Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Melyik a legerősebb gumilövedé...

Melyik a legerősebb gumilövedékes?

Figyelt kérdés

Az alábbiak közül melyik gumilövedékes fegyver adja le a legnagyobb nyomást?


-10 mm gumilövedék /70 joule


-11 mm gumilövedék /60 joule


-15 mm gumilövedék /100 joule


Tehát melyik a legerősebb? ha lehet írjatok számolás menetet is és pontos adatokat, Köszi!



2016. okt. 31. 18:16
 1/7 kovpet ***** válasza:

Úgy szoktak számolni, hogy 0,5J/mm2 legyen az energia maximuma, mert valami szabvány alapján az még biztonságos arra, akit eltalál a gumi. Nem halálos eszközről beszélünk ugye, de a gumit is meg lehetne küldeni annyira, hogy halálos legyen. Nem cél, hogy minél erősebb legyen.


A fenti 0,5-ös értékből látszik, hogy minél nagyobb a felület, annál erősebb lehet a fegyver anélkül, hogy behatolna. Tehát valószínűleg a 28mm-es Rubber Protector lesz a legerősebb a maga elvileg 170J-jával. Az engedély nélkül kaphatóak közül persze, a sörétes lőfegyverekből kilőhetőekről nem tudok nyilatkozni sajnos :)

2016. okt. 31. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kovpet logikáját tovább gondolva a Rubber Meteorit 40mm-es 210-240j torkolati energiájával lehet a "legerősebb"


Egy sörétesből átalakított gumis (18mm) 100-120j (pl keserű lupara)

2016. nov. 1. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 kovpet ***** válasza:
100%
Ezt a Rubber Meteorit-ot eddig nem ismertem, de igen, valószínű ez lesz a legerősebb :)
2016. nov. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
ment a zöld kéz :|.... de srácok az volt a kérdés, hogy az alábbi 3 közül amit én leírtam melyik a legerősebb a lövedék energiája levetítve a nagyságára. Tudom elég bugyuta kérdés de a fizikával mindig hadilábon álltam.
2016. nov. 3. 09:58
 5/7 kovpet ***** válasza:
100%

Az energia számít, azt meg te magad adtad meg. A három szám közül nyilván a 100 a legnagyobb. :)


Más kérdés, hogy 10mm esetén soknak tartom a 70 J-t (a 11 esetén is a 60-at), mert ott már megvan a veszély a behatolásra.


A keresztmetszetet számolni viszonylag nehéz, mert a gumi szétterül becsapódáskor, de jó közelítés a merőleges vetület területe, ezzel jó irányban tévedünk. A kör területének számítását nem részletezem, ok? :)

2016. nov. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
ok xd
2016. nov. 3. 11:54
 7/7 anonim ***** válasza:

Otthonra vagy utcára akarod? Mert nem mindegy.


Otthonra inkább vállfegyvert vegyél. Omerta, Home Defender. Amit írtak Rubber Meteorit azt már nem gyártják és már csak drágán lehet hozzájutni használtan.

Ha nem akarsz puskát, csak pisztolyt (mert a puskák kicsit drágábbak) otthonra, akkor az Onesta vagy a Revenge is jók lehetnek mindketten.


Ha utcára akarod hordani magaddal minden nap, akkor meg valamilyen hatlövetű 12 milliméteres revolver a legjobb, mert azok a legkisebbek és legkönnyebbek úgy, hogy azért még eléggé odaba sznak.

2016. nov. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!