Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A liberálisoknak mi a vélemény...

A liberálisoknak mi a véleménye a "muszlim gondolkodásmódról"?

Figyelt kérdés
[link]

2017. márc. 8. 20:30
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
94%
Engem inkább az érdekel, hogy miért csak a liberálisok véleménye érdekel? A másoké az már smafu?
2017. márc. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
15%
Egyet értenek vele hisz másképp nem akarnák hogy idejöjjenek.
2017. márc. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
28%
A liberálisok nem fogják elismerni hogy ilyen a muszlim gondolkodásmód. Engem inkább a muszlim barát feministák véleménye érdekelne.
2017. márc. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
77%

Kedves nem-liberálisok, nekem csak egy kérdésem van, minden ilyen témafelvetésetekkel kapcsolatban. Lehet szó benne akár muszlimról, akár cigányról, akár zsidóról:


Miért általánosítotok? Miért hisztek abban, hogy létezik olyan, hogy "muszlim gondolkodásmód" és minden muszlim ezt követi hangyaszerűen, mint valami robot.


Ők is emberi lények egyéni tulajdonságokkal, a fehérekkel egyenlő szintű intelligenciával, kreativitással és szabad akarattal.


Van mondjuk 250 ismerősöd. Mindannyian egyetlen séma szerint menetelő robotok? Rájuk tudod húzni, hogy mind egy úgynevezett "magyar gondolkodásmódot" vagy mégjobban témába vágóan "fehér gondolkodásmódot" követnek, és ezen gondolkodásmód pár egyszerű sztereotípiából áll? Na ugye hogy nem?


Vagy dolgoztál mondjuk Németországban és megismertél 30-40 németet. Mind egyként gondolkozó és cselekvő robot?



A köznapi életedből bizonyítékod van rá, hogy az ember nem ilyen. Miért gondolod, hogy egy 2000 kilométerrel arrébb élő embercsoport, akiknek sötétebb a bőre nem ilyenek? Hogy ők nem egyéniségek hanem valamiféle egyforma Borgok?

2017. márc. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 Molyember ***** válasza:
77%
A "muszlim gondolkodás" nagyban hasonlít a bigott keresztények korlátoltságára és a magukat kereszténynek mondó jobboskák agresszivitására.
2017. márc. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
32%
Aki szídja a muszlimokat, az rendkívül ostoba. Egy igazi muszlimmal az ég világon semmi baj, ahogy a Koránnal sem. Tudom, mert a Koránt olvastam, igazi muszlimt pedig nem egyet ismerek. Mindegyik művelt, szorgalmas, családcentrikus, erkölcsös család. Nem itt tartana az ország, ha az emberek csak fele ennyire hasonlítanának az általam ismert emberekre. A baj azokkal a muszlimokkal van, akik félre értelmezik a Koránt és szélsőséges, fanatikus szemétládák. Mint pl. annó a katolikus egyház. Kár tagadni az inkvizíciót, keresztes hadjáratokat, erőszakos térítéseket Isten nevében. Ennek sem sok köze volt a Bibliához, keresztény értékekhez. Egyedül a reformáció miatt vettek vissza magukból. Zárójelben jegyzem meg, hogy sokszor hálát adok az égnek, hogy nem lett az egyház a világ ura. Lehet nem is tudnék írni. Főleg nem ilyen eszközön.
2017. márc. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
54%

"Aki szídja a muszlimokat, az rendkívül ostoba."


Szóval ha elkezdem szidni az ISIS-es muszlimokat akkor rendkívül ostoba vagyok?

2017. márc. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Kedves liberálisok!


A muszlimok egy vallást követnek, szóval egy vallás szabályai szerint élnek.

Szóval igen, egy kalap alá veszem őket.

2017. márc. 8. 21:42
 9/27 A kérdező kommentje:
Egyébként annyira tipikus ez a kifogás, hogy "nem minden muszlim ilyen." Kérdem én, mit számít, ha 100-ból van 2 felvilágosultabb egyén?
2017. márc. 8. 21:44
 10/27 anonim ***** válasza:
76%

Kedves kérdező.

Én mint nem feltétlenül liberális:

A muszlimok nem egy vallást követnek, ahogy a keresztények sem (próbáld meg egy asztal mellé leültetni a hitgyülist, a reformátust, a katólikust, meg a pravoszlávot.)

Na a muszlim is kb ennyire közel áll egymáshoz.

2017. márc. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!