Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogy jelentsem?

Hogy jelentsem?

Figyelt kérdés
Barátom 17.éves két éve vagyunk együtt,de mikor szünetet tartottunk "kipróbálta" a drogot. Megismert egy gyereket az iskolájába jár és az árulja a drogot. Nagyon durván rászoktatta barátomat és már mindennap "szüksége" van rá..de közben folyamatosan sír hogy leakarja rakni...csakhogy nem tudja mert az a gyerek aki árulja folyamatosan kínálgatja neki. Először ingyen adta neki a drogot..utána 500ft majd 1000..2000...2500 most már 3000ezernél jár. Ráadásul még arra is ráakarja venni hogy árulja neki és akkor szívhat...szóval abszolút beakarja húzni. Nem tudom mitcsináljak? Fenyegessem meg a gyereket? Vagy jelentsem fel? Mert ez már nem állapot...ez a gyerek direkt nem hagyja leszokni a barátomat. A képébe fújja a füstöt stb meg eleinte rendesen kérlelte hogy szívjon. Azt szeretném tudni hogyha én feljelentem akkor a gyereken csinálnak drogtesztet? Mert ő rendszeresen szív..azért kérdezem ezt mert félek nem találnának nála semmit.

2017. febr. 22. 16:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Már az erős túlzás hogy rászoktatta.

19 évesen saját elhatározásból, és főként tapasztalat gyűjtésből én is elszívtam jó pár cigit, 2 évig használtam alkohol helyett, mert ha épp dolgozni mentem akkor szondánál megbuktam volna, de a cigivel sose volt lebukás veszély.

A srác egy akarat gyenge jellem, már most 17 évesen, ez olyan zsákutca mint alkoholistánál a depresszió leszokna, de ha van pénze, hozzájut, akkor azért csak megissza még ha okádik is tőle...


Nem a gyerek a hibás, neki a bevétel és vevőkör kell csak, így működik a piacgazdaság is, reklámokat nyomnak az ember elé hogy vigyék a termékeket. A baj az hogyha valakinek nincs önálló elképzelése és helyette döntenek, ergo berántják anyagilag.


Te feljelentést teszel, a szülők meg annak rendje módján meg tudják mindkét részről, a családotokban. Ez jobb lesz? Ennyi idősen, fogod tovább állsz, és keresel olyat akinek van jövőképe, és céltudatos.


Javaslom mielőtt bármit is tennél, állítsd választás elé hogy melyik utat választja, a lezüllést, vagy téged. De mérlegeld azt is hogy nagyon befolyásolható, azért lehet megvezetni

24F

2017. febr. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Magát szoktatta rá, maradjunk a realitások talaján. Milyen mentalitás ez, a kis seggeteket is anyukád törli még ha bekakiltok? Felelősséget kéne lassan vállalni a tetteidért.
2017. febr. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!