Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi lett az erdélyi 12 ponttal?...

Mi lett az erdélyi 12 ponttal? (Március 15)

Figyelt kérdés

Olvastam valamit, miszerint március 15-én az erdélyi magyarok előálltak 12 ponttal.

Olyanok voltak benne, mint például mindenki kapjon minőségi magyar nyelv oktatást óvodától főiskoláig, legyen a magyar is szabadon használható és hivatalos nyelv Erdélyben, meg valami még az autonómiáról.

Ki mit tud erről? Reagáltak erre valamit a románok? Lesz belőle valami?

(Bocsi, nem nagyon találtam ezekről semmi új hírt, ezért írtam ide. Egyébként a 24.hu-n olvastam, nem tudom hogy igaz-e.)



2017. márc. 20. 22:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Előállni bármivel elő lehet. Más kérdés, hogy semmi nem lesz belőle.


A romániai magyar pártok ugyanolyanok, mint a magyarországiak. Csak a saját zsebüket nézik.


Üdv Kézdivásárhelyről

2017. márc. 21. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Dehogy lesz. A román is ugyanolyan gátlástalan, csaló, erőszakkal asszimiláló nép a magyarral, mint pl. a kínai az ujgurral, tibetivel.
2017. márc. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Románisztán egyiket sem teljesítené!


Meg is érdemelnék, hogy Erdély kiváljon belőlük, akkor talán meghúznák magukat, úgy mint a szerbek Koszovó elbukása miatt. (Az más kérdés, hogy az önállóan életképtelennek bizonyult, de az inkább az albánok mentalitása miatt lehet.)

2017. márc. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Elképzelhető lehet, hogy Erdély külön válik kis/eredeti romániától?

Nem feltétlen úgy értem, hogy Magyarországhoz csatolnák, hanem úgy hogy egy teljesen különálló országgá válna. (Gondolom ennek nagyobb az esélye mintha visszacsatolnák..)

Milyen lenne a gazdasága? Biztosan jobb mint most, nem?

Bár már ott is többségben vannak a románok, gondolom ők nem támogatnák a különválást. (Vagy felosszák erdélyt, ahol a magyarok élnek)

2017. márc. 21. 23:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!