Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit is jelent az, hogy államfé...

Mit is jelent az, hogy államférfi, kiből lesz az?

Figyelt kérdés
Olvasom kikhez van megemlitve az államférfi kifejezés, de nem hiszem,hogy egy egyszerű politikus már államférfi lenne, nem kell hozzá valami nagyobbat elérni, az országnak maradandóót alkotni legalább?
2010. ápr. 21. 19:55
 1/3 anonim válasza:
Minden pártnak van egy bizonyos vezetője, akivel az élen sikeres választás esetén kormányt alakít és ő lesz az államfő. Nem hinném, hogy kell ehhez bármi "kitüntetés", tekintve, hogy csak a hatalomra jutás után van "joga" maradandót alkotni (pláne ha 2/3-os többséggel kerül az élre). Szóval az államfő ilyen tekintetben államférfi... Nyilván letesz érte valamit az asztalra. De szerintem ez a titulus inkább Horthy korában volt mérvadó, nem manapság. :)
2010. ápr. 24. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szerrintem az államférfi/nő a Köztársasági elnök, Államfő.

A kormányt alakító a Kormányfő!

Más esetben, ha a fizetéseket nézzük akik az államtól kapják azok lehetnének államférfik/nők is!

2010. ápr. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igazság szerint nem a Horthy korszakra gondoltam, hanem ugyanúgy egy ókori római politikus is államférfi lehet, mint egy mai politikus...
2010. ápr. 25. 10:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!