Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Politika » Egyéb kérdések

A kérdés

Mi lett az erdélyi 12 ponttal? (Március 15)

Olvastam valamit, miszerint március 15-én az erdélyi magyarok előálltak 12 ponttal.
Olyanok voltak benne, mint például mindenki kapjon minőségi magyar nyelv oktatást óvodától főiskoláig, legyen a magyar is szabadon használható és hivatalos nyelv Erdélyben, meg valami még az autonómiáról.
Ki mit tud erről? Reagáltak erre valamit a románok? Lesz belőle valami?
(Bocsi, nem nagyon találtam ezekről semmi új hírt, ezért írtam ide. Egyébként a 24.hu-n olvastam, nem tudom hogy igaz-e.)

Keress kérdéseket hasonló témákban: Erdély, Március 15., magyar

03-20 22:39  Privát üzenet  Tetszik 

A válaszok
Előállni bármivel elő lehet. Más kérdés, hogy semmi nem lesz belőle.

A romániai magyar pártok ugyanolyanok, mint a magyarországiak. Csak a saját zsebüket nézik.

Üdv Kézdivásárhelyről

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 60%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont 03-21 00:49 Privát üzenet
Dehogy lesz. A román is ugyanolyan gátlástalan, csaló, erőszakkal asszimiláló nép a magyarral, mint pl. a kínai az ujgurral, tibetivel.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 45%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont 03-21 08:37 Privát üzenet
Románisztán egyiket sem teljesítené!

Meg is érdemelnék, hogy Erdély kiváljon belőlük, akkor talán meghúznák magukat, úgy mint a szerbek Koszovó elbukása miatt. (Az más kérdés, hogy az önállóan életképtelennek bizonyult, de az inkább az albánok mentalitása miatt lehet.)

A válaszíró 53%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont 03-21 19:42 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Elképzelhető lehet, hogy Erdély külön válik kis/eredeti romániától?
Nem feltétlen úgy értem, hogy Magyarországhoz csatolnák, hanem úgy hogy egy teljesen különálló országgá válna. (Gondolom ennek nagyobb az esélye mintha visszacsatolnák..)
Milyen lenne a gazdasága? Biztosan jobb mint most, nem?
Bár már ott is többségben vannak a románok, gondolom ők nem támogatnák a különválást. (Vagy felosszák erdélyt, ahol a magyarok élnek)

# 4/4Időpont 03-21 23:28 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Aki Erdelyi Karpat aljai magyar az mert nem koltozik Magyarorszagra?
Erdélyi magyarok, nektek melyik lenne jobb?
Erdélyi vagyok. Magyarországról tudtok mondani jó politikusokat mert én romániból nem?
Tudnátok felsorolni erdélyi királyokat? (nem fejedelmeket)
Azok az erdélyi magyarok, akik még a Ceaușescu diktatúra elől menekültek át Magyarországra, most miért nem mennek vissza?
Miért viszonyul mindenki így az erdélyi magyarokhoz?

Kérdések a Politika rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2017, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Sitemap | Médiaajánlat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelmi szabályok | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu