Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért liberálisozzák le...

Miért liberálisozzák le Ferenc pápát?

Figyelt kérdés

Hallgattam a húsvéti beszédét és eszembe jutott, hogy milyen sokszor olvastam már (pl itt az oldalon) hogy Ferenc pápát liberálisnak nevezik. Általában pejoratív értelemben.

Miért? Nem követem minden mondatát, de amit hallottam tőle, az csak keresztény szemlélet volt.



2017. ápr. 17. 18:29
1 2 3
 1/22 Shai-Hulud ***** válasza:
61%
Mert fogalmuk sincs arról, hogy mi is a liberalizmus, de nem értenek egyet a pápával (aki a migránsok befogadására, a keresztényi türelemre, megértésre szólít fel), tehát a pápa csakis szemét liberális lehet...
2017. ápr. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
53%
Te ezt soha nem fogod megérteni, mert ahhoz előbb meg kellene értened az agymosott emberek lelkivilágát, gondolatvilágát, és azt, mi mozgatja a megszólalásukat.
2017. ápr. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
46%
Az zavarja őket, hogy nem egy álszent pápát kaptak, mint amilyenek ők.
2017. ápr. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
24%
Ha egy juhász beengedi a farkast a juhai közé, hogy szabadon garázdálkodhasson, csak azért mert a farkas éhes és netán még kölykei is vannak, akkor az a juhász jól végzi a dolgát szerinted? Mert kb ez történik...
2017. ápr. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
2%

A pápa éppen olyan migránspárti, mint a liberálisok, ezért jobban lehet egy liberális pápának tartani.


Elődei forognának a sírjukban.

2017. ápr. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Elődei forognának a sírjukban? Miért? Lényegében Ferenc Jézus tanai alapján jár el.. ennél többet vagy mást nem is lehet vagy szabad elvárni egy pápától.. nem?

Lényegében csak Jézust követi

2017. ápr. 17. 19:28
 7/22 anonim ***** válasza:
2%

Jézus követői megvédik európát mind a keresztény életvitel ellen harcoló liberális fertőtől, mind az iszlamizációtól.

Ferenc pápa ezzel szemben be akarja engedni az iszlám hódítókat és kiáll a keresztény életvitellel ellentétes devianciák(pl melegek) mellet. Ezek miatt joggal hívhatjuk libsi pápának.


Jézus tanításait és a bibliát pedig úgy értelmezi az ember, ahogy akarja. Lényegében bármit bele lehet magyarázni. Emiatt én keresztény tanítások alatt a három történelmi egyház tanításait értem, amikkel Ferenc "pápa" egyértelműen szembemegy.

2017. ápr. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

7es, és mit értesz a három történelmi egyház tanításai alatt? Mit értesz három történelmi egyház alatt? A három keresztény felekezetet, vagy az ábrahámi vallásokat? Előbbiek szintén Jézus tanításain alapszanak, az utóbbi meg logikusan nem lehet iszlám-ellenes..


Egyébként miért rossz az, ha nem ítéli el a melegeket? Kevesebb meleg nem lesz attól, hogy elítéli őket, viszont azzal, ha megbékül velük, az egyház javát szolgálja, hisz sok meleg hisz a keresztény tanokban, csak épp az egyház elüldözi őket..

2017. ápr. 17. 19:58
 9/22 anonim ***** válasza:
18%

Csak szerintem álságos dolog a szeretet nevében ellenőrizetlenül beengedni a családjaink közé olyan embereket, akik közül sokan egy pillanatig sem tisztelnek más vallású embereket, nem értékelik a segítséged, de elvárásaik vannak és a kulturális különbségekből adódóan még csak viselkedni sem tudnak.


A szeretet nevében áldozzuk be a saját családjainkat, hátha majd a "menekültek" megtanulnak időközben viselkedni, vagy éppen több lesz köztük az, aki megbízható, mint az, aki nem?


Az lenne a keresztényi cselekedet, ha nem csábítgatnánk ezeket az embereket a saját körülményeik közül, jobb életet ígérve ide Európába (ezzel számtalan konfliktust szítva a két kultúra között), hanem segítenénk a saját otthonukat biztonságossá tenni, és ott helyben ellátni a rászorulókat támogatással.


Nem az a megoldás, hogy összeöntjük a vizet a tűzzel, mert ez bizony fájdalmas változásokat fog eredményezni, amik után sem a tűz, sem a víz nem lesz már a régi!

2017. ápr. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Mostmár többen ír írjátok. Hol és mikor engedett be a pápa bárkit is Európába ellenőrizetlenül? Meg úgy általában:D
2017. ápr. 17. 20:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!