Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Titeket pozitív vagy negatív...

Titeket pozitív vagy negatív érzésekkel tölt el, ha meghalljátok az EU himnuszát?

Figyelt kérdés

Szerintem nagyon pozitív, és sajnálom, hogy az EU nem ebbe az irányba változik valamiért, nem akar összejönni.


2004-ben még hittem benne, hogy 2014-re egy osztrákkal és egy románnal vállvetve fogjuk énekelni, hogy:


"Lángolj fel a lelkünkben, szép égi szikra, szent öröm!

Térj be hozzánk, drága vendég, tündökölj ránk, fényözön!


Egyesíted szellemeddel, mit zord erkölcs szétszakít!

Testvér lészen minden ember, merre lengnek szárnyaid."


Miközben mindhárman jól élünk és a régi viszályok, acsarkodások már elmúltak...



2016. szept. 20. 20:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
18%
Linkelnéd? Had halljam.
2016. szept. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
2016. szept. 20. 21:30
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Beethoven - Schiller. Kit ne töltenének el már önmagában ezek a nevek pozitív érzésekkel?
2016. szept. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Már 2004-re el kellett volna dönteni, hogy az EU az Egyesült Államok, Svájc vagy a nemzetek Európája mintáját követi-e. A mai napig nincs erről konszenzus, és az ellentétek a migránsválság okán erről is szólnak.
2016. szept. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Mindig is szerettem az örömódát, függetlenül az EU-tól.
2016. szept. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Engem pozitívakkal,függetlenül attól,hogy "örömódaként",vagy "Eu himnuszként" hallgatom.
2016. szept. 21. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Baluba ***** válasza:
51%

Fantasztikus mű, amihez én soha nem kapcsoltam semmilyen politikai ideológiát, így egyértelműen pozitív.

Hogy a valódi, fel nem tett kérdésedre válaszoljak: amit te elképzeltél EU-nak, az a leírtak alapján leginkébb valami nevetséges kommunista propagandára hasonlít, a megvalósíthatatlan és a nevetségesen irreális között.

Ettől függetlenül az EU gondokkal, nem mindig hatékonyan, de működik és hasznos dolog.

2016. szept. 21. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
Pozitív, mert nem szoktam az EU-ra gondolni, amikor meghallom. Ha mégis eszembe jut, hogy ezt a szép dalt ilyen alantas célra használták fel, az már negatív érzéssel tölt el.
2016. szept. 21. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Beethoven 9/5 hát klasszikus... elég jó
2016. szept. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
95%

Nagyon pozitív.

Az Európai Egyesült Államokat látom magam előtt, amit nagyon szeretnék megélni-megérni.

2016. szept. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!