Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Más ország nyugdíjasai is...

Más ország nyugdíjasai is ilyenek?

Figyelt kérdés

A kérdésem nem provokáció, egyszerűen érdekel, hogy mást mit gondol erről. És nem is csak feltétlenül a nyugdíjasokra, hanem az előző rendszerben felnőtt idősebb emberekre is vonatkozik a kérdésem.

Szóval elég érdekes dolgot láttam egy fórumon: egy 60 körül ember belekötött egy szívbeteg fiatalba, hogy hát azért mégis dolgozhatna, hiába szívbeteg, mert megtanulná, mi az a munka. De olyat is elég sokat láttam, hogy egy idősebb abba kötött bele, hogy az ülőmunka az nem is igazi munka.


Nekem ami elég furcsa, hogy ezek az idősek nem műveltek, vagy tájékozottak, és mintha egyáltalán nem is lennének képben a mai helyzettel, mégis nagyon magabiztosak és mindenkit el akarnak látni tanácsokkal. Sajnos még a rokonságban is vannak ilyenek.

Szóval az érdekelne, hogy ez valami magyar sajátosság-e.



2017. jan. 15. 12:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%

Csak az amerikai nyugdíjasokról tudok nyilatkozni, közülük is csak a keleti partiakról.

Távolról sem akkora $eggfejek, mint az itteniek, nem tolakodnak, nem játsszák el a sértődött veteránt (annak ellenére, hogy az ottaniak nagy része valóban veterán), nem panaszkodnak állandóan a fiatalokról, sőt sokuk önként kiköltözik a házából és leköltözik Floridába, hogy a házát a gyerekei és unokái megkaphassák. Vannak nagyon jó kis szabadidős köreik, sokszor szerveznek kirándulásokat és mennek át más államokba, míg idehaza a legtöbb nyugdíjas a háziorvosi rendelőn és a piacon kívül szinte sehova se jár. Annak ellenére, hogy az amerikai nyugdíjas férfiak nagy része veterán, szinte soha nem rendeznek le olyan hisztiparádét, mint a mieink, akik szó szerint bele akarják rugdosni a mostani fiatalok a sorkatonaságba, aminek az újraszervezéséért kardoskodnak állandóan, ugyanis az ottani veteránok tudják nagyon jól, hogy a sereg és a háború egyáltalán nem jó szórakozás, ezzel szemben a magyar nyugdíjasok, akiknek a 99 százaléka soha nem harcolt egyetlen háborúban sem, olyan lazán beküldené a fiatalokat egy lélek- és személyiségromboló pokolba, mintha csak egy érmét dobna bele a kávégépbe. Egészen más az ottaniak mentalitása, mint az itthoni nyugdíjasoké, az ottani idősek egyrészt távolról sem olyan fanatikusak, mint az itteniek, ha politikáról van szó, másrészt sokkal műveltebbek és nyitottabbak, mint a magyar nyugdíjasok, nem ragaszkodnak mániákusan minden régi dologhoz, nem nézik le a fiatalokat és nem követelnek maguknak előjogokat. Persze ők sem tökéletesek, közöttük is vannak olyanok, mint az itthoniak, de a nagy részük alapvetően jobb ember, mint az itthoni megfelelőik. Nem hisztiznek minden miatt, nem kérik ki maguknak, ha vitatkozni mersz velük, sőt sokuk szívesen leáll vitázni veled, nem verik a fogukhoz a garast, nem ócsárolják a fiatalokat, nem adják el aprópénzért az országukat és legfőképp nem kiabálnak le hozzád egy képzeletbeli erkölcsi piedesztálról, mintha ők lennének az emberiség lelkiismerete.

2017. jan. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 kovpet ***** válasza:
72%

"ezek az idősek nem műveltek, vagy tájékozottak, és mintha egyáltalán nem is lennének képben a mai helyzettel"


Magyarul vén bunkók. Ilyenek biztos vannak máshol is, lásd brexit. Nem sokat számít a véleményük.

Az értelmes idősek (de a fiatalok sem) ítélnek elhamarkodottan és nem nyilvánítják ki a tutit túl gyakran.

2017. jan. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
61%
Az itthoni nyugdíjasok 90%-a külsejére semmit sem adó, otthonkás, dauerolt hajú mama, aki pletykál egész nap arról, hogy a szomszédja mit csinált. Nyugatabbra, Amerikában valamiért normálisabban néznek ki az azonos korúak.
2017. jan. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%
Miért általánosítsz?
2017. jan. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
68%
Nekem ami elég furcsa, hogy vannak fiatalok akik nem műveltek, vagy tájékozottak, és mintha egyáltalán nem is lennének képben a mai helyzettel, mégis nagyon magabiztosak és mindenkit el akarnak látni tanácsokkal. Sajnos még a rokonságban is vannak ilyenek.
2017. jan. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
67%

"Nekem ami elég furcsa, hogy vannak fiatalok akik nem műveltek, vagy tájékozottak, és mintha egyáltalán nem is lennének képben a mai helyzettel, mégis nagyon magabiztosak és mindenkit el akarnak látni tanácsokkal. Sajnos még a rokonságban is vannak ilyenek."


Igen, az ilyenek a kádárista szüleikre/nagyszüleikre ütöttek, az ő agymosottságukat vették át.

Nem minden fiatal lázadó természetű.

2017. jan. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
59%
Én az osztrákokról tudok nyilatkozni. Sokkal segítökészebbek és barátságosabbak, mint a magyar megfelelöik. Sokat járnak kávéházakba és egyéb társadalmi eseményeken is tevékenyen részt vesznek. Ahogy megfigyeltem egészségesebbek is, sokuknak van autója is, nem a tömegkezlekedést bénítják le. Divatos, igényes ruhákban járnak.
2017. jan. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
24%

jhetedikj


Ahha, szóval nyugati imperialisták!

2017. jan. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
#3: Csakhogy a nyugatiaknak, kimaradt a 45 év szocializmus. Én inkább arra lennék kíváncsi, hogy az egykori "keleti blokk" országaiban élő nyugdíjasokhoz képest, milyenek a magyarok.
2017. jan. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
77%

" egy 60 körül ember belekötött egy szívbeteg fiatalba, hogy hát azért mégis dolgozhatna, hiába szívbeteg, mert megtanulná, mi az a munka."


Haha:)

Remélem visszaírt neki valaki,hogy az idős kor nem csak egy betegség,hanem egy állapot:)

Nyugodtan dolgozhatna a nyugdíjas is.

2017. jan. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!