Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha ma nem megy több tízezer...

Ha ma nem megy több tízezer ember ki a demokrácia miatt az utcára Budapesten akkor kijelenthető hogy a magyaroknak nincs is igénye a demokráciára és megfelel nekik az Orbán féle autoriter (bár inkább már ugye diktatórikus) rendszer?

Figyelt kérdés
2017. dec. 15. 16:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Azt is jelentheti, hogy esik az eső, meg szopás parkolóhelyet keresni a belvárosban :\

Szé nem lehet nyáron, tavasszal, ősszel balhézni? Miért pont télen kell. Nyáron kb soha sincs semmi. Pedig akkor mehetnék motorral, vagy bringával.

2017. dec. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
ki.
2017. dec. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
45%
Pedig esélyes, hogy a tesiből felmentett, lúdtalpas romkocsmatöltelék réteg a rossz idő miatt ezúttal sem fog rendszert váltani. :-)
2017. dec. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
24%

ma 16:06: Nyáron sem lenne alkalmas mert akkor meg meleg van.

A valóság persze az hogy a magyarságunk úgy gondolja hogy szolgaságban kényelmesebb az élet. Hisz mások gondolkodnak helyettünk. Megmondják mit tegyünk, mit együnk, mit nézzünk a tévében. Míg egy fejlett nyugati demokráciában több ember önálló, például otthon van a megélhetési forrása szolgaság nélkül. Ez borzasztóan hangzik, hisz akkor ki gondolkodna helyettünk? Meg ki adna a jászolba szénát elénk? Így viszont egyszerűbb az élet, hisz ha a gazdi végigvág ostorral akkor húzni kell az igát, cserébe minimális ellátást ad.

Egykori irodalomtanárom szokta mondani nap mint nap hogy a magyar egy szolgalelkű nép. Csak mára értettem meg hogy igaza volt. Persze az érem másik oldala meg az ám hogy a szolgaság megöli a lelket, az nem emberi életmód. Ezért vagyunk a világ top 10-es listáján az öngyilkosságok számában, vagy a depresszióban. A léleknek szabadság kellene.

2017. dec. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A jó édes ***** válasza:
36%
Jajj, már megint diktatúra van? Azt hiszem fel is keresem a helyi pártfőtitkárt, hogy mondja meg mit csináljak, hiszen annyira szolgalelkű vagyok én is, hogy önmagamtól nem tudok gondolkodni - hiszen mi másért nem mennék tüntikézni.
2017. dec. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
77%
Ha nem lenne demokrácia, akkor nem hinném, hogy tüntetés lehetne, ahogy észak-koreában sem sok az utcai tüntetés. Vona a zavarosban halászott a plakátokkal és hát nem volt szerencséje. Legközelebb megtanulja majd, hogy makulátlannak kell lenni, nem alkalmat adni, hogy törvényes fogást találjanak rajta... Ha lebasznak a munkahelyemen mást meg nem, én is szervezzek tüntetést meg adományt gyűjtsek?
2017. dec. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Alapesetben igazad van, de eddig a Jobbik részéröl nem nagyon láttam szolidaritásra hajlandoságot a többi párt vagy szervezödés mellett. Igy nem fogok csodálkozni az alacsony részvételen. Amugy is a Jobbik nagyon nagy pártnak hirdette magát, most kiderül, hogy mennyien állnak ki mellette. (Ne értsd félre én is szeretném ha sokan lennének.)
2017. dec. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Az egyszerű melós(akinek még van munkahelye) egy kemény melós hét után, nem fog felutazni éjszakára Kazincbarcikáról, vagy Nyékládházáról, hogy Vona kielégüljön...
2017. dec. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
5%
#6! Nálad É-Korea a belépö szint a diktaturában? Ahol nem légvédelmi rakétákkal végeznek ki embereket az neked már demokrácia????
2017. dec. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

De nem értitek hogy nem a Jobbikról szól ez hanem a demokráciáról?


Hihetetlenek vagytok.


Nektek tényleg a pártállam kell, az atyuskával aki megmondja mit hogyan ha pedig nem tetszik akkor kell egy pofon?

2017. dec. 15. 17:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!