Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért vonz ennyire a kommunizmus?

Miért vonz ennyire a kommunizmus?

Figyelt kérdés

Egyszerűen magával ragad az egész, nagyon átélem, nem tudom miért. Imádom hallgatni a szovjet indulókat, illetve piszkosul bejönnek a régi szovjet cuccok, pl pénzérmék, sarló-kalapácsos kulacsok, stb. Minden, aminek a kommunizmushoz van köze. A Call of Duty játékokban a szovjet részek a kedvenceim, egyszerűen elvarázsol az egész, ki sem tudom fejezni mennyire magával ragad. Youtubeon folyton ilyeneket nézek:

[link]


[link]


[link]


[link]


Ahh, ezeket de imádom hallgatni...

Töri órákon mindig rendkívül figyeltem, mikor a sztálini diktatúráról, a Rákosi korszakról, a Kádár korszakról, a hidegháborúról volt szó. Ezekből mindig is jó dolgozatokat írtam, illetve szépeket feleltem. Mindig a tévé előtt ragadok, ha a National Geographicon a Szovjetunióról szó van. Rajongok ezért az egészért, pedig tudom, hogy mennyi áldozatot követelt a kommunizmus, tudom, hogy szörnyű egy korszak volt, nem értek egyet az eszmével. Illetve magával az eszmével, amit Marx megálmodott, azzal valamennyire mégis. De nem azzal amit a kommunizmus nevében tettek az elvtársak. Mégis rajongok az egészért. Nem értem... Viszont ellenzem ezt a mai, fogyasztói társadalmat. Egyszerűen megőrülök, mennyire agymosott, megvezethető embereket csinált ez az ultra kapitalizmus. A kortársaim körében tök mindegy milyen telefon, milyen cipő, milyen ruhák, csak minél drágább legyen, mert az a valaki aki drága cuccokkal rendelkezik :) Gyűlölöm ezt a világot. Mellesleg nem vagyok szegény, meg tudnám venni én is a drágább dolgokat, tehát nem mondhatja senki hogy az irigység a baj :) Egyszerűen utálom az ilyen idióta beképzelt embereket. Lehetséges hogy itt a kulcs? Hogy ezért szimpatikus ilyen betegesen a kommunizmus? De hiszen nem csak maga az eszme miatt, hanem hogy is mondjam... a feeling. Hangulatosnak tartom azt a korszakot. Pl a Tanú című filmet nagyon imádom :D Annyira magával ragad a korszak hangulata. De mégegyszer megjegyzem, tudom, hogy szörnyű egy világ volt. Mégis annyira úgy érzem tudat alatt, hogy de jó lett volna akkor élni. De csak tudat alatt! Egyébként tisztában vagyok vele, milyen kutya világ várt volna rám akkor. A kedvenc oldalam a Szocialista Mémgyár, minden nap látogatom :D

Várom a válaszokat! :)



2017. jún. 23. 00:19
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

Hozzátenném:

A Kádár korszakban viszont szívesen élnék, annyi szépsége legalább volt hogy a dolgozó, munkás embert megbecsülték. Ma aki dolgozik... Szánalom. Le van köpve a dolgozó ember, és kiszúrják a szemét minimálbérrel

2017. jún. 23. 00:26
 2/19 anonim válasza:
85%

Ez egy fétis :D Viccet félretéve, az érzelmeket sokszor nem tudjuk megmagyarázni, valaki rajong a japán nyelvért, Japán mániás, valaki amerika fan, az érzelmeinket sokszor a tudatalattink határozza meg, valamiért az agyadat kellemes érzés tölti el, ha erről a témáról hallasz/olvasol, stb.


Ha gondolod, később folytasd a tanulmányaidat politika, történelem vagy hasonló szakon, de lehet addig valami más tetszik meg :)

2017. jún. 23. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
54%

Teljesen érthető. A kommunizmus egy modern kísérlet volt egy emberségesebb társadalom létrehozására. Bár nem sült el a legjobban, azért azt meg kell jegyezni, hogy Oroszország a kommunisták hatalomra kerülése előtt egy sok mindenben elmaradott, szinte középkori ország volt.


A későbbi évtizedekben a legtöbb orosznál lett áram, vezetékes víz, a városban élőket a régi kunyhóikból modern panellakásokba költöztették, emberhez méltó életet kaptak.


A németek nácizmusa a gyűlöletre, mások leigázására épült, a kommunizmus viszont a szeretetre, minden ember értékként való látásmódjára, az egyenlőségre, még ha egyesek pl. Sztálin vagy nálunk Rákosi sokmindenben el is rontották és népnyúzásra használták.

2017. jún. 23. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
72%

'A németek nácizmusa a gyűlöletre, mások leigázására épült, a kommunizmus viszont a szeretetre, minden ember értékként való látásmódjára, az egyenlőségre, még ha egyesek pl. Sztálin vagy nálunk Rákosi sokmindenben el is rontották és népnyúzásra használták.'


Kommunizmus szeretetre épül? Wow.

A kommunizmus egy hibás alapokra építő, eleve hibás kísérlet volt egy utópisztikus eszme megvalósítására. Leninék szembesültek azzal, ezt nem lehet a valóságban megteremteni, csak nem volt ínyükre beismerni, az államcsínyükkel nem sokat tettek.

Azt pedig felejtsük el, Sztálin és az utódok rontották el, ugyanis Lenin volt az, aki mindent elrontott.

2017. jún. 23. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
86%
Az igaz, hogy a nácizmus gyűlöletre épül, de a kommunizmus is üldözte azokat, akik nem értettek vele egyet, vagy olyan osztályba születtek, amelyekre a kommunista ideológia ferde szemmel nézett.
2017. jún. 23. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
55%

Kérdező, néha a tudat -na meg a tested- elég furcsa dolgokra képes :D

Engem is roppant mód érdeklő téma ez, de veled ellentétben abszolút nem vonz az eszme.

2017. jún. 23. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
67%
Kivulrol mindig minden jonak tunik. De ha benne kellene elned akkor mas lenne a szitu az biztos.
2017. jún. 23. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
13%

Kérdező azt tudod hogy Sztálinnak meg Leninnek semmi köze nem volt a kommunizmushoz, csupán egy szocialista proletár diktatúrát valósítottak meg? Az eredeti utópisztikus kommunizmus eddig kizárólag egy országban valósult meg ez Svédország.

Magyarországon a kommunizmust ők képviselik, ha gondolod lépj be a pártjukba:

[link]

[link]

[link]

2017. jún. 23. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
33%
Azért, mert nem éltél a kommunizmusban, így vonz az ismeretlen. Hidd el, nem akarnál te abban a korszakban élni. Még a mostani korszak is jobb, mint ami valaha a kommunizmusban volt. A jólét az csak látszólagos volt, közben óriási szegénység is tombolt. Amit te most alapvetőnek gondolsz, az akkoriban óriási dolognak számított. Most bármit megtudsz termelni magadnak, akkoriban egy disznó levágása miatt is börtönbe kerülhettél régen. Ez még oké is volt, mert itt legalább volt indok. Viszont akkoriban arra is figyelned kellett, hogy mikor eleresztesz egy galambot az ne valamelyik nyugati ország himnuszának a dallamára jöjjön ki, mert különben máris börtönbe kerültél. Munkahelyek többsége meg akkoriban kényszermunka volt. Azért, hogy alacsony legyen a munkanélküliség 1 munkára beraktak akár 4 embert is. Hiába, hogy így nem termelt bevételt, akkor is berakták dolgozni. Gyárakkal is ez volt a helyzet, hiába, hogy kevesebb emberrel termelt volna bevételt, mindenkit felvettek. Hiába, hogy az adott termékből már a kutyának se kell, akkor is termelni kell. Ráadásul mindenkitől félned kellett, mindig úgy feküdhettél volna le, hogy vajon holnap ki fog rólad hazudni a hatóságoknak, hogy elvigyenek? A Tanú az meg viccesen mutatja be a kommunizmust. Vedd ki belőle a vicceket és máris nem olyan vidám történet és egy elég jó korrajzt láthatsz a kommunista korszakról.
2017. jún. 23. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
48%

9! Most úgy osztod az észt a szocializmusról, hogy érződik rajtad egy percet nem éltél benne, csak olvastál pár ilyen a kommunizmus fekete könyve szintű írást a rendszer állítólagos szörnyűségeiről és azt tolod itt.

Ezt jól mutatja, hogy a Tanú című filmmel jössz, ami a Kádár-érában készült, a Rákosi-korszakról.


Nem lehetett disznót vágni, igen a Rákosi-érában volt kötelező beszolgáltatás, 56 után (de rengeteg téren már 53 után is) meg azt csináltál otthon, amit akartál, nagyszüleim évente vágtak átlag két-három disznót.

A gyárakat meg igenis leállították, ha gazdaságtalanul működtek, mikor Nagy Imre 1953-ban hatalomra került, az egyik első dolog amit csinált, hogy a felesleges nehézipari kapacitásokat megszüntette, illetve átállította olyan dolgok gyártására, amire szükség is van, de mondhatnám a rudabányai vasérc kitermelést is, mivel túl gazdaságtalan volt bezárták, pedig még tombolt a szocializmus.


De látszik, hogy nem éltél a korban, például olyan dolgokat csináltak meg az emberek, ami ma is merész volna, volt olyan fősuli, ahol a párt által is támogatott rektort megbuktatták a hallgatók, miután kiderült, hogy lopja az intézet pénzét. Ma vajon melyik egyetemen csinálnák ezt meg?

Vagy ebben az elnyomott érában, mikor megszüntettek egy forgalmas buszjáratot másnap tele volt a sajtó, amiben a felháborodott lakók kérték vissza a buszukat, meg petíciókat írtak, a végén addig harcoltak, hogy egy hónap múlva visszaállították a buszt.


Ennyire volt "elnyomva" meg "rettegésben tartva" a magyar nép a Kádár-érában.

Nagyapám például szabadidejében elkezdett angolul tanulni, meg brit lapokat olvasgatott, és nem is volt titok a dolog, munkahelyén még előnye is volt belőle, mert mikor kiderült, ha nyugati delegáció jött a gyárba, mindig ö volt az a kartárs, akit elővettek, hogy beszéljen már velük pár szót.

Emlékszem egy gyerek itt megkérdezte, hogy a rendszerváltás előtt lehetett-e angolul tanulni...

Kezd beérni az agymosás, hogy 1990 előtt valami rémuralom volt az országban, ahol fingani is csak engedéllyel lehetett.


Tény, hogy a Rákosi-érában voltak brutális dolgok, és túlkapások, de az 50-es évek végétől jelentősen puhult a rendszer. Nem ok nélkül csúfolták gulyásszocializmusnak meg frizsider szocializmusnak.

2017. jún. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!