Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért van az, ha egy magyar...

Miért van az, ha egy magyar cigánynak nevez egy romát, az rasszista, de ha egy roma megver egy magyart, az még attól nem rasszista?

Figyelt kérdés
2008. szept. 29. 10:16
1 2 3
 1/26 anonim válasza:
83%
Hát ez én is szeretném tudni...
2008. szept. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
85%
Ez egy igazán jó kérdés!
2008. szept. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim válasza:
85%
Ez egy nagyon,nagyon jó kérdés.
2008. szept. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim válasza:
31%
Mert a cigány szót a magyarok találták ki. Ők romák, cigány nyelven. Náluk a magyar meg gádzsó. Bár ez még nem rasszizmus, csak sértő lehet nekik.
2008. szept. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
90%
Mert a cigányoknak "jogaik" vannak,és ők megtehetiik.Pffffffffffff
2008. szept. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
87%

Miért? A roma az cigány,nem kell nekik tagadni,egy roma nekünk magyaroknak mindég cigány marad. A világ minden táján vannak cigányok,és mindenütt romának hivják őket?

Hát nem tudom.

2008. szept. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
95%
A kettővel fentebbi válaszolónak üzenem, hogy nekem is sértő ha megvernek. De nekik biztosan jobban a lelkükbe gázol ha nem a saját nyelvükön való elnevezéssel szólítjuk meg őket. Akkor mától fogva utáljunk minden más nemzetet, mert egyik sem mondja ránk, hogy magyar, ahogy mi mondjuk a saját neylvünkön(csak Hungarian, Ungarisch, stb.). Ugyan már!
2008. szept. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
98%

És mostantól csak romapecsenyét (kisebbségi pecsenye) fogok enni, és ha romaútra megy a kaja, akkor romául fogom magam érezni! Az üzleti életben többet nem romáskodom. És ha jókedvem van romakereket fogok hányni!


Most tessék behelyettesíteni a romát cigánnyal, és rögtön értelmes lesz a fenti szöveg! Akkor most kit hogyan hívnak?

Ez pont olyan mint a "meleg" a homoszexuálisokra, egy olyan kort élünk amikor már mindenen meg lehet sértődni!

Amióta az eszemet tudom a cigányok cigányok voltak, csak az utóbbi 15 évben lett ez sértő nekik, így adva munkát az ombudsmanoknak! Egyébként ők ugyanolyan rasszisták, csak rajtuk nem szabad számonkérni! Én is sértődjek meg, amikor parasztnak hívnak? Mert nekik mi csak parasztok vagyunk!

2008. szept. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
95%

Kedves Kérdező!

Értem a kérdésedet, én is sokat gondolkoztam ezen.

A "romák" önmagukat cigánynak nevezik, akkor én(vagy Te) miért nem nevezhetem őket úgy, mint ők önmagukat, cigánynak!? Ez sajnos politika. A cigányság az mindig nyűg volt az európai népek nyakán. (ld. Gárdonyi: Egri csillagok; Sárközi te büdös cigány) Soha nem akartak beilleszkedni. Most meg több a joguk, mint a kötelességük!

Mi tartjuk el őket, de mégis mi vagyunk a rosszak! Ha engem megkésel egy roma banda akkor örüljek, hogy túléltem, ha védekezek akkor én már rasszita vagyok, mert pofán csaptam(a 65kg-ommal) egy szegény szerencsétlen 95 kg-os kisgyereket!

A "roma" szó a szótár szerint "ember"-t jelent!

Rosszak a törvények!

2008. szept. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
98%
De hiszen a cigányok is cigánynak nevezik magukat. Én nem vagyok rasszista, de sose mondom azt a cigányokra, hogy romák. A cigánynak cigány a neve, mint ahogy én meg magyar vagyok, a német meg német, az kínai meg kínai. Ebben szerintem semmi sértő nincs.
2008. szept. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!