Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A magyarok miért ignorálják a...

A magyarok miért ignorálják a munkásosztály mindennapos megélhetési gondjait? Miért nem veszik nálunk emberszámba a bolti eladót, az útkaparót, a takarítónőt?

Figyelt kérdés
2017. febr. 21. 15:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Valószínű azért mert lehet találni helyettük bármikor új munkaerőt ha az illető például felmondana. Egy hasonlattal úgy lehetne érzékeltetni hogy például vas sok van a Földön, míg például arany az kevés.
2017. febr. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
útkaparó? okj képzéssel?
2017. febr. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

ja csak azt a munkát is meg kell ám csinálni..

Ha ezek nem lennének a többség csak lesne.

2017. febr. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, Balazska, mar megint beboroztal?


Mi kozod van neked a munkasosztalyhoz?

2017. febr. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Meg vagyunk osztva és egymás ellen hergelve a médián keresztül : agymosás.
2017. febr. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%

Ne általánosíts kérdező, csak a fidesz rétegre jellemző ez a hozzáállás. Ha nekik megy a szekér a többi annyira lényegtelen számukra. Szomorú.


Pedig egy társadalom a morális értékeken túl gazdaságilag is csak akkor működik, ha a legszegényebb dolgozó réteg is élhető bért kap a munkáért ha azt elvégzi becsülettel. Az útkaparók, budipucolók, eladók nélkül meghaltunk, ezt sem éri fel ésszel a legtöbbjük. Az ő munkájuk a köz szempontjából pedig még 1000x fontosabb és nélkülözhetetlenebb mint egy akármilyen bankáré, mérnöké, informatikusé.

2017. febr. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem az éremnek két oldala is van. A munkaadók egy része valóban nem becsüli a munkaerőt, viszont a munkaerő egy jó része sem becsüli meg a munkáját, illetve nem képes okot adni arra hogy komolyan vegyék. Én Bp közelében egy kis településen vagyok és már kinyílik a bicska a zsebemben a helyi boltokban amikor bemegyek (CBA, SPAR, TESCO, stb....) Egymásnak kiabálnak az eladók három sorról, bukdácsolok a papírdobozokban, kosár sehol, stb... Nem bántani akarom őket, csak valahogy azt gondolom, figyelni kellene arra hogy miképpen viselkedik egy eladó a vevők előtt. Kicsit fejlettebb országokban ilyesmit nem látok. Szépen, rendezetten dolgoznak, nem kiabál meg b..zmegol mellettem senki.

Na csak ez jutott eszembe.

2017. febr. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ui: Írtam mindezt úgy hogy minden megbecsülésem azoké akik keményen dolgoznak ilyen, vagy más hasonló munkakörben.
2017. febr. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!