Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ha valakit...

Mit lehet tenni ha valakit tetoválás miatt diszkriminációban részesítenek?

Figyelt kérdés

Rengeteg helyen elvárás hogy az embernek ne legyen tetoválása. Egy bizonyos szintig meg is értem, de szabják meg hogy milyen nem lehet ( nem lehet egész testes, látható helyen, tiltott önkényuralmi jelkép, rasszista, stb ). De az általános tetoválás elutasítása diszkrimináció.

Engem nem érint, de nem tartom igazságosnak hogy egy mentőnek, egy tanárnak ne lehessen tetoválása, csak mert ő azt dolgozik amit.


Mit lehet kezdeni ezzel a fajta diszkriminációval?


2017. szept. 23. 02:15
 1/5 anonim ***** válasza:
34%

Egyik ismerősöm szokta mondani hogy a tetoválás egy jó találmány mert megjelöli a hülyéket. Zombirendszámnak is nevezi.

Amúgy semmit sem kell az ilyen "diszkrimináció" ellen tenni. Képzeld csak el milyen benyomást keltenének a tetkós tanárok, vagy ha a felső tízezer tagjai is tetkósok lennének. A tetkó azt a benyomást kelti hogy a viselője valami alsó osztályból való vagy pedig igénytelen. Ha tetkós mentős látna el, azt gondolhatnád róla hogy ha önmagával ilyen igénytelen, akkor a betegekkel is olyan lehet. Amúgy például Horthynak is volt a karján tetkó, nem is kicsi. De ő matróz korában szerezte, tehát örökre megjelölte hogy nem éppen elit alakulat közt volt valamikor. Régen meg csak a börtönviseltek hordtak tetkót.

Ahogy a primitív törzsek is megjelölik magukat a testük elcsúfításával. Így egyértelmű hogy ők olyan körökből valók ahol például érzéstelenítés nélkül végzik a körülmetélést kisbabákon, meg egyéb módon állnak közelebb az állatvilághoz.

2017. szept. 23. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem a tetovalas lete vagy nem lete valahol a dress code kategoriaba esik, es nem diszkriminacionak szamit, ha valakit a tetko miatt nem vesznek fel.

En sem szeretnem, ha a hatevesem tetkot bamulna a kovetkezo nyolc evben, aztan a hulye tanarai miatt akarna egyet o is.

2017. szept. 23. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Zápor 3.0 ***** válasza:
100%

Szerintem amúgy rohadt sok tetovált mentő, rendőr és tűzoltó dolgozik.


Aki meg egy tetoválás alapján ítél meg egy embert, na az a hülye...


Nem a tetkó bélyegez meg, hanem a primitív emberek egymást, akik nem tudják elfogadni, hogy valaki/valami más...

2017. szept. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"Engem nem érint, de nem tartom igazságosnak hogy egy mentőnek, egy tanárnak ne lehessen tetoválása, csak mert ő azt dolgozik amit."


3 pedagógus kollégámnak van látható helyen tetoválása. Kutyát nem érdekli.

2017. szept. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Erdekes hogy reggeltol estig tudnanak sokan papolni az egymas elfogadasarol, foleg ha szexualis temarol van szo, meg szarmazasrol, de az hogy tetkod van, megunt uj tema, hogy miert is kell szidni a tetovaltakat.

Zapor kommentjebol meg siman ki lehet torolni a Szerintem szot.

2017. szept. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!