Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mennyire fedi a valóságot,...

Mennyire fedi a valóságot, hogy ekkora bérkülönbségek vannak Magyarország és Nyugat-Európa között?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm azt mondta, hogy külföldön, pl. Németországban a következőképpen alakulnak a bérek:

-egy betanított munkás bére 300-400 ezer forint (pl. eladó, mosogató, kisegítő munkás)

-egy alsóbb kategóriájú szakmunkás 400-500 ezer forint (pl. pék, burkoló vagy pincér)

-egy jobb szakmunkás 600-700 ezer forint (pl. kőműves, hegesztő, villanyszerelő)

-egy piacképes diplomás (pl. informatikus, mérnök, orvos) meg határ a csillagos ég, 1 millió forint körül keresnek havi szinten.


Magyarországon mégis hol vannak a bérek ehhez képest? Miért van ekkora bérszakadék?


2017. ápr. 25. 22:30
 1/8 A kérdező kommentje:
És ezeket nettó béreknek mondta, tehát amit kézhez kap.
2017. ápr. 25. 22:32
 2/8 anonim ***** válasza:
71%

Mennyire fedi a valóságot? Bár a német bérekről csak hallomásról tudok, de ilyeneket mondanak, amit te is írtál. Angliában átszámítva kb. ugyanez a helyzet.


Volt szerencsém kint lenni utóbbiban, és körüljártam a boltokat, mégis mennyivel drágább ott az élelmiszer, meg úgy az élet.

A kaják között van olyan alap, ami olcsóbb, mint nálunk, de úgy átlagban 30%-al drágább (csak). Egy helyen tudok áram díjat kW-onként 60-70 Ft volt akkori áron átszámítva.

Étterem már jelentősen drágább (bár 5x szorzatot nem éri el, mint az átlagfizetés).

Üzemanyag -akkor- 500Ft volt 1 liter (kb 1,1 font).

Említették még az egészségügyet, pl. mikor fogat csináltatsz, az kész horror, gondolom ez azt jelenti, hogy többszöröse, még az arányosan drágábbnak is.

Albérlet ár: a legtöbb embernek Londonról van infója, annak én a közelébe sem voltam. Egy kisvárosi 1,5 szobás lakás heti bérleti díja 49 font volt Skóciában (ez önkormányzati tulajdon és tőlük lehet annyiért bérelni). + rezsi.


Svájcról van még elsőkézből információm, náluk ugyan 3000 frank a havi minimálbér, de lakást venni gyakorlatilag egy élet műve, bérelni pedig 1500 körül mozog havonta.


Szóval igen, arányában több a pénz, úgymond jobban élnek, de én mégis inkább azt a békét és nyugalmat "irigylem", ami az életük része.



Nem tudom a bérszakadék kérdésedre a választ, pedig gondolkodtam már rajta. Majd valaki okosabb elmondja.

2017. ápr. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%
Az árakat is érdemes összevetni, akkor teljes a kép. Mert hiába keresel annyit, ha a lakásra elmegy több mint a fele, és akkor még hol a többi kiadás.
2017. ápr. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Kint élek Németországban, amit tudok mondani:

A fizu mondjuk háromszorosa az ottaninak (mondjuk otthon is jól kerestem), de a lakhatás drága, elviszi a fizu harmadát. A kaja annyi, mint otthon. De a szolgáltatások, biztosítások drágábbak, így kicsivel többet költünk, mint otthon. Összességben magasabb színvonalon élünk, de például arra esélyünk nincs, hogy itt saját lakásunk legyen...Egyszerűen itt más.

2017. ápr. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Multicégek termékei (például élelmiszer, számítógép stb) ugyanannyiba kerülnek ott is. Nyugat-Európában az alapvető megélhetés drágább, a fizetések is körülbelül annyival magasabbak. Tehát a lakbérre kell gondolni, ahogy mondták korábban.
2017. ápr. 26. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Sokkal nagyobb a szórás annál amit leírsz nagyon cég, meg felszolgálóknál jatt függő. Személyesen ismerek olyan pincéreket Bécs belvárosában akik a leírtak alapján orvosnak járó pénzt visznek haza nettóban.


Meg van nem 1 olyan kínai étterem, raktár csomagoló üzem, újság terítés ahol 1000 eu-t sem.

2017. ápr. 26. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A béreknél valóban ennyi a különbség. A lakhatás drágább, ez igaz, de a kaja kb. ugyanannyi, az elektronikai termékek pedig még olcsóbbak is.
2017. ápr. 26. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Teljesen. Két barátom dolgozik Németországban.

Az egyikük szobalányként kezdte 1200 Eurós nettó fizuval egy hotelben, a másikuk pedig takarítani járt házakhoz egy cég megbízásából, szintén 1200 eurós fizetésért.

Az egyik 2011-ben ment ki, a másik 2012-ben.


A szobalány már csoportvezető (nem tudom a fizetését, de gondolom több lett), aki alatt olyanok dolgoznak, mint ahogy ő kezdte. Úgy kezdte, hogy a hotel egyik szolgálati szobájában lakott fél évet, majd tudott bérelni egy kis lakást a városban, 600 euróért.


A takarítós ismerősöm, márt nem takarít, hanem letette a targoncás vizsgát nő létére, és H-P dolgozik, ő is már lakást bérel. Egyre kevesebbet jár haza mindkét ismerősöm, régen két három havonta itthon voltak, most már csak évi 1x...

2017. ápr. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!