Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogyan kell jól vagy helyesen...

Nagyipapi kérdése:

Hogyan kell jól vagy helyesen szavazni október 2-án? Mi a helyes szavazás és mi súlya? Én sem akarom a betelepítést, de mi a döntés következménye az EU. Tagság szempontjából? Tényleg ki akarnak lépni az EU-ból? üdv: Nagyipapi, az unokáim jövöje miatt

Figyelt kérdés
betelepítés, szavazás, következményei

2016. aug. 10. 19:26
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
Nyilván ez nehéz kérdés, mivel a kérdések se helyesen vannak feltéve. A fidesz ugyanazt a gagyi módszert alkalmazz mint a 2008-as népszavazáson. Ott is minden kérdés széndékosan rosszul volt fogalmazva.
2016. aug. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%

- Távolmaradsz. Ha elmész, bármire szavazol, már rosszul jártál. A népszavazás egy álkérdésből áll, csak Orbán önlegitimálására való, függetlenül attól, hogy az ember mit gondol a menekültválságról.

- A döntés következménye: semmi. A népszavazás nem ügydöntő.

- Nem, Orbán nem akar kilépni az EU-ból, mert onnan jön az összes pénz, amit lenyúlhat.

2016. aug. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
31%
Természetesen a betelepítés ellen kellene szavazni minden jóérzésű magyar embernek, legalábbis ha múlna ezen a szavazáson valami. De sajnos ránk fogják erőltetni, akármi lesz az eredmény, tehát teljesen mindegy, hogyan szavazol. A Fidesz és a kormány nem akar kilépni az EU-ből, egyszerűen csak több szavazatot tudnak szerezni az EU-ellenes retorikával.
2016. aug. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%
Ezzel a népszavazással szeritem csak annyit érnek majd el, hogy pár hellyel még előrébb leszünk a világ legrasszistább országai ranglistában. De gyakorlati haszna nem hinném, hogy lesz. Ha nem tetszik, ki lehet lépni az EU-ból.
2016. aug. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2%

A népszavazás igazából egy felmérés, hogy merre építsék majd a menekültszállókat. Ott fogják építeni, ahol a legnagyobb az elfogadás mértéke, a régi menekültszállók ugyanis nem alkalmasak hosszú távú elhelyezésre.


Előre is köszönjük az "IGEN", a "faszos" szavazóknak, és azoknak, akik nem mennek el, hogy bevállalják ezt az igen nagy terhet értünk!


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__800..

2016. aug. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
85%

"Hogyan kell jól vagy helyesen szavazni október 2-án?"


Az a helyes, ahogyan TE gondolod. Ne más akarata és propagandája alapján szavazz, hanem ahogy te jobbnak érzed.


A súlya? Szerintem semmi. Orbán majd nyafoghat az EU-ban, hogy a népe akarata ellen van a kvóta, de ha az EU úgy akarja, akkor majd úgyis jönnek. Kidobni nem fognak, Orbán hülye lenne kilépni (a család meg a haverok az EU-ból gazdagodnak), támogatásokat csökkentenének egyesek (de ha bizonyítanak korrupt ügyeket, akkor amúgy is megvonhatnak támogatásokat, és azért van vizsgálódás rendesen).

Hogy mi a célja? Néhány szót/érvet adni Orbán szájába arról, hogy hát de "a nép" nem akarja.

2016. aug. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Mi a szavazás súlya? Mi a döntés következménye az EU tagság szempontjából? Tényleg ki akarnak lépni az EU-ból?"


Alighanem inkább politikai súlya van, közjogilag az EU vezetését semmire nem kötelezi. Orbánnak ad érveket, hogy nem a levegőbe beszél, amikor azt mondja, hogy országunk döntő többsége nem akar betelepítést (ha az lesz a szavazás eredménye, amire ő számít).

Ettől nem szűnik meg az EU tagságunk és biztos nem is raknának ki minket az EU-ból.


Tényleg ki akarnak (mármint a magyar vezetés) lépni az EU-ból?


Nem hinném. Én úgy tudom, a jelenlegi gazdasági növekedés kb. 5%, és a bruttó nemzeti össztermék kb. 5%-a jön az EU-ból. Magyarul: az EU-s pénzek miatt növekszik a gazdaságunk, nélküle éppen egy helyben topognánk. Úgy, hogy rég elmúlt a világgazdaság válság! Szóval, ha kilépnénk, legföljebb egy helyben maradna a gazdaság, de inkább zsugorodna. Növekedne a munkanélküliség és a szegénység, ez pedig fölemésztené Orbán népszerűségét.


"Hogyan kell jól vagy helyesen szavazni október 2-án? ... az unokáim jövöje miatt"


Nyilván te a saját lelkiismereted szerint szavazz. Én a betelepítés ellen fogok szavazni, pont azért, hogy a gyerekem ne olyan közegben éljen, mint ami a nyugat-európai nagyvárosokban van. Látható, hogy nyugaton még a 30-40 éve letelepedett vendégmunkások és azok (már Európában született) leszármazottai sem tudnak beilleszkedni. Én ebből nem kérek!

2016. aug. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem lesz egy jelentős réteg, akik nem fognak elmenni szavazni, mert csak egyszerű nép provokációt látnak benne.
2016. aug. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!