Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit szólnátok egy ilyen...

Mit szólnátok egy ilyen iskolarendszerhez?

Figyelt kérdés

Egyesek szerint a finnekéhez hasonló, diákközpontú, liberális oktatási rendszer kellene, ám ez a liberális felfogás egyes problémás hozzáállású és viselkedésű (pl. osztálytársait és tanárait nem tisztelő) diákoknál nem tudom, mennyire lenne sikeres.


Mások szerint poroszos, fegyelemközpontú oktatás kellene, ám a tanulni akaró diákok a finnhez hasonló rendszerben jobban kibontakozhatnának, és még nem is utálnák az iskolát.


Mi lenne, ha alapból a finnekéhez hasonló rendszer lenne, ám a viselkedni nem tudó, rossz hozzáállású (tehát nem azokra gondolok, akik akarnak tanulni, de nehezen megy, hanem a neveletlen hülyegyerekekre) diákokat, akiket kirúgnak valahonnan (azt is meg kellene oldani valahogy, hogy egy iskolának ne érje meg nem kirúgnia egy diákot akkor is, ha zavarja a többi diákot, tanárokat, órákat), olyan iskolákba vennék csak fel, ahol poroszos oktatás folyik, és itt olyan tanárok is lennének, akik keményebben bánnak a diákokkal.



2017. jan. 3. 21:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
67%
egyenlőtlenség, amibe belefulladna a rendszer.
2017. jan. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Donald J. Trump ***** válasza:
62%
Effektíve kinevelnél 2 totál eltérő társadalmi csoportot, az első egy modern, nyitott és fejlődő, de törékeny országot próbálna építeni, a második meg egy tekintélyelvű, erős és konzervatív nemzetet szeretne majd. Tuladjonképpen garantálnád az erőszakot, egyenlőtlenséget és a polgárháborút a jövő generációi számára. Van egy olyan érzésem, hogy nem fognak szobrot állítani neked.
2017. jan. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

"Donald J. Trump nevű felhasználó válasza"

Mi a f.asz? :D


Amúgy a polgárháborús hangulat már most megvan. :)

Viszont legalább egy elég nagy számú értelmiségit lehetne "kitermelni" ezzel a módszerrel, nem?

2017. jan. 3. 21:44
 4/16 anonim ***** válasza:
36%
Amíg a diákoknak csak jogaik vannak, az iskolában és otthon is, a tanároknak és szülőknek csak kötelességeik, nem fegyelmezhetik a gyerekeket, addig nincs miről beszélni.
2017. jan. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
* értelmiséget
2017. jan. 3. 21:47
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Megtámadnák a rendszert szegregáció vádjával. Plusz a problémás diákokon nem segít sem a poroszos, sem a liberális berendezkedésű oktatás.
2017. jan. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Donald J. Trump ***** válasza:
42%

"Viszont legalább egy elég nagy számú értelmiségit lehetne "kitermelni" ezzel a módszerrel, nem?"


Nem, abból a téves feltételezésből indulsz ki, hogy az oktatás színvonala és az oktatásban résztvevő emberanyag minősége között egyenes arányosság van - pedig nem hogy linearitás, de bizonyos keretek között összefüggés is alig található. A tanuló korlátja legtöbb esetben saját maga. De ez teljesen logikus is, hiszen ha ez nem így volna, akkor nem működne a mai iskolarendszer, amiben egy tanórán 20-25 diák is részt vesz. Sőt, kutatások bebizonyították, hogy 1-2 gyengébb képességű (te fogalmazásodban neveletlen hülyegyerek) tanuló hozzáadása ezekhez az osztályokhoz gyakorlatilag semmilyen változást nem eredményez a többi diák eredményességében. A különbségek akkor kezdenek kialakulni, mikor nem 1-2-vel, hanem 5-6-al változtatjuk meg a létszámokat, ez tényleg nem jó. De isten igazából az itthoni oktatási rendszerben bőven lehetne olyan osztályokat létrehozni, ami láthatatlanul fel tudná szívni ezeket a problémásabb elemeket, csak a legelvetemültebb 0,5%-nak lenne szüksége kisegítő iskolára.

A gond ott van, hogy a szülők hisznek az elitiskolák mítoszában, így ők foggal körömmel ragaszkodnak ahhoz, hogy a saját gyerekük is a legjobb körülmények között tanulhasson, s véletlenül se legyen mondjuk egy cigánygyerek az osztályában. Ez annyira nem meglepő, hiszen saját sikertelenségüket is a korábbi iskolarendszerre vezetik vissza. Ergo hisznek abban, hogy belőlük azért nem lett belőlük főnök, mert szarvolta rendszer. Ezt a képet némileg árnyalja, hogy a főnökeik között több olyan ember akad, akik problémás gyerekekkel is foglalkozó osztályokba jártak.

2017. jan. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nekem nem a gyengébb képességűekkel van bajom, akik nehezen tanulnak, nem is a cigányokkal, hanem a neveletlen, "tanulni gáz"-mentalitású barmokkal. És ha egy osztályban van 2-3 ilyen hülyegyerek, és ők számítanak "menőknek", az sajnos (tapasztalatból írom) a többiek viselkedésére, tanuláshoz való hozzáállására is rossz hatással lehet, és az órák megtartását is megnehezíti.
2017. jan. 3. 22:33
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Az órák megtartását akkor nehezíti, ha nem karizmatikus a tanár. Az én tapasztalatom szerint a problémás diákok kb kétharmad-háromnegyed részben cigányok és 100%-ban mélyszegények. Ez már elég ahhoz, hogy legalább vagyoni alapú szegregációt rá lehessen sütni a rendszerre. Az oktatás egyébként jelenleg is inkább felnagyítja a családi háttérből hozott előnyöket vagy hátrányokat, a te rendszered ezt csak még inkább fokozná.


És itt jön ki a családi háttér másik hatása. Ha a gyerekre nem szarnak otthon, lehet akármilyen "menő" (általában nem azok, legfeljebb domináns "bully"-k, nem tudom, van-e rá magyar kifejezés), a többiek tanulmányaira nem lesz sok hatással, mert hátulról, a családból is jön egy erős motiváció a jobb tanulmányi eredményre, illetve a gyerekek is szeretnek jó eredményeket elérni, szeretnek jobbak lenni egymásnál és amikor streberezik egymást, az is inkább irigység, mintsem lenézés.


Amelyik diák pedig jól tanul, fizikailag is az osztály legjobbjai között van és a személyisége is domináns (bár ez az előző kettőből származó magabiztosságból fakad), na az lesz igazán "menő" az osztályban. Ilyen osztálytársam általános és középiskolában is volt és egymaga kiegyensúlyozta a 3-4 bajkeverőt.

2017. jan. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
19%

Na és mit gondolsz kérdező, mitől neveletlen az a "barom"? Hogy megértsd, nem tudjuk, ha megnevelték volna, akkor akarna-e tanulni (megsúgom: tudjuk, sőt azt is, miért nem nevelték meg).


Az oktatási módszereket szakértők találják ki, ha a hozzád hasonlók tennék, akkor nemhogy oktatás, de ország se lenne már. Sokféle módszer van, még ebben az elfuserált országban is - igaz csak elvétve - sok más és hatékony módszer működik. "Neveletlenekre", hátrányos helyzetűekre, okosakra és butábbakra, tanulni vágyókra és lustákra egyaránt. Hogy te nem megfelelőnek látod, az nem a módszertan, hanem a politikai hozzáállás miatt van. Például ezt is meg kéne érteni. Például ha te oktatási miniszter lennél ezekkel az elképzelésekkel, én pedig miniszterelnök, eszem ágában sem lenne megtiltani neked az eszméidet. Egyszerűen nem adnék rá pénzt. Most is ezt teszik.

2017. jan. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!