Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról a...

Mi a véleményetek arról a felvetésről, hogy Magyarországon csak azért vannak McDonalds-ok, TESCO-k és plázák, hogy az ide látogató gyarmatosítók (Amerikaiak, Nyugat-Európaiak, zsidók) otthon érezzék magukat?

Figyelt kérdés

Egyszer olvastam egy elméletről, miszerint 1990, de elsősorban 2004 óta Magyarország gyarmatosításnak van alávetve. Az elmélet párhuzamot vont a harmadik világ Nyugati hatalmak által újkori gyarmatosításával:


Indiában vagy Afrikában nem azért építettek az angolok vasutakat, távírókat és európai-stílusú épületeket, hogy a helyieknek jó legyen, hanem azért, hogy az odalátogató gyarmatosítók otthon érezzék magukat.


Ugyanígy, Magyarországon nem azért van Meki, TESCO és pláza, újépítésű lakóparkok, lapostévé meg iPhone, hogy a magyaroknak jó legyen -a magyaroknak úgy sincs pénze ilyesmire- hanem azért, hogy az ide látogató modern gyarmatosítók, az amerikaiak, a nyugat-európaiak és a zsidók otthon érezzék magukat amikor ide jönnek.


Mi a véleményetek erről a gondolatról?



2016. okt. 9. 20:18
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
98%

Most, hogy mondod nekem is feltűnt ez. Az előbb voltam a soroksári Auchanban és rajtam kívül senki nem beszélt magyarul!

Csütörtökön a Mekiben is csak ezért értették meg, hogy BigMac menüt kértem, mert az angolul is ugyanúgy van.


Csak azt nem értem, hogy a magyar ismerőseim közül soknak van lapostévéje, meg iPhone-ja, hát a faxtuggya lehet ők is gyarmatosítók. Hmm a kbszott öcsém is egy idelátogató mocskos gyarmatosító :D :D :D

2016. okt. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
97%

Magyarországon azért vannak McDonald's-ok, Tesco áruházak és plázák, mert megéri őket üzemeltetni. Ha veszteséget hajtanának, nem lenne belőlük egy sem.

Ennyi a nagy titok.

2016. okt. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
98%
A második hazudik! Ő is gyarmatosító :D :D
2016. okt. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem, ez nem igaz.


Tesco nincsen Amerikában, ott teljesen más üzletek vannak.Európában sincs Walmart.


A harmadik világbeli országokban főleg finanszíroztak vasutat a britek, hogy a kibányászott nyersanyagot könnyen és gyorsan lehessen szállítani, értékesíteni.

2016. okt. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
96%

Anyám, most komolyan?

Azért fektetnek be emberek bármibe, mert profitot termel. Ennyi.

2016. okt. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem akik a gyarmatosítással jönnek, azok kicsit átvitt, gazdasági értelemben értették ezt. Súlyos képzavar van a fejedben, hajaj.
2016. okt. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
87%
Ja éééértem.... tehát minden exportcikk valójában a külföldi állampolgárok honvágyát hivatott szolgálni. Tehát pl. azért exportálunk annyi gabonát, hogy legyen rendes kenyere a külföldre költözött magyaroknak. Világos.
2016. okt. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 KecskeShajt újra! ***** válasza:
12%

Magyarországot szimplán kifosztották, főleg 1993-tól kezdődően. '96-ig, már az ország nagy részét lerabolták, miután semmi nem maradt, jöttek a megszorítások.

Az hülyeség, hogy ezek a létesítmények a külföldieknek épültek, azért vannak, hogy te költsd a pénzed.

Egy csomó magyar vesz lapostévét, meg ájfont, és ettől senkinek sem lesz jobb, csak a külföldi cégeknek, meg azoknak, akik náluk dolgoznak. Gyarmatosítás, abban az értelemben van, hogy Magyarországot önellátásra képtelen országgá tették, ebben nagy részük volt a magyar politikusoknak is, nélkülük azért mégsem tudták volna kirabolni az országot, legalábbis nem így.

2016. okt. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
93%

Számoljuk ki, mennyi értéket képviselnek az általad említett cégek, épületek, lapostévék meg minden egyéb és nézzük meg, melyik országnak érné meg, hogy 10-100-1000 milliárd dolláros díszleteket építsenek itt csak azért, hogy az idelátogató gyarmatosítók jól érezzék magukat.


Az egy éjszakára idelátogató turista kedvéért felhúznál-e a hátsó kertedben egy negyven emeletes felhőkarcolót, csak hogy ismerős legyen neki a látvány, ha kinéz az ablakon?

2016. okt. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
18%
Úgy igaz, ahogy írod.
2016. okt. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!