Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Erdélyi magyarok, nektek...

Erdélyi magyarok, nektek melyik lenne jobb?

Figyelt kérdés
Romániához tartozni, Magyarországhoz tartozni, van hogy Erdély egy külön ország legyen?
2017. jan. 8. 11:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
42%
Romániához tartozni. Itt sokkal jobb az élet már most és minden fejlődik. Amikor magyarországon járok néha néha csak azt látom hogy minden egyre lepukkantabb.
2017. jan. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
A nap kérdése. Azt hiszem sok magyar ember meg fog lepődni a válaszokon.
2017. jan. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
En ugyan nem vagyok erdelyi, de a fel rokonsagom ott el es koszonik szepen, nagyon jol vannak. Utoljara kb.a cheauchescu-i (remelem, jol irtam) idokben ereztek ugy, hogy Magyarorszagon mennyivel jobb lenne, most mar meg viccnek is rossz. Erre persze sokan mondjak, hogy dehat itt nem lennenek kisebbsegben, nem lennenek megkulonboztetve, kirekesztve, na hat erre csak rohognek, hogy DEHOGYNEM! Magyarorszagon ugyanis kb.10-bol 7 ember siman leromanozza a szekelyeket. Meg en is megkapom ezt, pedig mint mondtam, nekem csak rokonaim vannak Erdelyben, en magam soha nem is eltem ott, a romanokhoz meg pont annyi kozom van, mint a jakutfoldiekhez.
2017. jan. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%
Magyar ember nem románoz hunokat. Ez csakis a korcsok szokása.
2017. jan. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Aki úgy gondolja erdélyi magyarként hogy a mai Magyarország és az elcsatolt magyar nép nem alkothat egységet, az jó helyen van ott ahol. Csak annyit írnék hogy szomorú, hogy bele se gondolnak hogy nagyapáink és dédapáink ezért a generációért harcoltak és azért az egységért amiből ők "köszönik szépen nem kérnek".
2017. jan. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Draga utolso, es ez miert is a szekelyek hibaja? Talan ok tesznek gusztustalan megjegyzeseket azokra, akik az anyaorszagban elnek? Nem hallottam meg rola. Azt ellenben nem egyszer tapasztaltam, hogy a nagy osmagyaroknak az erdelyiek csak semmirekello budos bunkok, akik raadasul meg romanok is. Na hat ezek utan miert is kellene ugralniuk oromukben, ha felmerul az egyesules lehetosege?
2017. jan. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Hagyjál már utolsó. Bejön a székely gyerek Magyarországra, és elkezdi szidni a magyarokat orrba szájba, aztán kijelenti hogy ő román. Pedig egy rossz szót nem mondtam neki, normális voltam és tisztelettudó.
2017. jan. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem mondtam hogy a székelyek tehetnek róla, ne forgasd ki a szavaimat légy oly szíves.
2017. jan. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ezen a dolgon kár vergődni. Egyrészről már alig vannak magyarok Erdélyben. Mindenki asszimilálódik aki nem az csak turisztikai okokból nem mert ő abból él hogy magyar és jön a sok sügér akiknek megfőzi ugyanazt a szármát amit a balkánon bármelyik bisztróban megkap és ezért kifizet többszörös árat. Ez van itt már csak bizniszmagyarság van.
2017. jan. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Autonom terulet. Magyarorszagon 2 ev alatt tobbszor voltam leromanozva csipobol mint itt bozgorozva. A politikai penzugyi es ciganysimogatos huzasok mar csak hab a tortan.
2017. jan. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!