Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Dohányt csak nemzeti dohánybol...

Dohányt csak nemzeti dohányboltban lehet venni, alkoholt meg bármelyik boltban és kocsmában. Nem igazságtalan ez? Főleg több mint 1 millió alkoholista országában.

Figyelt kérdés
2017. nov. 18. 15:08
 1/9 anonim ***** válasza:
98%
A dohánybiznisz már át lett játszva kormányközeli csókosok kezébe, az alkohol még nem.
2017. nov. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
De igen, éppen ezert legyen újra dohány is, bármelyik boltban, kocsmában.
2017. nov. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
16%

Úgy gondolom a cigi utálatosabb mint az ital, buszmegállóban is jön rád a füst, valaki csak azért kimehet munkaidőben az udvarra mert Ő cigizik. Az alkohol fogyasztók meg két részre oszthatóak, aki mértéket nem ismerve iszik, rámegy a háza családja munkája, meg van az a réteg( beleértve engem) aki az élvezeti tényezőért választ egy üveg whisky-t pl. Nekem nem esik nehezemre kiadni 15 ezret sem 7 deciért, mert azért veszem hogy ha épp ráérek kortyolok belőle egy kicsit.


A cigit én be is tiltanám ha tehetném, helyette lenne marihuána, annak legalább hatása is van nem csak tömény büdösség.

2017. nov. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%
Nem kell reklamálni, mert akkor az alkohollal is az lesz mint a dohánnyal.
2017. nov. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
22%
Normális országokban az alkoholt csak elkülönített boltokban lehet kapni 18 éven felüliek számára. (pl Ausztrália)
2017. nov. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A jó édes ***** válasza:
Annak fényében nem igazán, hogy alkoholt nem fogyaszthatsz közterületen (néhol az önkormányzati rendelet engedi, de a nagyobb városokban kifejezetten tilos). Szóval míg cigit szívni leülhetsz a parkban, addig sörös üvegbe már nem kortyolhatsz bele ugyanott. A szabályozásbeli különbségnek egyébként valószínűleg csak az az oka, hogy a dohányipar itthon már elhanyagolható mértékűre zsugorodott és mindenki külföldi cigit szív, addig a szeszes ital biznisz még virágzik kishazánkban.
2017. nov. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem nem. Vagy ha feltétlenül "igazságot" akarunk tenni akkor menjen az alkohol is egy hasonló boltba ahol csak azt lehet kapni.

A cigi kis mértékben is káros, az alkohol kis adagban akár még egészséges is lehet.

1 millió alkoholista országa? akkor zavarjon az is, hogy világ szinten is topban vagyunk rákos megbetegedések terén.


De eleve nem értem ezt a hozzáállást, minden egyes törvénynél az átlag magyar a kiskapukat, igazságtalanságokat keresi.

Ha holnap bevezetnék az ingyen sört akkor másnap jönnének a borosgazdák meg az antialkoholisták, hogy elégedetlenkedjenek.

2017. nov. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
58%

"valaki csak azért kimehet munkaidőben az udvarra mert Ő cigizik"



Mindenki kimehet. Ellenkező esetben az már személyi szabadság korlátozása lenne.

2017. nov. 19. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
50%
A dohány károsabb (eleve nem mértékfüggően az) és több mindenkire káros, mint az alkohol. Ráadásul az utóbbi sokkal kevesebb esetben eredményez függőséget, mint az előbbi.
2017. nov. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!