Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Milyen Mein Kampfhoz hasonló...

Milyen Mein Kampfhoz hasonló könyvek vannak, amiket érdemes elolvasni?

Figyelt kérdés
2017. febr. 5. 23:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Károlyi Mihály - Egész világ ellen, Károlyi Mihályné - Együtt a forradalomban, Együtt a száműzetésben, Zeidler Miklós (szerk) - A Monarchiától Trianonig egy magyar diplomata szemével; Praznovszky Iván emlékezései, Búcsú a Monarchiától - Berzeviczy Albert naplója, Oswald Spengler - A nyugat alkonya, illetve Poroszság és szocializmus, Görgey Artúr - Életem és működésem 1848-ban és 1849-ben, Tisza István - A háború hatása a nemzetre, Bethlen István - Magyarország az új Európában.

Lehet, hogy nem olyanok, mint a Mein Kampf, de érdekes művek.

2017. febr. 5. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Juj! Kihagytam, Lakatos Géza - Ahogy én láttam.
2017. febr. 5. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

Pontosan mire gondolsz kérdező?

Filozófiai könyvekre,amik megalapoztak egy későbbi ideológiát,szemléletmódot?

Klasszikus könyvekre,amik az alapműveltség részei,így érdemes elolvasni őket?

Olyan könyvekre,amiket vezetők írtak?

Olyan könyvekre,amiben történelmei és egyéb ferdítések vannak,hogy gyűlöletet keltsenek bizonyos emberek ellen?

2017. febr. 6. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Szimeon ***** válasza:
6%
Figyel, Sztálin és Mao Ce Tung nevében is írtak egy csomó könyvet. Lenin is írt ilyeneket. Ezek hasonlók lehetnek - bár őszintén szólva semmi ilyet nem olvastam még. A Lenin és Sztálin könyvek biztos, hogy megvannak magyarul. Szerintem Castro is írt könyvet, biztos a Mussolini is. A Turkmenbasi könyve meg fent van magyarul a neten, lehet, hogy az is érdekel!
2017. febr. 6. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
filózófia könyvekre gondoltam
2017. febr. 6. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!