Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi lenne, ha megmaradt volna...

Mi lenne, ha megmaradt volna a kommunizmus Európában? Jobb lenne?

Figyelt kérdés
Sok idősebb embertől hallom, hogy anno Magyarországon jobb volt a Kádár korszakban, volt mindenkinek volt munkája, nagyobb volt a közbiztonság, az emberek meg tudtak élni, meg az egyszerű munkás is el tudott menni nyaralni. Nem tudom, hogy mi ebből az igaz, mert én anno nem éltem.

2017. márc. 12. 10:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%

Bizony, jó lenne.

A baj csupán annyi, hogy utoljára kommunizmus az őskorban volt. Nem lenne éhezés, megélhetési gond.

A valóság az, hogy a szocilizmust is csak építgettük.

2017. márc. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%

A kérdésre: Éppen azért nem maradt meg, mert hibás volt. Tehát nem lenne jobb ott ,ahol még lenne.


Amit idősebb emberektől hallasz, az az ő szemszögükből igaz! Volt mindenkinek munkahelye (nem munkája), tehát kapott fizetést. Ez neki jó volt, a közösségnek meg nem, mert demoralizált és rosszabb munkára ösztönzött. Nagyobb volt a közbiztonság, mert más világ volt, a bűnözőknek kisebbek voltak a lehetőségei, és kisebbek a motivációi, de bűnözés akkor is volt, nem is kicsi. Csak nem az átlagembert érintette. Az emberek meg tudtak élni egy bizonyos szinten. Nem éheztek, de nagyjából csak parizert ehettek. Na meg kenőmájast, stb. De úgy és annyifélét, mint ma (ha van pénzed), nem, mert nem volt. Az egyszerű munkás el tudott menni nyaralni, mert majdnem minden vállalatnak volt szakszervezeti üdülője. Nem egy wellness, volt szobád, ágyad, kaptál enni, aztán vége.

Tehát nem volt ekkora különbség emberek között, ezért alapvető életfeltételek mindenkinek adottak voltak. De aki többet akart, arra nem volt módja. Itt nem volt, külföldre (később már) 3 évente, aztán évente egyszer mehetett. Csakhogy kiválthatott 50 (később 75) dollárt, amiből külföldön 2 napig élhetett. A többi dollárt törvénytelenül szerezte, a lebukott, ugrott minden, pénz, utazás, és örülhetett, ha le nem csukták.


Éppen azért bukott meg, mert igaz, hogy nagyjából mindenkinek, de csak nagyon szerény javak jutottak. Ami nyugaton természetes volt, itt nem létezett. Ez (és sok más) rossz hatékonyságú munkához vezetett, tehát mindig is sokkal rosszabbul éltek itt az emberek, mint nyugaton. De éltek.

2017. márc. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
47%
Persze hogy jobb lenne. Micsoda kérdés már ez?
2017. márc. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Olyan, hogy mint írtam, én akkor nem éltem. Szóval nem ismerem azt a rendszert.
2017. márc. 12. 11:50
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Megmaradt volna?

Soha nem volt kommunizmus, még szocializmus is csak erős ferdítésekkel

2017. márc. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%
Jó lenne már mélyre eltemetni az összes ilyen vén hülyét aki a kádárt sírja vissza.
2017. márc. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

'Persze hogy jobb lenne. Micsoda kérdés már ez?'


Megmondanád nekem, mi a görcstől lenne jobb?

2017. márc. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Estádio de Felchút ***** válasza:
Igen, de csak ha Recsket is újra megnyitjuk. Úgy a döfi. A tuti.
2017. márc. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
8-as kiknek nyilna meg a munka lehetőség Recsken?
2017. márc. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A Földön a mi történelmünkben nem volt kommunizmus! Kizsákmányolás, agymosás volt helyette!! Már éppen itt lenne az ideje mindenkinek megérteni, mit is jelent valójában a kommunizmus!!!

Mennyi gyepesfejű él még mindig a Földön... Hihetetlen.

2017. márc. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!