ad nekem. ha nekem ehhez 12 órára van szükségem, az az én egyéni szociális problémám, nem az övé. viszont ha csak 6 óra kell hozzá, akkor mehetek és megkapom a (8 órás) bérem. mert őt sem az érdekli, hogy mennyit dolgozom, hanem az, hogy mit végzek el.


azzal kellene foglalkozni, hogy mennyit végzel és nem azzal, hogy mennyit dolgozol. nem csak neked, mindenkinek. és akkor más lenne a helyzet.

2016. ápr. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
50%

"amikor dolgozni kezdetem (nem ma volt), a főnököm azt mondta, ő csak 8 órányi munkát ad nekem. ha nekem ehhez 12 órára van szükségem, az az én egyéni szociális problémám, nem az övé. viszont ha csak 6 óra kell hozzá, akkor mehetek és megkapom a (8 órás) bérem. mert őt sem az érdekli, hogy mennyit dolgozom, hanem az, hogy mit végzek el. "


Ja,persze..blabla bla:)


Vannak olyan munkák,amik igen is időhöz vannak kötve.

Van olyan munka,amit 8 óra helyett fizikai képtelenség 6 óra alatt elvégezni.


A főnököd egy kizsákmányoló ember,aki elakarta hitetni veled,hogy amit te 12 óra alatt csinálsz meg,más 6 óra alatt megcsinálná.


Az ilyen munkát el sem vállalnám...

2016. ápr. 10. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Igen ez nagyon jó duma, hogy el lehet végezni ezt a munkát 8 óra alatt is, a te bajod hogy 12 óra alatt megy csak.


Szimpla kizsákmányolás.

2016. ápr. 10. 00:32
 5/18 anonim ***** válasza:
64%
Igaza van az elsőnek, nem az időt fizetik meg, hanem a szakértelmet, a tudást. A kőműves, és a segédmunkás egyszerre kezdenek, egyszerre végeznek, ugyanott dolgoznak, a kőműves mégis háromszorosát keresi.
2016. ápr. 10. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

de ez most hogy jön ide?


Az én kérdéem az hogy napi 8 óra tisztességes munka miért nem elég tisztességesen megélni?


Abban egyetértünk szerintem hogy nem elég.

2016. ápr. 10. 05:29
 7/18 anonim ***** válasza:
23%

Mert az emberek 70 ezerért is elmennek dolgozni. Az egyik megoldás a külföldi munka. Már csak azért is célszerű kimenni hogy a magyar tőkéseknek és a túlfizetett ingyenélőknek minél kevesebb kizsákmányolható dolgozója legyen itthon.

Naponta látom a bevásárló központokban a vásárolt áru mennyiségéből és összetételéből hogy pont a haszontalanok púpozzák tele a bevásárlókocsijukat főleg szükségtelen kacatokkal. Ez csak úgy lehetséges hogy egyesek éhbérért dolgoznak neki vagy helyette. Ugyanis a szóban forgó személyek nem informatikusok, nem mérnökök, és persze más hasznos dolgozó kategóriába sem tartoznak, hanem érdemtelenül magas a jövedelmük. Az ilyeneket ne gazdagítsátok azzal hogy minimálbérért hasznot hajtatok nekik. Ők sem hajtanak nektek hasznot, még azzal sem hogy normális megélhetést fizetnének. Vannak tisztességesebb munkaadók is, persze nem idehaza.

Egy másik, hogy a ma dolgozó korosztály nem élt a szocializmus alatt állami kölcsönből. Akkor meg ne ti fizessétek azt az adósságot azzal hogy magyar minimálbérért nyugati mennyiségű és minőségű munkát végeztek nekik.

Sajnos Magyarországon sok dolgozót hülyének lehet nézni, egyrészt mert hagyják. Az alacsony bér épp úgy átverés mint például az ál-vízóra leolvasók akik meglopják a lakókat.

Persze az évtizedek során szándékosan lettek kialakítva azok a körülmények hogy sok kizsákmányolható dolgozó legyen. Sajnos a magyar ilyen, szeret élősködni másokon, akár még azáltal is hogy 2016-ra közönséges feudalizmust hozott létre.

2016. ápr. 10. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
17%

"a főnököm azt mondta, ő csak 8 órányi munkát ad nekem. ha nekem ehhez 12 órára van szükségem, az az én egyéni szociális problémám, nem az övé."



Az ilyen főnököt tarkón kéne lőni.

2016. ápr. 10. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
52%

Ki lehet, csak nem mindegy, hogy milyen munkából. Nem az tesz azért, hogy kitörjön a szegénységből, aki 8 órát dolgozik gyártósori operátorként, hanem aki fejleszti magát, hogy magasabb termelékenységű, felelősségi körű és bérezésű munka ellátására is alkalmas legyen. Az meg is tudja kapni azt a munkát és ugyanúgy 8 óra munkával már tisztességesebben megél.


Aki csak nyavalyog, hogy fáradt és nincs energiája elvégezni az érettségi mellé egy OKJ-t, megtanulni egy nyelvet vagy ezt mondja, ez drága az ő fizetéséhez, az nem is jut följebb. Igen, lehet, hogy ezek a képzések pénzbe kerülnek és jobban meg kell húzni a nadrágszíjat, de ez befektetés, amik később a jobban fizető munkából megtérülnek. Sormunka helyett például meg lesz a képesítése, hogy másfél-kétszer annyiért teszttechnikus legyen.

2016. ápr. 10. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
50%
A diplomásaink külföldre mennek, mert Magyarországon nincs megélhetésük. Pedig ők nem voltak lusták elvégezni egy egyetemet, és megtanulni min.2 nyelvet. Akkor most mi van?
2016. ápr. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!