Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Csak szerintem nevetséges ez...

Csak szerintem nevetséges ez a divatos menekülljün az országból, mert nyugaton kolbászból van a kerítés hozzáállás?

Figyelt kérdés
Leginkább az a vicces, amikor a végzettség nélküli emberek, minimális nyelvtudással kimennek Németországba vagy Angliába, mert ott megkeresnek 500-800 ezer forintot. Csak aztán rájönnek, hogy az ottani minimálbér csak forintban hangzik jól, de ott ugyan úgy a társadalmi létra alján van és éppen csak még tud élni. Plusz még idegennek is számít. Azt még megértem, hogy jól képzett szakmunkások, diplomások kimennek, rendes nyelvtudással, mert ők be tudnak illeszkedni. A másik amitől kivagyok, hogy jól képzett értelmiségiek, akik itthon is jól élnek, otthagyják a munkájukat és elmennek pincérnek vagy ilyesmi.
2016. aug. 30. 15:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
25%
Hát ez van, az én ismeretségi körömben is sokan koppantak mikor rájöttek, hogy sokkal nincsenek előrébb.
2016. aug. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%
Olyan nincs is hogy egy jól képzett szakember elmegy külföldre a szakmájában dolgozni és 2-szer, 3-szor annyit keres mint itthon? ÁÁ dehogy. Fidesz agymosás működik. Ki az aki itt hagyja a Paradicsomot?!
2016. aug. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem divatból mennek, nem az a céljuk és gyakran valóban eredménytelenek lesznek. Elég felszínesen nézed a dolgot. Messziről az erdő minden fája egyforma.
2016. aug. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

#1 Nekem is sok ilyen ismerősöm van. Ezért írtam ki ezt a kérdést.


#2 Olvasd el rendesen, mielőtt butaságokat írsz, tudod erre azt írtam, hogy megértem...

2016. aug. 30. 15:22
 5/15 A kérdező kommentje:
#3 Azt elhiszem, hogy pl 1 villanyszerelőnek vagy egy programozónak vannak tervei vele. Viszont egy 8 általánosos proli, nyelvtudás nélkül mit vár?
2016. aug. 30. 15:29
 6/15 anonim ***** válasza:
22%

hogy. Fidesz agymosás működik. Ki az aki itt hagyja a Paradicsomot?!"



Még jó hogy nem is arról van szó, amit írtál, de nem baj.

2016. aug. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
28%

Én bent vagyok egy külföldi állásketeső magyar fb csoportba, kb minden 3ik hirdetés arról szól hogy munkát keres, nèmetül nem beszèl. Hogy milyen munkát, mihez èrt, mi a szakmája azt persze nem írja le, sanszos hogy semmi.

Aztán meg nèznek mint hal a szatyorban hogy átvertèk őket, utcára kerültek és adjon valaki hazaútra pénzt.

2016. aug. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
mi van? már itt is vannak bér kérdés ki írók? ... nem nevetséges mert látom hogy hogy élnek az ismerőseim akik kint dolgoznak nem kell itt az orbanista szöveg én a szememnek hiszek nem a fityeszeseknek.....
2016. aug. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ment ki iskolatársam képzettség nélkül és idézőjeles alja munkájából meg tud élni szépen, meg is házasodott. Míg itthon árufeltöltésből meg gyors éttermi melóból csak éhen halni tudott. Külföldön mindenre futja és félre is tud tenni. Lehet azért mert nincsenek nagy igényei (tudjátok ami itthon nincs: lakás, kaja, szórakozás és nem minden nap rettegés a másnaptól), főleg az ottani őslakosokhoz képest, de akkor is.
2016. aug. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont egy 8 általánosos proli, nyelvtudás nélkül mit vár?"


Nagynéném nyelvtudás nélkül ment ki és takarít, olyan 1000 euró körül keres. Férje szakmunkásként 2500 euró. Háromszor több, mint a diplomás szüleim itthon. Gyereke kint a német nyelv mellett megtanulta az angolt is magas szinten, már az egyetemen gondolkodik.

2016. aug. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!