Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek mekkora az az...

Szerintetek mekkora az az összeg, amiből két ember átlagos, megfelelő körülmények között meg tud élni?

Figyelt kérdés

Saját lakásban, két kereső egyén (egy férfi és egy nő).

Mi az alsó küszöb, azaz amikor megvan minden, de nem tudnak spórolni?

Az összeget havi összkeresetben gondoltam.


2017. máj. 16. 23:10
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
19%

Ezt miért a politika rovatba írtad ki?

A lakás, otthon kategóriában a helye a kérdésnek.

2017. máj. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
54%
300.000.- forint
2017. máj. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
77%

Azt mondod saját lakás, tegyük fel hogy örökölt vagy már kifizették a hitelt, azaz nincs se albérleti díj, se hitel. Mekkora a lakás? Én egy 50m2-es, 2 szobás panellakással tudok számolni, ebben laktam, ennek tudom az adatait. Mit csinálnak az emberek? Kell-e nekik gyógyszer? Én most egészséges, spórolós emberekkel fogok számolni.

A reszi kb 50 ezer forint.

Tv, internet, telefon 11 ezer forint ( tv + internet 5 ezer, telefon 3 ezer / fő ).

Étel ( ha otthon főznek, nem vagy csak nagyon ritkán járnak étterembe ) kb 50 ezer forint.

Busz bérlet vagy benzin 20 ezer forint.

Ruházat ( nem kell minden hónapban új ruhát venni, de ha vesz az ember könnyedén a boltban lehet hagyni 20-25 ezer forintot egy szett ruháért, szóval 50 ezer forint 3 havonta, az: ) kb 15-17 ezer forint.

Szóval kb nettó 150 ezer forint, ezek csak a szükséges dolgok, nincs benne semmi extra. Ehhez számolj albérletet vagy hitelt, ha nem saját a lakás ( 30 ezer forinttól kezdve a határ a csillagos ég ), lehet hogy betegek, allergiás gyógyszer 5000 forint havonta, lehet hogy dohányoznak, az nagyon egyén függő hogy mekkora összeget jelent, lehet hogy edzeni járnak ( átlagos kondi bérlet havonta 5-7000 forint ) és hasonlók.

2017. máj. 16. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:

Azért politika kategória, mert a politikusok tesznek kijelentéseket, hogy ennyi meg ennyi pénzből meg lehet élni, illetve a minimálbért is ők szabják meg. Így egy ilyen kérdés, ahol az emberek a személyes véleményüket mondják meg, tükröt állíthat a politikai véleménynek, hogy mennyire reális. Persze ezt a tükröt a politikus soha nem fogja látni, de mindegy, nem is ez a cél.


Igen, az 50 m2 panel az reálisnak hangzik. Fiatalokról van szó, vagyis alacsony gyógyszerigény.

2017. máj. 16. 23:43
 5/42 A kérdező kommentje:

Hm. Van azért eltérés. 3as kiszámolt kb 150et, de hobbikkal, időtöltésekkel mondjuk max 200.

Ehhez képest 2es 300at írt. Kár, hogy ő nem fejtette ki, az ő számaira is kíváncsi lennék.

2017. máj. 16. 23:45
 6/42 anonim ***** válasza:
60%
Azért jó lenne realizálni, hogy esetleg Magyarország melyik területéről beszélsz, hol laknak nagy város, falu, agglomeráció. Ahogyan #3-as válaszoló felsorolta a tételeket, ott is szerintem lehet majd különbségeket találni, elég csak a bérletet említeni, hiszen nem mindegy, hogy 5000 vagy 10000 ezerbe került hó/fő.
2017. máj. 16. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
25%

Rezsi mindennel havi 40 ezer.

Kaja havi 30 ezer fejenként. Összesen 60 ezer.

Egyéb havi 20 ezer.


Havi 120 ezer forintból meg lehet élni. Fejenként 60 ezer.

2017. máj. 16. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
53%

Én vagyok a 3-as válaszoló. Igazából a 2-es 300 ezres reális, amennyiben bruttóban értette. Hiszen bruttó 300 ezer forintból a levonások után nettó 190-200 ezer marad, ami nagyjából megegyezik az általam számolt minimum + néhány extra 150-200 ezer forinttal.

Egyébként igaza van a 6-osnak, helyenként eltérőek a bérlet árak, mekkora távolságra járnak, továbbá én nem számoltam olyan "apróságokat", mint tisztítószerek, mosószer, mosópor, vécépapír és hasonlók, melyek nem tartoznak bele a "kaja" kategóriába és elvisznek még 5-10 ezret havonta.

2017. máj. 17. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
Ha saját a lakás és nincsenek hitelek, akkor szerintem 150 ezerből meglehet oldani. Viszont normális életmódhoz minimum 200 ezer fejenként.
2017. máj. 17. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
42%

Ezt minden évben hivatalosan kiszámolják, létminimumnak nevezik.

Régen a KSH számolta, most egy civil szervezet.

Most ez egyedül élő esetén 90-92 000 Ft körül lehet, két fő esetén kevesebb, mint a duplája. Én 175 000 Ft-ot mondanék, ennyi lehet a hivatalos összeg.

De ez szerintem problémamentes, rendkívüli kiadásoktól mentes hónapokra igaz csak. Ha 10 éven át egyenletesen ennyi a jövedelem, és nem jön mellé egy év végi bónusz, 13. havi fizetés, stb., akkor már nem elég.

Gondoljunk csak arra, hogy 12-15 évenként egy nagyobb lakásfelújítás kell az állagmegőrzéshez, ami legyen 1-2 millió Ft, ami évi 100 000 Ft-os megtakarítást feltételez.

Minimum 250-et mondanék magamtól, vagy 300-at.

2017. máj. 17. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!