Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Minden szombaton a Bp. Bosnyák...

Potyike kérdése:

Minden szombaton a Bp. Bosnyák téren vásárolok 3 családnak, egész hétre való élelmiszert. Az őstermelők között nagyon sok kereskedő is árusít, de pénztárgép, nyugtatömb sehol, senkinél nincs. A NAV mindezt tudja? Vagy asszisztálnak az adócsalásokhoz?

Figyelt kérdés
Elnézett,vagy nem tudott adócsalás??

2017. szept. 30. 17:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
59%
Spicliskedni akarsz? Gusztustalan. Oda jár vásárolni és ezt jegyzed meg egyedül?
2017. szept. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
92%
Minden piacon ez megy.
2017. szept. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
80%
Amíg Endinek nem kell pénztárgép és úgy csal lop ahogy akar, ugyanígy az összes kormánytag addig ne érdekeljenek a kis emberek. A magyar NAV a legnagyobb adócsaló ha nem tudtad volna eddig. A zöld dosszié sokat mesélhetne, de elhallgattatták.
2017. szept. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
91%
Pénztárgép nem kell, de nyugta/számlaadási kötelezettsége van. Ha nem ad, törvényt szeg. Ha elkapja az ellenőr, megbüntetik.
2017. szept. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
1/hozzászóló:te is az adócsalók táborába tartozol??
2017. okt. 1. 15:12
 6/18 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem lehet, hogy időnként üti be a gépbe, hogy ne veszítsen időt a vevőkkel.


Ha 3 családra eleget veszel, biztos beüti. Vagy rohan a következő vevőhöz, nem tudom.


Kérheted is, ha el kell számolnod vele;; biztos szívesen odaadja.

2017. okt. 3. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
68%
Nem vagyok adócsaló de ha picra megyek az árut nézem eszembe nem jut hogy azt figyeljen ad e számlát vagy nem. Nem is érdekel nem az én dolgom. Irigyellek hogy más gondod sincs csak hogy a Bözsi néni nézd ad e számlát. Múlt rendszerben jó lettél volna pártállami besúgónak
2017. okt. 3. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
63%
Biztos abból fog meggazdagodni...
2017. okt. 3. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
A törvényeket akkor is be kell tartani,ha nem tetszik.A kereskedőket nyugtaadási kötelezettség terheli,azt a vevőnek nem kérnie kell,hanem a kereskedő az áruval együtt azt köteles kérés nélkül átadni.A nem nyugtázott bevételét elcsalja.Az adócsaláshoz az öntudatos állampolgár lehetőleg nem járul hozzá.
2017. okt. 3. 16:58
 10/18 anonim ***** válasza:
40%

Mér kéne egy magyar embernek píztárgép vagy nyugtatömb?

Aki ilyeneket használ baxnám agyon szívlapáttal.

2017. okt. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!