Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért nem tudják értékelni az...

Miért nem tudják értékelni az emberek, ha egy cigány is képes diplomát szerezni?

Figyelt kérdés

Inkább úgy fogalmaznék, hogy tisztában vagyok vele, hogy a cigányok 70%-a semmirekellő. De viszont ott van az a 30%, akik tisztességesen élnek. Tanulnak/tanultak, dolgoznak, adóznak, normálisan nevelik a gyermekeiket, tanítattják őket, s van olyan cigány is, aki diplomás.


Mégis miért van az, hogy az emberek egy kalap alá veszik az összes cigányt? Miért van az, hogy a legjobb barátomat, aki egyetemista, nem engedték be egy szórakozóhelyre, mert cigány?(Természetesen ők csak a barna bőrét látták, azt már nem, hogy rendes ember.) Miért van az, hogy ha valakinek az a vezetékneve, mint pl.: Lakatos, Kanalas, Orsós, stb., akkor már elítélik őket?


Igazából én konkrétan nem azt szeretném, ha bárki is értékelne egy cigányt csak azért, mert tanult ember vagy bármi ilyesmi. Csak arra gondoltam miért nem lehet egyenlő félként kezelni egy cigányt egy nem cigánnyal? Miért ítélik el az egyik cigányt egy másik cigány tetteiért?


Kérdem én! Ha a te ereidben csak magyar vér csörgedezik, s egy másik tiszta magyar ember lop,csal, gyilkol, viszont te tisztességesen élsz, s elítélnek téged is egy másik ember tettei miatt, te hogy éreznél?



2017. szept. 13. 18:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
65%
A 70% miatt ítélik el. Ahogy a normális arabokat a robbantgatók miatt. Ahogy a normális a kamionost azok miatt, akik 1-2 km/h segbességkülönbséggel előznek az autópályán. Ahogy a normális BMW-s sofőrt a gyökerek miatt. Lehetne folytatni sokáig.
2017. szept. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
20%
Miért kéne azt értékelni, ha egy cigány lediplomázik? Ugyanannyira érdektelen, mintha egy magyar tenné.
2017. szept. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
73%

Majd ha az arányok változnak. Mikor a tízből hét balhét csinál, nem fognak önéletrajzot kérni, hogy te a hét, vagy a három közé tartozol. Egyszerűbb, mind a tízet kint tartani.

Én sem szeretem a cigányokat, a viselkedésük, hozzá állásuk végett. Ennek ellenére, a legjobb barátom cigány. Ami érdekes és elgondolkodtató, ha elbúcsúzik tőlem, mindig azt mondja, cigánnyal ne állj szóba, mert csúnyán ráfázol.

2017. szept. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
66%

Nem tudom hol laksz, de nálunk nem 70% ez az arány, hanem jóval több.

Kockáztatni meg senkinek nincs kedve, itt Miskolcon már nem egy hely ráment erre.

2017. szept. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
35%
A gond ott kezdödik hogy az álltalad leírt arány is helytelen. Százból alig pár a normális. Akkor meg ne csodálkozzon senki ha az a pár egykalap alá van véve a többivel. A munkahelyemen is csak a baj van velük nem állnak helyt. Megbízhatatlanok nincs felelőségérzet az elvégzett munka iránt. Az meg hogy elhanyagolható százalékuk tanult emberré válik ne legyen már akkora szám. Rendes munkát alig végeznek. A vasat szedné.mind. Reggel is jövök haza az éjszakai műszakból és valami fagyasztó ládát tuszkolt a szakadt kocsijába az egyik. Engem kért meg segítsek berakni. Az egész nem ér ezer forintot szinte műanyag a láda. Miért nem megy el dolgozni inkább?
2017. szept. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
43%
Vagy cigány vagy vagy sose játtál Avason pl. (71%)
2017. szept. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
21%
Miért kéne értékelnem. Ugyanúgy járhatnak iskolába, sőt. Semmiféle hátrányos megkülönböztetés nem éri őket az oktatásban.
2017. szept. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
15%
Az a 30% jó lesz 5-nek is.
2017. szept. 14. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
68%

Kérdező! Eddig kaptál mindenféle választ, az összes lényege, hogy lusta szelektálni. Még pontosabb leszek: nem tud szelektálni.


Pedig a válasz egyszerű. Teljesen lényegtelen, hogy mi hány százalék. Igényes ember nem néz százalékot, igényes embert néz, akivel dolga van. Te egy szórakozóhely sima-agyú smasszeréből indulsz ki? Attól vársz értékelést? A nevét talán le tudja írni. Ami itt cigányság címszóval történik, az egy nagyon hosszú folyamat egy pontja. A főszereplője a buta, lusta, trehány ember. Valahány százalékban mindegyikből. Az ő legfőbb tulajdonsága, hogy utálja a másságot, mert képtelen megérteni. Ő nem tudja, hogy akit soká vegzálnak, az legközelebb nem kérdez, hanem üt. Bármennyire furcsa, nincs joga ütni, mégis neki van igaza. Elítélik érte jogosan, de igaza akkor is neki van. Gondolod, hogy ezt az emberek legalább 10 százaléka felfogja? Ha igen, te mániákusan optimista vagy.


A léha és agresszív cigányt nem büntetni kell, hanem egyfelől elkülöníteni, hogy ne tudjon kárt okozni, másfelől tanítani. Akinek természetes, hogyan fogja a kést villát, ha rántott szeletet eszik, gyakran nem érti, ha valaki nem tud kést villát fogni. Őt nem szapulni kell, hanem megtanítani rendesen enni. Mert mostanában a világban a "rendesen enni" ezt jelenti, de neki még születése óta senki se mondta. A szülei? Nekik se. Ha ez a helyzet nagy tömegben van jelen, könnyen félreérthető. Azért is, mert a félreértők nem sokkal okosabbak. Ezt az mutatja, hogy nem értik meg a problémát. Jönnek azzal "bezzeg ha közéjük mennél, ha téged vernének". Közéjük mentem és nem vertek. A fejsze ugyan a kezük ügyében volt, de nem vették fel. Okuk volt rá, hogy így viselkedjenek. Én adtam rá okot. De ezt a sok üresfejű nem érti. Nincs is szándékom megértetni. Ez is egy nagyon hosszú folyamat.


De te értsd, hogy ezért nem értékelik a cigány diplomát. Ugyanakkor tudd, hogy vannak (nem is kevesen), akik nagyon is értékelik. De ne szórakozóhelyen keresd őket.

2017. szept. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
46%

#6 Nem prolinegyedekben kell lakni. Budapestet se a nyócker alapján ítéled meg.

És különben utálom a rasszizmust, mert sose gondoltok abba bele, hogy épp ezzel teszitek lehetetlenné a normális cigányok számára a beilleszkedést. Három cigányt ismerek, mind diplomás, intelligens ember, de tízszer olyan nehéz dolga volt az életben emiatt a hozzáállás miatt, mint egy nem cigány embernek. Egy közülük már külföldön van és a többi is tervezi. Nekünk mint többségi társadalomnak kötelességünk lenne az embert nézni, nem a bőrszínt. Semmi bajom azzal, ha utálsz egy olyan cigányt, aki bűnözik, mert az őslibsi hozzáállást se szeretem, hogy nekik mindent el kell nézni. De ne ítélj el egy cigányt azért, mert egy másik cigány elkövetett valamit.

Neked se esnének jól külföldön a "magyarok, ne lopjatok" táblák, ugye? Akkor se, ha más magyar tényleg lop.

2017. szept. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!